Як отримати гарне засмагле тіло – і не перетворитися на сухий пергамент

Величезна кількість людей є фанатами сонця і засмаги. Влітку всі пляжі переповнені дівчатами та хлопцями, жінками та чоловіками, які ніжаться на сонечку. А взимку на допомогу приходить штучний замінник сонця: солярій. Або, як варіант, путівка до теплих країв – наприклад, до Єгипту, де тепло сонця не зникає круглий рік…

Коко Шанель – ікона моди, яка зруйнувала безліч стереотипів та досягла неймовірного успіху. Саме вона колись відкрила жінкам очі на брюки та брючні костюми, дала їм можливість одягати ці такі вже незамінні та звичні елементи гардеробу. Також говорять, що саме Шанель ввела моду на карамельний відтінок шкіри.

Коко Шанель | TIMES.ZT

Після відпочинку на Середземному морі неперевершена Коко почала демонструвати свій бронзовий відтінок шкіри, прогулюючись вуличками Парижу. Багато тогочасних модниць підхопило цю тенденцію, а згодом це стало трендом.

Користь vs шкода

Суперечки на цю тему, мабуть, будуть мати нескінченний характер. Вони існували завжди.

Користь:

– гарний відтінок шкіри;

– УФ-промені допомагають виробляти вітамін D, який вкрай корисний для імунітету;

– вітамін D, окрім всіх своїх надзвичайно корисних властивостей, підвищує рівень гормонів радості в організмі;

– сонце сприяє тому, що на шкірі зникають висипи.

Шкода:

– передчасне старіння шкіри, перш за все через зневоднення («ефект пергаменту»);

– можливі проблеми з пігментацією;

– можливість розвитку онкологічних захворювань.

Однак мінуси, які можуть виникати від засмаги, можна нейтралізувати шляхом правильного захисту. Щоб від засмаги мати лише корисний результат  – слід дотримуватися деяких нескладних рекомендацій.

Дівчата з ідеальним загаром | TIMES.ZT

Підготовка ДО

Щоб під дією УФ-променів  шкіра не старіла, не відбувалась надмірна пігментація, не виникли хвороби шкіри – потрібно:

– приймати додатково вітаміни А, C, E (вони борються з негативним впливом сонячних променів);

– їсти морепродукти, шпинат, моркву, помідори, абрикоси і цитрусові фрукти.  

Як швидше засмагнути | TIMES.ZT

Захист ПІД ЧАС

Вода відбиває промені сонця і збільшує шанси мати якісну засмагу, коли ви біля басейну, річки або моря. Але також вода підвищує можливість отримати сонячний опік.

Тому:

– при покупці крему для захисту шкіри – звертайте увагу на те, щоб він був водостійким;

– не залишайтесь довго у воді;

– захисний крем слід наносити кожного разу після виходу з води;

– після того, як ви вийшли на берег, потрібно обов’язково витирати шкіру, адже краплини води, що залишаються на шкірі, як мікроскопічні лупи, збільшують рівень дії сонячного світла, що також може спричинити опіки.

Як швидше засмагнути | TIMES.ZT

Слід обов’язково підбирати якісний сонцезахисний крем. Слідкуйте за тим, щоб крем мав високий SPF – так званий «сонцезахисний фактор». Рівень SPF потрібно підбирати під кожен тип шкіри індивідуально:

– для білявок і рудоволосих SPF повинен бути не менше 25-30;

– брюнеткам потрібен SPF 15-20.

Важливо! Чим ближче ви знаходитесь до екватора, тим більший рівень SPF потрібно обирати: до 50-60. У тих, у кого смаглява від природи шкіра, ризик обгоріти на сонці менший, ніж у власників «порцелянової» шкіри. Однак і в цьому випадку не слід нехтувати сонцезахисними засобами. Вони допоможуть уникнути завчасного старіння та ракових захворювань.  Людям з жирною шкірою варто використовувати легкі та знежирені креми. Власниці ж сухої шкіри повинні використовувати засіб, який буде поєднувати функції захисту та зволоження.

