Питанням оренди квартири часто переймається молодь, коли планує з’їхати з батьківського «гніздечка» та жити самостійно. Активно цікавляться такими послугами найму і фахівці в певній галузі, які через пошук перспективної роботи переїжджають в інше місто або ж відправляються у відрядження.
З пропозиціями довгострокової оренди помешкання можуть конкурувати хіба що послуги подобової оренди квартир, які зараз на піку популярності. У Житомирі оголошення про такі послуги висять ледь не на кожній зупинці громадського транспорту. Туристи також часто обирають альтернативою готельному номеру квартиру, що здається в оренду. Навіть жодна феєрична «паті на хаті» не обходиться без таких апартаментів, звісно, якщо батьки випадково не поїхали на дачу.
Проте, щоб «не потрапити на гачок» і не стати жертвою квартирних аферистів, потрібно бути уважним та дотримуватись декількох правил оренди квартири. Бо ніякий свіжий євроремонт, хороший район розташування квартири, доступна ціна чи навіть доброзичливий господар не варті фінального результату. Адже через власну необачність ви можете залишитись «без даху над гловою», довірившись шахраям та віддавши їм свої гроші.
Щоб безпечно та без зайвих турбот орендувати помешкання, можна звернутись до спеціальних агенцій чи приватного рієлтора, проте якщо ви впевнені у своїх силах, тоді можете скористатися підбіркою порад, яку ми зібрали.
Перша і найважливіша — з власником необхідно обов’язково укласти договір оренди квартири, адже лише цей документ є гарантією, що ваші домовленості будуть виконані. Важливо прослідкувати, аби такий договір було укладено правильно. У ньому обов’язково мають бути вказані всі дані та деталі найму житла.
Ніколи не відправляйте завдаток за житло, яке ви бачили лише віртуально, а із власником чи ріелтором безпосередньо не знайомі. Я особисто мала необережність перерахувати половину суми за оренду чоловіку, який потім просто не вийшов на зв’язок. А головне, що він навіть відправив фото паспорта, який, як виявилося пізніше, був підробкою. Крім того, навіть якщо ви перерахували кошти і отримали взамін послуги, не сподівайтесь, що вони повністю відповідатимуть обіцяному, адже за такими схемами часто ховаються підставні обличчя. Тому не дивуйтеся, що вже наступного ранку після домовленостей про оренду, вас просто «виженуть» із квартири або ж припишуть незаконне проникнення до чужого житла.
Досить часто люди, що пропонують послуги оренди квартири, ставлять перед фактом: ввечері гроші — вранці ключі від квартири. «Я домовилася про реальну зустріч з начебто власницею квартири, яка не хоче платити відсоток ріелтору, тому сама займається питанням здачі в оренду. Ми оглянули квартиру, поспілкувалися, далі я перевірила у господині паспорт і документи на квартиру, прізвища збігалися, все було в порядку. Гроші за перший місяць я заплатила, а вранці мала донести другу частину, бо при собі не було. „Власниця“ сказала, що потрібно одразу за 2 місяці платити, аби вона була впевненою, що ми не з’їдемо, і їй не доведеться знову шукати клієнтів. Відповідно і ключі я мала отримати вранці, проте вже за пів години після зустрічі мені прийшла sms, пробач, але я тебе обманула, мені просто потрібні були гроші» — розповіла із свого власного досвіду житомирянка. У таких ситуаціях варто пам’ятати, що перш ніж платити гроші та брати ключі від квартири, треба зробити копію свідоцтва про право власності на квартиру, будинок тощо і звірити його номер з реєстром речових прав на нерухоме майно в Державній реєстраційній службі України. Не забувайте, що так зване «сарафанне радіо» і до сьогодні дуже ефективний спосіб перевірки — дізнайтеся думку сусідів про житло і його власників.
Навіть звернення до поліції не допоможе вам вирішити проблему з орендою житла, адже зазвичай правоохоронці не мають часу та натхнення шукати винних і потерпілих та воліють спускати все на гальмах — з власного досвіду.
Нагадаємо, ми писали раніше, які види шахрайства з нерухомістю можуть бути та як не потрапити в руки шахраїв
Будьте першим, хто прокоментував "Як безпечно орендувати квартиру в Житомирі"