Хто з нас не мріє повернутися додому, де на нас чекають вірні очі пухнастих друзів? Любов до домашніх тварин – це вічна цінність. Саме тому не зменшується й попит на все, що робить життя наших улюбленців комфортним та радісним. Тож бізнес-ідея відкрити магазин зоотоварів більш, аніж перспективна. Однак, для успішного запуску такого бізнесу необхідно врахувати безліч нюансів, від вибору асортименту до створення привабливого сервісу. Про те, як відкрити власний зоомагазин і не помилитися, читайте далі у нашій статті.
Формати зоомагазинів: який обрати для вашого бізнесу?
Інтернет-магазин – це, мабуть, найперше, що спадає на думку, коли мова заходить про формати зоомагазинів. І це не дивно! Адже онлайн-простір пропонує практично необмежені можливості: від величезного вибору товарів до зручного пошуку та замовлення. Головне – створити привабливий віртуальний простір, де клієнти з радістю здійснюватимуть покупки.
Водночас офлайн-магазини зоотоварів представлені на ринку в різних форматах:
- невеликі кіоски, до 10 кв. м, де можна придбати найнеобхідніші товари для тварин, такі як корм та деякі аксесуари;
- магазини площею до 70 кв. м, які пропонують широкий асортимент товарів, в тому числі ветеринарні препарати та навіть самих тварин;
- спеціалізовані магазини, які пропонують товари виключно для певного виду тварин. Наприклад, магазини, де продають все необхідне лише для рибок або лише для котів та собак.
Найкраще починати бізнес з невеликого зоомагазину, десь 15-20 квадратних метрів. Така площа дозволить створити комфортні умови для покупців, щоб вони могли спокійно ознайомитися з усім асортиментом.
Для облаштування першого магазину краще обрати спальний район, де менше конкурентів. Також хорошим варіантом буде торговий центр або перший поверх житлового будинку.
Ідеальним буде, якщо приміщення для магазину буде у власності. Це дозволить істотно заощадити на оренді.
Реєстрація зоомагазину: нюанси і підводні камені
Реєстрація ФОП – оптимальний варіант для початку роботи зоомагазину. Це спрощує бухгалтерію та оподаткування, особливо якщо прибуток невеликий. А коли бізнес вже буде активно розвиватися, варто подумати про перереєстрацію на юридичну особу. Це доцільно, якщо ви почнете співпрацювати з великими компаніями або захочете відкрити ще магазини.
Зареєструватися як ФОП нескладно, але для зоомагазину потрібні додаткові дозволи від пожежників, санстанції та ветеринарів. Водночас, якщо ви плануєте продавати ліки для тварин, необхідно оформити ветеринарну ліцензію та найняти ветеринара. Для такої ліцензії краще зареєструватися як ТОВ.
Витрати на зоомагазин: що потрібно врахувати
Початок власної справи, такої як зоомагазин, потребує певних фінансових вкладень. Давайте розглянемо основні статті витрат, які можуть виникнути на першому етапі:
- оренда приміщення обійдеться приблизно в $10 за квадратний метр щомісяця;
- комунальні послуги – приблизно $250 на місяць;
- придбання початкового обладнання та товарів – від $5 тис.;
- потрібне торгове обладнання, а також комп’ютер та інтернет – від $1 тис.;
- заробітна плата одному продавцю – від $300 на місяць.
Чому ваш бізнес потребує інтернет-магазину?
Багато людей думають, що оскільки в них є звичайний магазин, то інтернет-майданчик їм не потрібен. Але насправді онлайн-продажі можуть значно розширити бізнес, адже дозволяють охопити більшу аудиторію і пропонують ширший асортимент товарів, ніж у офлайн-магазині.
Онлайн-магазин – потужний інструмент для бізнесу. Він дозволяє не лише розширити аудиторію та збільшити продажі, а й ефективніше взаємодіяти з клієнтами за допомогою різних торгових стратегій.
Будьте першим, хто прокоментував "Як відкрити зоомагазин в Україні: інструкція для бізнесу"