Це не американська школа, це – Бердичів, де працює 16 волонтерів Корпусу Миру США. У 12-й школі їх п’ятеро і вони навчають англійській мові дітей різного віку.
«Це є гарна можливість побачити справжніх американців, поспілкуватися з ними і класно провести час», – поділилася одинадцятикласниця Влада.
«Англійська мова зараз дуже важлива, тому варто поспілкуватися і покращити свою вимову, словниковий запас, щоб у майбутньому краще спілкуватися і розвиватися всесторонньо», – додала одинадцятикласниця Даша.
Менш ніж за місяць американці подружились зі школярами. Діти полюбили їх і не втрачають можливості драйвово провести час разом.
«Діти дуже ображені з багатьох класів, яким не дістались, як вони кажуть, американці. На жаль, їх 5, а класів 34. Тому за всіма ми не можемо закріпити волонтерів, лише за 5 класами», – пояснила директорка 12-ї школи Наталія Пудрій.
У 12-й школі американці не лише є живим прикладом розмовної англійської. Тут вони ще й вивчають українську мову, щодня по 4 години займаючись разом із вчителем від Корпусу Миру. Заняття для них обов’язкові і пізнавальні. Наприклад, після сьогоднішнього голодними вони точно не залишаться.
24-річний Браян з Лос-Анджелеса почав вивчати українську самостійно два місяці тому в Америці. Хлопець каже: мова непроста, має красиве звучання. Треба мати терпіння і бажання, щоб її вивчити. Зараз він вільно говорить українською, але багато слів ще не може сказати, хоча розуміє усе почуте.
«Чому я вчу українську? В мене мета: хочу стати поліглотом. Хочу розмовляти мінімум 10 мовами. Зараз можу говорити іспанською, англійською, російською, вивчаю українську. Сам теж арабською і японською володію», – розповідає волонтер Корпусу Миру США Браян.
Після тренінгу у 12-й школі кожен волонтер Корпусу Миру два роки самостійно працюватиме в одній з українських шкіл. Серед американців переважно випускники ВУЗів та коледжів Америки, які хочуть навчати дітей англійської мови.
Два місяці разом з викладачами закладу волонтери проводитимуть спільні уроки. В цій школі таке вперше.
«Ми маємо гарну мовну практику, також і наші учні, які дуже задоволені. Їм цікаво, вони всі хочуть, щоб волонтери прийшли до них на уроки, просять, хочуть ходити до клубів. Ми вчимося, вони вчаться у нас. Ми можемо поділитися досвідом, це гарно і для школи, і для міста, і для дітей», – розповіла Надія Макарова, вчителька англійської мови 12 школи.
Те, до чого прагне Нова українська школа, давно у навчальному процесі застосовують американці. Ігри, шалені цікаві ідеї – усе для того, щоб дітям було цікаво.
«Американське навчання не є традиційним нашим лекторсько-менторським навчанням. Це в основному інтерактивні методи, які дозволяють дітям самим зрозуміти основні граматичні чи лексичні правила. Їх практикують в груповій формі», – розповіла Олена Галапчук-Тарнавська, координатор з технічної підготовки Корпусу Миру США в Україні.
Цим шестикласникам пощастило. Їм англійську викладає американка Ольга. Разом зі шкільним учителем вона придумала для дітей ігри. Дівчина не оминає увагою нікого, готова пояснювати англійську кожному мало не на пальцях. Учні впевнені: іноземна мова їм дуже потрібна, а вчити її цікаво і не важко.
«Щоб я міг поїхати в якусь іншу країну, роботу знайти. Для мене Ольга дуже хороший вчитель, класний, цікавий. З такими класно вчитися. Якщо б таких було багато, то, думаю, кожен би хотів знати англійську», – пояснив Давид, шестикласник.
«Мені дуже подобається, особливо коли є Ольга, вона нам багато чого розповідає і відповідає на наші питання», – поділилась враженнями шестикласниця Ангеліна.
Ольга не має педагогічної освіти, але мріє стати вчителем. Їй важко дається українська, та у своїх учнів і в цю школу дівчина вже встигла закохатися.
«Вони дуже гарні студенти, ентузіасти. Мені дуже подобається, чудово працювати», – каже волонтер Корпусу Миру США Ольга.
Діти, на думку американців, мають гарні знання з англійської. Причому, як в класах з поглибленим її вивченням, так і в звичайних.
Волонтери Корпусу Миру у Бердичеві живуть життям звичайного вчителя і працюють на безоплатній основі. Мешкають в українських сім’ях. Щоб приїхати в Україну, пройшли ретельний відбір. Вони у захваті від Бердичева і від свята 1-го дзвоника.
«Такого немає в Америці, всі вражені церемонією 1 дзвоника, кількістю батьків, учнів і тим, що відбувається», – розповіла Олена Галапчук-Тарнавська.
Місцеві вчителі щасливі спілкуватися з колегами-американцями. Така практика, кажуть, неодмінно піде на користь і їм, і дітям, і самим американцям, які мають почуватися впевнено в Україні.
Будьте першим, хто прокоментував "Як американці вчителюють у Бердичеві та вчать українську мову (ВІДЕО)"