coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Водохреще-2021 з бердичівськими моржувальниками (ВІДЕО)

Водохреще або Хрещення Господнє завершує зимовий цикл свят. У Бердичеві цього дня з року в рік на березі Гнилоп’яті прорубували ополонку в формі хреста. Тут проводили водохресні купання. Але у 2021-му році без них: карантин вніс свої корективи, масові заходи заборонені. На міському пляжі, щоправда, удосвіта збираються ті, для кого купатись у крижаній воді вже звична справа. Це моржувальники. І мінус 19 градусів морозу початок на сьому ранку їх не спиняють. Чоловіки і жінки готують свою ополонку, яка за ніч трохи підмерзла. Лід розбивають і прибирають. Вода парує, кажуть, градусів 5 тепла, не більше.

«Зимовим купанням я займаюсь 12 років. Звичайно, допомагає. Всі члени клубу моржів, які ходять сюди, вони не хворіють, не п’ють таблеток. Закалка допомагає. Я вважаю, що навіть може і від коронавірусу допомагає, бо ми щоденно з 6 до 8 ранку робимо водні процедури, перед цим розминка, зарядка, вправи різні, розтяжки. А потім розігрів, роздягаємось і йдемо купатись», – розповідає Валерій Кузнєцов, моржувальник, 70 років.

Чоловік каже: моржувати без підготовки не дуже корисно. Бо це стрес для організму. Треба звикнути. Якщо вже і кортить почати зайнятись зимовим плаванням, треба розпочинати десь з осені. У 50 років, говорить, нерідко жінки починають займатись. Максимум перерва між купаннями може бути 2-3 дні.

«Моржування – це десь років 7. Почав займатись на початку жовтня. Коли приходив сюди купатись, я не пропускав ні одного дня, не зважав на температуру і вітер. І так звик. Одного разу перед самим Новим роком на термометрі було мінус 28. Нічого, все нормально. Якщо хоче хтось займатись, потрібно приходити і починати, але не зараз, нині не варто. Можна навесні, ближче до осені, але не пропускати жодного дня», – розповідає Михайло Гайченя, моржувальник.

Зазвичай перед зануренням у річку чоловік проходить пішки приблизно годину двадцять, це, каже, майже 8 кілометрів. Потім робить розтяжки. І тільки після цього – купатись.

«Заходиш в воду при великому морозі, а виходиш – по всьому організму іде тепло. Ні в якому разі перед купанням ніхто не вживає спиртне. Це категорично неможна, не потрібно цього робити. Краще попрацювати тут, ніж на аптеку», – додає він.

Тетяна уже понад 10 років моржує. На пляж приходить з собакою, який терпляче чекає хазяйку з води.

«Я прийшла сюди напевно тому, що треба було щось змінити і втекти від стресу. По відношенню до однодумців скажу з впевненістю: сюди втікають від чогось, рятуються і звідси виходять зовсім інші люди, емоційно стабільні, здорові, позитивні, доброзичливі. Цей невеликий ранок наповнений енергією сонця з душевними поривами. Ці люди, які звідси потім йдуть у суспільство, вони і несуть позитивні емоції і психоемоційну рівновагу. Вони більш стресостійкі», – розповідає Тетяна Василевська, моржувальниця.

Жінка розповідає: отримує неймовірний адреналін. А ще – рівномірне дихання у період, коли наодинці сама з собою. Час у воді вона називає можливістю подумати, іноді помолитись. Іноді купатись приходить з дітьми, яких привчає до загартування.

«Це повне протиріччя всім медичним установкам, які традиційна медицина стверджує. Наче є протипокази, але все у нашій свідомості. Як тільки вона керує нашим тілом і бажаннями, більше нема впливу холоду, води. Ми можемо лише собі придумувати це. Заряд позитивних емоцій, які ви отримуєте, все нейтралізує», – каже вона.

Загалом, розповіли моржувальники, у Бердичеві таких як вони небагато, зо два десятки. Але щороку з’являються новачки.

Будьте першим, хто прокоментував "Водохреще-2021 з бердичівськими моржувальниками (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*