Важливо! Захисний засіб потрібно наносити за 15-20 хвилин перед виходом на сонце. Не забувайте, що потрібно захищати і такі місця, як плечі під купальником, вуха та шию. Повторювати нанесення слід кожні 2 години – навіть у випадку, якщо ви не мочили шкіру, адже крем за цей проміжок часу може стертися. В ідеальному варіанті, щоб не стати володаркою червоної шкіри, слід приймати сонячні ванни поступово. Першого дня засмагати потрібно не більше 10-15 хвилин. З кожним днем ​​ збільшувати час перебування на сонці можна на 5-10 хвилин. Однак це все дуже індивідуально, і рідко хто позбавляє себе можливості провести більше часу під теплими сонячними променями на пляжі.  Найкращий час для засмаги:

– вранці: від 8 до 11 ;

– після обіду: від 15 до 17.

Правила гарної засмаги | TIMES.ZT

Догляд ПІСЛЯ

Після перебування на сонці потрібно додатково зволожувати шкіру. Це є обов’язковим правилом! Ультрафіолет зневоднює та висушує шкіру. Щоб мати нормальний водний баланс в організмі та зволожену шкіру зі здоровим і сяючим виглядом, слід використовувати спеціалізовані косметичні засоби. На них завжди присутній напис: «після засмаги».  Вони містять у собі зволожуючі та живильні компоненти з антиоксидантами. Підтримуючи необхідний рівень зволоженості шкіри, ми попереджаємо виникнення вікових змін та створюємо сприятливі умови для її нормального функціонування.

Основні правила:

– на очі темні сонцезахисні окуляри;

– на голову модний капелюшок чи бейсболку;

– на все тіло захисний крем;

– до рук велика кількість негазованої води.

Правила засмаги | TIMES.ZT

Окремі рекомендації для наших читачів підготував популярний житомирський салон краси Інни Білої:

– природна засмага корисніша від засмаги, яку можна отримати в солярії;

– не рекомендовано перебувати в солярії велику кількість часу, адже ультрафіолет старить шкіру;

– засмагати потрібно: в першій половині дня до 10 – максимум до 11, або після 16 години;

– захисні креми обов’язково потрібно наносити за 20 хвилин до виходу на пляж. Це необхідно для того, щоб крем проник до шкіри та розпочав діяти;

– бажано, щоб сонцезахисний фактор (SPF) в кремі був від 30 до 50. Чим вищий цей фактор, тим більше ми можемо перебувати на сонці захищеними;

– захищати шкіру від впливу сонця потрібно не лише влітку, але й в будь-яку іншу пору року, коли активно світить сонце. Слід застосовувати зволожуючі, тональні, захисні креми, але тут вже можна допускати SPF в меншій кількості (10-15);

– для чоловіків ця інформація така ж актуальна, як і для жінок;

– корисна інформація для наречених: краще не піддаватися впливу ультрафіолету за тиждень-два до весілля. Це важливо, адже засмага може почати облазити плямами;

– за шкірою потрібно доглядати завжди, як ззовні так і з середини. Тому слід завжди приділяти увагу очищенню шкіри та підвищенню її тонусу, робити маски. І не слід забувати, що для здоров’я та краси корисно пити багато води.

Як швидко засмагнути на сонці | TIMES.ZT

Мати класну гарну засмагу і отримувати від цього лише користь – це дуже просто. Дотримуйтесь наших порад та будьте неперевершеними!

Тетяна ОВСІЄНКО

Читайте також:

Догляд за шкірою обличчя восени

Сонячні опіки: як діяти, чим варто обробляти шкіру, а про що слід забути

Будьте першим, хто прокоментував "Як отримати гарне засмагле тіло – і не перетворитися на сухий пергамент"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*