Як довго зберігати святкові страви

Як довго можна зберігати святкові страви

Після новорічних застіль залишається досить багато продуктів та страв, які найчастіше потім просто викидаються. Пропонуємо рекомендації щодо зберігання найпопулярніших новорічних страв, які не дозволять Вам опинитися на лікарняному ліжку, а вашим грошам на смітнику.

Олів’є та інші салатики

Олів’є є невід’ємним атрибутом новорічного столу. І зазвичай українські господині готують його доволі чимало.  Олів’є завжди слід готувати в той день, коли будете подавати на стіл, заправляючи порційно за 2-3 години до подачі. Незаправлений салат можна зберігати в холодильнику протягом 24 годин. Залишок салату з майонезом може зберігатись до 12 годин за температури не більше +2º. За кімнатної температури заправлений олів’є може стояти не більше 3-ох годин. Найкраще зберігати всі нарізані інгредієнти окремо, або ж заготовку: картоплю, моркву, яйця, а решту продуктів: мариновані огірки, горошок, ковбасу додавати перед подачею на стіл. Таким чином олів’є може знаходитись у холодильнику трохи більше ніж добу. Найкраще зберігати олів’є  у скляному посуді, щільно накривши кришкою. Також підійде пластиковий, із нержавіючої сталі, емальований посуд. Не слід зберігати салати в алюмінієвому посуді.  Порізані і не заправлені овочі можна зберігати в морозилці не більше 3 днів.

Ще один досить традиційний для українців салат оселедець під шубою також бажано заправляти незадовго до подачі на стіл. У випадку, коли страва приготована трохи раніше, слід замастити верхній шар майонезом за 1 – 2 години до подачі. Готовий салат можна зберігати в холодильнику не більше 3 діб. Якщо оселедець під шубою заправлений домашнім майонезом, його термін зберігання в холодильнику складає 24 години.

Взагалі салати з майонезом можуть зберігатися в холодильнику не більше доби.  Якщо ж в холодильнику місця для майонезного салатику не вистачило,  можна зберігати його на балконі чи в погребі при температурі не більше + 12º. Щоб зберегти смакові якості страви, салат слід помістити в харчовий контейнер та щільно закрити кришкою, або ж затягнути салатницю харчовою плівкою. За кімнатної температури салат, заправлений майонезом можна зберігати не більше 5 годин.

Салати заправлені сметаною на столі починають псуватися вже через годину. У холодильнику такі салати слід зберігати не довше 10 годин.

Овочеві салати заправлені олією, у тому числі й оливковою, можна зберігати не довше 18 годин у скляному закритому посуді.

М’ясні страви

Відбивні можна зберігати в холодильнику до 2 днів. Стейки та  великі шматки м’яса можуть лежати у холодильнику близько 4 днів, якщо вони щільно обгорнені харчовою плівкою.

Котлети рекомендовано зберігати у холодильнику до 3 діб.

Термін зберігання ковбасних виробів залежить від їх виду. Так наприклад варена ковбаса може зберігатись до 2 діб. Найкраще прикривати зріз харчовою плівкою. Копчену та сирокопчену ковбасу рекомендовано зберігати до 72 годин.

Більшість людей звикли зберігати холодець дуже довго. Але щоб не нашкодити своєму здоров’ю робити цього не можна. Цю страву рекомендовано вжити протягом 36 годин з моменту приготування.

Молочні продукти

Молочні продукти відносяться до тих, що псуються найшвидше. В першу чергу слід пам’ятати, що «молочку» зберігають виключно у чистому посуді, який необхідно герметично закрити. За таких умов вони не втратять смакові якості та не вбиратимуть запахи інших продуктів. У холодильнику молочні продукти найкраще тримати на верхніх полицях.

Термін придатності магазинного молока складає три доби. Свіже домашнє молоко зберігають не довше 24 годин.

Масло та сметану можна зберігати до 10 діб за температури не вище + 4º.

Серед молочних продуктів окремо потрібно виділити сир. Адже він є досить поширеною закускою на святкових столах. В першу  чергу всі сирні продукти слід зберігати в холодильнику загорнутими, щоб запобігти його всиханню. Якщо ж у холодильнику для сиру місця не вистачило, його потрібно загорнути у лляну серветку та попередньо змочити її солоною водою.  Тверді сорти сирів зберігають до 10 діб.  Термін придатності м’яких сирів спливає через 3 дні. Плавлені сири можна зберігати не більше 48 годин. Якщо після застілля залишились маленькі нарізані скибки сиру, для зберігання  їх треба помістити в скляну ємність, накрити кришкою і покласти в холодильник.

Рибні страви

Практично на кожному святковому столі в нашій країні присутній оселедець. Найкраще для зберігання цієї страви підходять скляні баночки. Але головне правило: риба потрібно повністю залити розсолом, щоб покрити навіть верхні шматочкі. Також замість розсолу підійде рослинна олія. За таких умов цей продукт можна зберігати до 4 діб у холодильнику. Також оселедець можна заморожувати, від того він не втратить смакові якості.

Готові рибні страви у холодильнику зберігають не більше двох днів. На столі страви с риби можуть лежати не більше двох годин.

Заготовки для суші можна тримати де більше доби у спеціальних суші – кейсах. Готові ж роли взагалі не підлягають зберіганню.

Окрасу святкового столу червону ікру можна зберігати не більше тижня, але для цього потрібно перекласти її у пластикову ємність та закрити кришкою.

Сподіваємось наші поради допоможуть зберегти здоров’я та не зіпсувати святковий настрій.

Також нагадаємо, якщо Ви хочете, щоб приготовлені страви були не тільки смачними, але й візуально виглядали шедеврально, тоді Вам варто прочитати матеріал від наших блогерів : Як оригінально прикрасити стіл на Старий-Новий Рік, а також про Великий піст: як потрібно харчуватися?

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Як довго зберігати святкові страви"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*