«Це може статися з ким завгодно, але не зі мною»: поради як вберегти себе від кібератаки

Щорічно 13 вересня відзначається професійне свято – День програміста. Така дата вибрана не випадково, а з математичних міркувань. Представники професії обрали саме 256-й день року, адже це число досить тісно пов’язане з комп’ютерними технологіями, це максимальний цілий ступінь числа 2. Проте окрім користі ультрасучасних програм, з’являються і нові загрози для звичайних юзерів всесвітньої мережі інтернет.

Кібератаки – розповсюджений спосіб матеріально нажитися за допомогою афер, махінацій та шантажу через комп’ютерні технології. Хакери можуть зламати паролі від онлайн- банкінгу або соціальних мереж всього за декілька хвилин, маючи при собі лише гаджет.

Навіть обізнані користувачі потрапляють у зону ризику, тому варто дотримуватися базових правил, які допоможуть захистити ваші кошти та приватну інформацію і вбережуть від неприємних наслідків.

  • Встановіть надійний антивірус. Сучасні антивіруси мають комплексну дію і захищають ваш комп’ютер від багатьох “хвороб”, які можуть сильно нашкодити і роботі вашого ПК, і усім файлам, що є на ньому.
  • Не варто переходити за посиланням від невідомого адресата, особливо, коли мова йдеться про якусь дуже вигідну пропозицію.
  • Відвідуйте безпечні сайти. Усі пошукові системи ідентифікують небезпечні та попереджають про це.
  • Варто робити резервні копії важливої для вас інформації. Таким чином ви перестраховуєтесь і у разі неприємностей зможете відновити ваші дані.
  • Робіть покупки тільки в перевірених інтернет-магазинах. Перш ніж залишити контакти та фінансові реквізити, перегляньте відгуки про магазин.
  • Оновлюйте програми регулярно. Методи злому постійно удосконалюються, як і методи захисту. Тому якщо виробники випустили нову версію додатку чи програми, слід встановити оновлення.

З кожним роком ситуація у сфері кіберзлочинності загострюється, проте якщо дотримуватися елементарних правил безпеки користування інтернетом, ви уникнете негативних наслідків.

Аліна ТОЛКАЧ


Дивіться також: Хитрощі, які надійно захистять приватну інформацію у ваших соцмережах від шахраїв

Будьте першим, хто прокоментував "«Це може статися з ким завгодно, але не зі мною»: поради як вберегти себе від кібератаки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*