#Лайфхак: Як самореалізуватися у декретній відпустці?

Як самореалізуватися
Як самореалізуватися

Сучасні жінки вже давно перейшли межу, коли в декретній відпустці мама займається суто домашніми справами. Майже кожна новоспечена матуся шукає шляхи своєї самореалізації. Причини для цього різні: комусь потрібні гроші на особисті чи жіночі принади; хтось хоче довести собі та всьому світові, що вона не тільки нянька, а й успішна жінка; комусь не хочеться втрачати кваліфікацію і деградувати; а у когось просто з’явилось натхнення творити.

«Як же добре сидіти у декретній відпустці, дитину поклала спати і роби що хочеш. Хочеш обід готуй, хочеш пери, хочеш прасуй, хочеш підлогу мий, ні в чому собі не відмовляй»

            Народний жарт.

З чого ж почати і як вибрати найкращий варіант розвитку і заодно заробітку для себе?!

Ось  з чого треба починати:

  1. Визначити скільки вільного часу ви маєте
  2. Визначити що на вашу думку  краще всього у вас виходить
  3. За якою допомогою до вас звертаються
  4. Чим ви полюбляєте займатися більше всього на світі

Якщо в кінці у вас співпало декілька пунктів питань  і одна  або дві справи головні, то ж цією справою і треба займатися. 

1) Роздивіться  навколо, навіть якщо у вас зовсім немає талантів, і ви абсолютно не знаєте чим вам зайнятися,  то найменше що ви можете зробити це поділитися досвідом догляду за своєю малечею.  Нехай ваша теперішня професія називається «публічна мама» або «мама блогер».

Ведіть блог у соц. мережах, розкажіть світові, яка ви гарна матуся, по-перше у вас з’являться однодумці, а згодом і шанувальники. Викладайте фото, діліться новинами, проживайте свої радісні моменти разом з іншими матусями. Обов’язково тегуйте ваші замітки, щоб нові користувачі могли знайти важливу для них інформацію. Але необхідна частота, цікаві, практичні поради, особисті переживання, різні вирішення однієї і тієї ж проблеми. Покрокові алгоритми вирішення якоїсь проблеми.

2) Створіть ютуб канал. Окрім того, що вас будуть пізнавати, ви зможете заробити на переглядах. Не бійтесь показатися нудною і не цікавою, навіть  якщо ви думаєте що ту інформацію яку ви розказуєте, або показуєте, знають усі, це не не обов’язково так. Якщо людина зайшла на ваш канал, значить ця тема їй цікава. Ви можете тестувати дитячі речі, іграшки, або засоби гігієни. Випробовувати сучасні техніки виховання. Описувати свої переживання у той чи інший

Анна Гап - блогер | TIMES.ZT

Анна Гап

момент зростання дитини. Але це потрібно робити в цікавій і розважальній формі, нудні лекції нікому не потрібні. Не бійтеся ділитись своїми поглядами, адже це суто ваша точка зору,яка може відрізнятися від думки інших. Треба приготуватися до негативних відгуків, але не слід дуже сильно на них звертати увагу,адже скільки людей, стільки і суджень.

Анна на початку своєї ютуб кар’єри  робила огляд  косметики і одягу для вагітних. Кожен тиждень вагітності описувала у своїх блогах. Коли народився малюк, майже кожен крок був освітлений у відео. За рік зростання малюка, канал Анни став дуже популярний, а за три перевершив всі її очікування і становить 42000 підписників. За цей час Анна отримала сертифікат експерта по грудному вигодуванню, і  зараз успішно проводить платні вебінари по догляду за дитиною, секретам годування і відлучення дитини від груді. При бажанні це може робити будь яка матуся.

3)  Згодом, коли ваша сторінка стане популярною, ви можете збирати усіх матусь з їхніми малюками на дружні зустрічі, а якщо скооперуватися з іншими талановитими матусями, можна організовувати платні зустрічі з різними видами послуг. Починаючи від манікюру і закінчуючи психологічними тренінгами по післяпологовій адаптації.

4) У світі вже давно практикують домашні дитячі садочки, в Україні це теж не новина, але масовості це явище ще не набуло. То ж, якщо ви любите дітей, можете відкрити мінісадок у себе вдома. Беручи до себе 2-3 дитинки, ви б допомагати не тільки їхнім матусям, а і дітям, адже рання соціалізація ще нікому не зашкодила.

Свою пропозицію можна викладати на різних “мамських” сайтах, соціальних мережах або ж на торгівельних інтернет-майданчиках:

5) Вам подобається фотографувати свого малюка, ви придумуєте гарні композиції і сюжети для фото? Можливо це шанс стати фотографом. Для початку можна експериментувати на сім’ї, грати з тінями, світлом, переодягати свого малюка в різні тематичні костюмчики і сміливо посилати  знімки на різні фото конкурси:

6) Якщо ваш блог набув популярності і ви маєте сили і натхнення писати ще на різні чудові теми, ви можете це робити як  web-журналіст фрілансер для різних жіночих або дитячих журналів. Стати копірайтером, або модератором якоїсь групи у соціальних мережах, адміністраторами інтернет магазинів або  ж просто набирати або редагувати тексти. Варіантів дуже багато.

7) У вчителів, наукових працівників завжди є жага до роботи, то ж можна викладати свій предмет по скайпу. Або ж писати наукові роботи на замовлення. Вчителям іноземних мов і перекладачам можна одночасно працювати у декількох напрямках: перекладати тексти і займатись репетиторством.

