Витрати та психологія: представники ФК «Полісся» пояснили, чому команда так потребує домашньої арени

Житомисрький ФК «Полісся» вже відіграв свій перший сезон у Першій лізі, і виконав поставлене завдання  —  опинитися в середині турнірної таблиці, зайнявши 10 позицію. Проте, керівництво клубу і тренерський склад вважає, що комнада могла б бути значно вище, якщо грала б домашні матчі на власному футбольному полі. Про це вони розповіли під час ефіру на «Житомир. Інфо».

Увесь сезон ФК «Полісся» грав свої домашні матчі не в Житомирі, як воно мало би бути, а в Києві на стадіоні НТК. Ім. Баннікова. Директор футбольного клубу Володимир Загурський розповів, що такі «домашні матчі» обходилися приблизно в 50 тисяч гривень:

«Безпосередньо оренда стадіону Баннікова нам обходилася в 25 тис грн, це при тому, що УАФ пішла нам назустріч. Натомість, в інших таких стадіонах Києва, як „Динамо“, оренда стартує від 150 і до 400 тис грн. Нам фактично зробили пільгову оренду плату. Плюс додаткові витрати на стюартів, белбоїв, технічних працівників, яких ми маємо набрати в Києві, переїзд команди, харчування в день гри. За кожну таку гру ми витрачали приблизно 50 тис грн. Наразі, фінансовий план на 2021 рік не затверджений, бо відбулися місцеві вибори. Всі гроші, які міська влада обіцяла, вона їх видавала та, навіть, додавала у разі необхідності. До Житомирської обласної ради, прийшли нові депутати, і ми вже відправили звернення на фінансову допомогу. В минулому році ми розраховували на 2020 рік на 9.6 млн. На наступний рік у нас заплановані витрати в розмірі 10, 8 млн грн. Зараз будемо проводити спільно з керівництвом міста перемовини з обласною радою, щодо виділення коштів по 5 млн грн з кожної сторони».

Ще влітку представники ФК «Полісся» розповідали про фінансову підтримку з боку спонсора, ім’я якого розкрили лише на початку вересня. Ним виявився BGV GROUP, який обіцяв підставити плече. Володимир Загурський каже, що спонсор і надалі готовий фінансово допомагати. Він також зазначив, що  абсолютно все преміювання було саме від спонсора.

«Для прикладу, все бюджетне фінансування проводить Івано-Франківська міська рада ФК „Прикарпаття“, яка надає більше 20 млн грн. В нас бюджет такий самий», — додав Загурський.

Головний тренер ФК «Полісся» Сергій Шищенко, якого представили клубу і житомирянам на початку липня, каже, що гравцям необхідно грати в домашніх стінах:

«Я аналізував ігри. І є такий нюанс, ми провалили всі перші тайми саме в домашніх іграх, за виключенням гри з МФК „Кремінь“, коли грали в Житомирі. Ми розуміємо, що нам потрібно їхати на домашню гру дві години, але це складно. Другі тайми ми грали краще. Вдома грати футболістам буде психологічно легше. Бо тоді розумієш, що граєш домашню гру, що це твій стадіон, це твоє рідне місто, і ти граєш для вболівальників. Рідні стіни будуть штовхати футболістів бути кращими, вони будуть робити все, щоб перемогти».

Зауважимо, що стадіон «Спартак Арена» УАФ не погодила, а «Полісся» намагаються відремонтувати вже 15 років. Дев’ять голів Житомирської ОДА пережила реконструкція стадіону «Полісся». Це втомило не лише спортсменів, а й звичайних житомирян. Теперішній голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко спочатку обіцяв, що ФК «Полісся» гратиме останні свої два матчі осіннього сезону вже на стадіоні «Полісся», а згодом почав сподіватися, що грати можна буде у 2021 році вже на весняний сезон. 

«Я вважаю, що питання у 2021 році вирішиться позитивно. На стадіоні є багато недоопрацювань, але мені здається, його потрібно запускати в тому стані, в якому він є, проводити там футбольні домашні матчі. Ми прекрасно знаємо, що коли ми починали у вересні 2019 року грати на Спартак Арені, команда не програла жодного офіційного матчу. Тому фактор домашньої арени дуже важливий», — додав Володимир Загурський.

Крім того, що ФК «Полісся» досі не грає на власному домашньому полі, проблеми є і з тренувальною базою. Раніше Володимир Загурський розповідав, що умови тренувальної бази не найкращі. Крім того, ФК «Полісся» не раз намагалися турнути з бази спартанськими умовами:

«В нас взагалі договір оренди закінчується 22 грудня. Приміщення бази знаходиться на етапі реконструкції. Там добудовували третій поверх, але внутрішні роботи були заморожені вже більше року і не проводяться досі. Фактично там треба побілити, покрасити, поставити ліжка. В принципі, це можна було зробити під час пандемії, бо футболісти в такий час живуть в номері по троє в невеликій кімнаті. Тому, ми розраховуємо, що ця добудова закінчиться. Що стосується поля, ми знаємо, що виділили понад 3 млн грн на його реконструкцію. Там планують зробити огорожу, можливо освітлення. І наскільки я знаю, цей процес на днях почав рухатися».

Закінчивши осінній сезон ФК «Полісся» посів 10 місце у турнірній таблиці. Проте, Сергій Шищенко вважає, що команда не заслуговує бути десятими:

«Чи заслуговуємо ми десяте місце в турнірній таблиці? Я думаю — ні. Ми розуміли, що сезон буде непростий, що це перший рік у першій лізі, і нам треба спочатку відбитися в ній. Але в деяких моментах ми могли опинитися набагато вище, тому розуміємо, що нам, напевно, не вистачило деяких моментів, щоб піднятися. Ми хочемо рухатися вперед».

Попри проблеми з фінансуванням, місцем тренування та проведення домашніх матчів, директор клубу налаштований подавати заявку на атестацію в УПЛ (Українська Прем’єр-Ліга):

«Звичайно, ми будемо подавати заявку в УПЛ, але крім кадрів, ліцензії тренерського та адміністративного складу, треба інфраструктура. Якщо ми хочемо йти в УПЛ, в нас має стадіон відповідати критеріям УПЛ, а на сьогоднішній день він не відповідає. Крім того, має бути навчальна тренувальна база у довгостроковому користуванні. Але ще згідно статуту УПЛ, команда у вигляді комунального підприємства існувати не може. Там вже йдуть тільки господарюючі суб’єкти приватної форми власності. Проте, будемо пробувати, мені, як керівнику клубу, буде цікаво подаватися в УПЛ».

 

Будьте першим, хто прокоментував "Витрати та психологія: представники ФК «Полісся» пояснили, чому команда так потребує домашньої арени"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*