Дізнайтеся, як сучасні смартгодинники вимірюють артеріальний тиск і допомагають вам контролювати здоров’я без зусиль.
Більшість пристроїв для вимірювання пульсу використовують оптичний метод, заснований на фотоплетизмографії. Вони аналізують зміни кровонаповнення тканин, вимірюючи швидкість поширення пульсової хвилі. Однак, гаджети Huawei, в тому числі розумний годинник Watch GT 3, застосовують інший підхід – пряме вимірювання артеріального тиску за допомогою манжети. Цей метод, традиційно використовуваний у тонометрах, забезпечує більш точні результати.
Як досягти високої точності вимірювання
Для максимально вірних результатів вимірювань, пристрій потребує персональних налаштувань. Тобто, необхідно вказати такі фізичні характеристики, як стать, зріст, вага тощо. Якщо гаджет передається іншій особі, для неї потрібно провести повторну калібровку з урахуванням її індивідуальних даних.
Для досягнення оптимальної точності, рекомендується:
- проводити вимірювання в сидячому положенні з рукою, розміщеною на рівні серця;
- не рухатися під час процедури. Рухи та розмови можуть спотворити результати вимірювання;
- утриматись від вживання стимуляторів, таких як кава та енергетичні напої, перед вимірюванням, адже вони впливають на серцевий ритм;
- провести кілька вимірювань поспіль і обчислити середнє арифметичне отриманих значень.
Водночас важливо пам’ятати, що смартгодинники з функцією тонометра – не професійне медичне обладнання і призначені лише для загального моніторингу здоров’я. Для отримання детальнішої інформації про стан здоров’я необхідно звернутися до фахівця.
Смартгодинник vs. медичний тонометр: хто точніший?
Принцип роботи медичного тонометра полягає в тому, що він фіксує характерні шуми, які виникають у момент відновлення кровотоку в артерії після зняття тиску манжети. Залежно від того, при якому тиску з’являються і зникають ці шуми, визначають систолічний і діастолічний тиск.
В свою чергу оптичний метод, який використовується в смартгодинниках для вимірювання тиску, не забезпечує достатньої точності. Середня похибка таких вимірювань становить 15-20%, що робить їх непридатними для точної оцінки стану здоров’я.
Годинники з манжетою, які вимірюють тиск на зап’ясті, також мають свої недоліки. Через те, що судини на зап’ясті тонші, а у літніх людей вони ще й менш еластичні, результати вимірювань можуть бути неточними. Для молодих людей такі годинники можуть бути кращим варіантом, ніж ті, що використовують оптичний метод, але все одно не дотягують до точності традиційних тонометрів, які вимірюють тиск на плечі.
Для кого смарт-годинники з тонометром будуть корисними?
Для молодих здорових людей часте вимірювання артеріального тиску, як правило, не є необхідним. У такому разі функція вимірювання тиску в смартгодиннику може бути непотрібною витратою коштів.
Однак для певних груп користувачів, така функція стане незамінною. Зокрема, для:
- людей похилого віку, які у переважній більшості схильні до серцево-судинних захворювань;
- людей з гіпертонією, для яких дуже важливою є можливість швидко виміряти тиск в будь-який момент;
- людей, які ведуть активний спосіб життя, аби оцінити навантаження на серце та уникнути перенапруження.
Разом з тим, ще раз зауважимо, що результати вимірювання тиску смартгодинником є лише приблизними і не можуть замінити консультацію лікаря та використання медичного обладнання.
Однак, незважаючи на деякі обмеження, розумні годинники мають і ряд важливих переваг:
- виміряти тиск можна в будь-якому місці і в будь-який момент, не потребуючи при цьому постійної наявності під рукою громіздкого тонометру;
- на відміну від звичайних тонометрів, смартгодинник зберігає повну історію вимірювань на смартфоні, дозволяючи відстежувати динаміку змін та пред’явити її, за необхідності, лікарю.
І головне – запустити процедуру вимірювання тиску на смартгодиннику надзвичайно просто: кілька натискань на сенсорному екрані – і все готово. Вам не потрібно нічого налаштовувати чи підключати додаткові пристрої. Максимально зручно і швидко.
Будьте першим, хто прокоментував "Як смартгодинники вимірюють артеріальний тиск"