Як за кілька днів адаптувати дитину до школи

До початку нового навчального року залишилися лічені дні. Найкращими помічниками у підготовці та адаптації дитини до школи стануть спеціальні ігри. Вони налаштують дитину на робочий режим та потренують необхідні для навчального процесу навички.

Посидючість, уважність, вміння слухати інших і контролювати себе та свою поведінку це навички, необхідні дитині для того, щоб вона могла отримувати від навчання максимум користі, засвоювати інформацію та вчитися на відмінно.

Розвинути в дитини ці вміння та привити любов до навчання допоможе правильна підготовка до школи у вигляді спеціальних ігор. Вони покажуть малюку, що вчитися не страшно, а легко та весело.

Як навчити дитину слухати вчителя

Під час перебування в школі діти повинні слухати те, що пояснює вчитель та засвоювати отримані знання. Часто після літніх канікул діти надто розслаблені, через що не можуть зосередитись та часто відволікаються. Для того, щоб розвинути в дитини вміння слухати, можна пограти з нею в наступну гру. Оберіть цікаву для вашого малюка казку та домовтесь, що коли він почує обране вами слово, наприклад «принц», «замок», «кінь» або будь-яке інше слово на ваш розсуд, то має плескати в долоні. І не забудьте подумати про винагороду  для вашої дитини за успішні результати.

Розвиваємо швидкість

Іноді малечі складно швиденько зібратися до школи або переодягнутися до уроку фізкультури. Щоб дитина робила це вправно, допоможе гра у переодягання. З хлопчиком можна влаштувати змагання на швидкість вдягання спортивної форми або костюму, а з дівчинкою — навіть влаштувати імпровізований показ мод.

Посидючість не проблема

Збираючи всією родиною великий пазл, ви не тільки приємно проведете час разом, а й допоможете дитині розвинути важливі для неї навички. Пазли розвивають посидючість, вміння зосереджувати увагу, дрібну моторику та пам’ять. Склавши готову картинку, не забудьте обов’язково похвалити малюка.

Активні ігри вдома спокійна дитина в школі

Недостатність фізичного навантаження негативно впливає  на розумові здібності дитини. Якщо маленький учень не використав свою енергію за межами школи, то не варто очікувати, що на уроках він буде надто уважний. Вчителі не рідко скаржаться на те, що діти часто крутяться, встають з місця під час уроку та відволікаються. Щоб такі зауваження не стосувалися вашого малюка, грайте з ним вдома, відведіть його до спортивної секції або на спортивний майданчик. Також рекомендовано пояснювати дитині, що за межами школи вона може грати в активні ігри, бавитися та бігати, але в школі треба бути спокійним та врівноваженим, як всі дорослі. Діти люблять, коли до них відносяться як до дорослих, а тому дайте малюку можливість відчути себе таким.

Помалюємо?

Вміння володіти ручкою та олівцем необхідне не лише для навчання. Дрібна моторика стимулює розумову діяльність, що впливає на розвиток мовлення, пам’яті та логіки. В магазинах продають багато спеціальних зошитів з фігурками, що складаються з точок, з’єднавши які між собою, можна отримати цілісну картинку. Такі ж заготовки можна знайти і роздрукувати з Інтернету.  Також підійдуть картинки, на яких не вистачає кількох деталей, або якоїсь певної частини. Завдання дитини домалювати ці деталі. Такі завдання допоможуть дитині зосереджуватися на завданні та привчать до акуратності.

Спостережливість

Розвинути спостережливість допоможуть картинки, на яких потрібно знайти певне число відмінностей. Але за схожим сценарієм можна пограти і з улюбленими іграшками вашої дитини. Візьміть іграшки, поставте їх в ряд та попросіть малюка запам’ятати їх кількість та порядок, у якому вони знаходяться. Потім попросіть дитину вийти на хвилинку з кімнати, заплющити очі або відвернутися. В цей час, змініть місцями іграшки, приберіть кілька з них або додайте нові. Після цього дитина має розповісти, які зміни вона помітила. Така гра розвине в дитині не лише спостережливість, але й пам’ять і навички рахування.

Тетяна ОВСІЄНКО

Раніше ми писали: Адаптація до дитячого садка: практичні поради

Будьте першим, хто прокоментував "Як за кілька днів адаптувати дитину до школи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*