8) Вже давно популярна торгівля через інтернет. Дуже багато молодих мам заробляють гроші тим, що продають або  старі речі своїх дітей, або купують гуртом і продають з націнкою. До  речі можна замовляти зі знайомими мамами дитячі речі із-за кордону у складчину, так виходить набагато дешевше і пересилка також буде не дуже дорогою.

Наталя одного разу купила зимового конверта для свого сина і згодом його продала, але на нього був такий ажіотаж, що вона вирішила купити ще таких самих, але по вигідній ціні. Тому вона звернулась саме на фабрику, де шили ці конверти. Купуючи у них за дуже низькою  гуртовою ціною, вона змогла ставити на конвертах не дуже велику ціну і конкуренти на її фоні виглядали не вигідно. Тому торгівля була дуже вдалою і дала змогу заробляти  Наталії навіть більше ніж її чоловік.

9) Якщо у вас гарний голос і дикція, ви можете працювати в call-центрах, оператором в службах таксі або ж озвучувати книги.

10) Продаж косметики, бадів  через інтернет також можуть стати вашим заняттям на час декретної відпустки. Як правило, це відомі компанії, з розрекламованим товаром  і готовою стратегією торгівлі. Головне ваше  бажання і активність.

11) Не ховайте свої кулінарні таланти, декретна відпустка, це час коли можна спробувати себе у ролі кондитера. Готуйте торти на замовлення, маленькі макаруни, капкейки, льодяники,ексклюзивні смаколики, і пропонуйте їх через ті ж самі соц мережі. Зараз, доречі, дуже популярні Ноme ланчі, коли дуже зайняті люди, які хочуть нормально харчуватися, замовляють здорову, домашню їжу. А паралельно можна знімати процес приготування для ютуб-каналу.

12) Хенд мейд –  ще один спосіб саморозвитку і заробітку. В’язання, валяння, шиття ляльок, плетіння бісером, ліпка, миловаріння і будь які прояви креативності і самобутності, можуть принести задоволення будь якому клієнту.

Створіть сторінку в інстаграм, викладайте свій товар на торгових інтернет майданчиках. Відвідуйте спеціалізовані ярмарки, там ви можете познайомитись з такими ж творчими особистостями як і ви, досвідченні майстрині навчать вас цінувати себе і свою працю.  Окрім продажу своїх поробок ви можете проводите майстер класи по скайпу.

Ірина до декретної відпустки була вчителькою співу і їй завжди кортіло у вільний час робити якісь сувеніри, то ж, ще з періоду вагітності вона спробувала продавати свої сувеніри, а саме: фетрові брелоки, букети з цукерок і кавові композиції, але чомусь такого попиту на який вона очікувала не було. Ірина поставила найменшу ціну яку тільки можливо було встановити, але клієнтів було дуже мало і ті в основному друзі, або рдичі. Тоді вона спробувала плести бісером  браслети, і намисто-ларіат, її фантазія допомогла створити унікальні і неповторні мотиви, і саме з того часу розпочалась справжня торгівля своїми прикрасами. Знайомі знайомих хизувались прекрасними комплектами з сережок, браслету і намиста і рекомендували їх всім. То ж зараз Ірина вийшовши з декрету успішно продовжує свою роботу  вчительки і паралельно дарує красу світові у вигляді чудових прикрас.

Хенд-мейт браслет | TIMES.ZT

13) Всі на світі хочуть гарно виглядати, тому якщо ви спеціаліст, або дуже хоче ним бути в індустрії краси, не треба відкладати свої уміння на потім. Візажисти, перукарі, манікюрщики, масажисти, стилісти, можуть надавати свої послуги вдома, або ж самі можуть ходити до своїх клієнтів у зручний для обох час. Результати своєї праці можна фотографувати і викладати у соц. мережах тим самим підтверджуючи свої уміння і таланти.

Дарина, до декрету була бухгалтером в міській лікарні, але догляд за малюком дав їй шанс  піти на курси манікюра і освоїти нову професію. Спочатку безкоштовно або за символічну суму вона відточувала навички на знайомих і друзях, а коли манікюр став дуже професійним, до неї стали приходити нові, свідомі клієнти. То ж на радість Дарини хобі почало приносити окрім задоволення, ще й  гроші.

14) Навіть фітнес-тренери зараз не сидять без роботи. Записуючи рекомендації у своєму блоги, або ж викладаючи відео ролики з вправами на ютуб каналі або у соц.мережи, ви не тільки не втратите своїх старих клієнтів, а і обов’язково знайдете нових.

Яскравим прикладом молодої фітнес-мами є Аніта Луценко, яка дає поради не тільки по відновленню фігури  у післяпологовий період, а і дає рекомендації по збалансованому харчуванню.

Декретна відпустка – це чудова нагода кардинально змінити своє життя і  професійну діяльність. Новоспечена матуся може розвинути свої таланти, або ж освоїти нові навички. Дописати  книгу, яку мріяли написати усе життя, вивчити ще одну мову, розробити колекцію одягу, та будь що, головне щоб це приносило вам задоволення і не перевтомлювало. Адже щаслива мама, щаслива родина.

Ганна СТАНІШЕВСЬКА

Матеріал по темі: Тайм-менеджмент для мам. Як молодій мамі все встигнути

Будьте першим, хто прокоментував "#Лайфхак: Як самореалізуватися у декретній відпустці?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*