1xfan manager
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Військовий движ в повітряному просторі навколо України: що то було?

Минулої неділі в повітряному просторі навколо України спостерігалася незвичайна активність. З урахуванням того, що європейський повітряний простір фактично закритий через війну з рф, літаки над Чорним морем, Румунією та в інших регіонах  одразу привернули до себе увагу.

Габріель Лі, знавець літаків, автор статей про повітряний транспорт в таких виданнях як  The New York Times, Monocle и Forbes поділився аналізом своїх спостережень.

Спостерігачі мали змогу помітити в небі практично весь літальний арсенал – від гелікоптерів Blackhawk армії США до літаків RC-135 Королівських ВПС Великобританії. Що це за літаки та для чого вони призначені?

В деяких випадках можна зробити лише припущення, але деякі з них особливо примітні.

RC-135 збирає інформацію

RC-135 – літак-розвідник, вилітав з бази RAF Waddington в Великобританії та прямував вздовж західного кордону України та Білорусі. Останнім часом на цих локаціях можна було спостерігати кілька RC-135. 

Blackhawks in Poland

Blackhawk США були задіяні у Польщі. Достеменно невідомо, хто саме знаходився на борту та з якою метою. Проте можна припустити, що літаки здійснюють перевозку співробітників посольства США та іншого персоналу в район українського кордону та назад. Американські Blackhawk в Польщі як правило літають під позивним DUKE (далі ще йде номер). До речі, деякі літаки  Blackhawk побудовані в Польщі.

UAVs have been in the area

Керовані США БПЛА останнім часом також літали над Україною, деякі з них можна було побачити на власні очі. Це безпілотники RQ-4, також відомі як Global Hawk, виробництва Northrop Grumman. Мають досить характерні траєкторії польоту, можуть підніматися досить високо (50 000 + футів) і залишатися в повітрі більше 30 годин. 

Один з таких RQ-4 літав над Чорним морем, злітаючи з Сицилії.  Як правило, мають позивний  FORTE + двозначний номер.

КС-135 и КС-10А для дозаправки

KC-135 и KC-10A, більшість яких належить ВПС США були помічені по всьому східному небі НАТО від Румунії та Словакії і до інших країн. Обидва борти служать для дозаправки в повітрі. KC-10 на минулому тижні літав під позивним NCHO.

The C17 Globemaster

C17 з важким авіакрилом SAC літав з Тролльхеттана в Швеції в місце призначення вірогідно в Польщі.

SAC Heavy Airlift Wing базується в Угорщині і являє собою “незалежну багатофункціональну програму, яка забезпечує гарантований доступ до стратегічних військових повітряних перевезень 12 країнам-членам”. Працює в структурі НАТО проте існує відокремлено від блоку.

The Airbus A400M

Airbus A400M ВВС Бельгії літав З Брюсселя в Жешув. Можливо, перевозив людей чи вантаж, можливо й те і інше.

Жешув у Польщі зараз в основному задіяний в ряді спеціальних чи військових польотів літаків, пов’язаних з війною в Україні. Це один з найближчих аеродромів на території НАТО з кордоном України, в нього хороша довга злітно-посадочна смуга. 

В мирні часи це був відносно тихий міжнародний аеропорт, який обслуговував пасажирів. 

Російські літаки

ІЛ-76 нещодавно був помічений при перельоті між Кримом та Москвою серед іншого.

Будь який з цих літаків можна знайти на карті за допомогою фільтрів. 

А ось список ICAO для літаків

  • КС-135: К35А
  • РК-135: Р135
  • ВП-4: В4
  • UH-60M Блекхок: H60
  • C17: C17 (простий)
  • Ан-124: А124
  • Іл-76: Іл76

Помилкові коди

Повітряні суда ідентифікуються на базі 24-бітної адреси ICAO, яка є унікальною для кожного літака по всьому світі. Деякі літаки передають невірні адреси, через що система не може вірно ідентифікувати літак. 

Будьте першим, хто прокоментував "Військовий движ в повітряному просторі навколо України: що то було?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*