Як заощаджувати гроші? Просто про складне

Для будь кого з нас іноді настають часи, які змушують замислитись над заощадженням грошей. Проте виявляється, що це зовсім не просто втілити в життя, адже існує думка, що для того, щоб менше витрачати — треба відмовитися від милих серцю дрібничок.

Передусім потрібно зрозуміти, що економити — не так вже й болісно, це всього лише вміння витрачати з розумом. Сам процес заощадження стосується не стільки грошей, як самодисципліни. Заробити гроші важко, але ще важче не розтринькати їх на дрібниці. А для цього потрібна хороша сила волі. 

  • Перше, що слід зробити — поставити ціль. Вона повинна вас мотивувати заощаджувати. Просто подумайте про омріяну відпустку, чи новенький автомобіль, чи щось інше. Коли у вас буде ясне бачення того, навіщо ви заощаджуєте, цей процес може навіть принести задоволення.
  • Далі визначте суму, яку готові відкладати, щоб це не приносило великого дискомфорту та додаткових проблем. Не варто себе обмежувати в:

— засобах гігієни та догляді за собою, адже краще з’їсти яблуко замість фастфуду, і купити зубну пасту чи зволожуючий крем.

— економити на здоров’ї, бо самолікування призведе до проблем зі здоров’ям і ще більших витрат.

— саморозвитку та знаннях, хороша книга, яка прокачає ваш мозок, значно корисніша за цигарки чи міцні напої.

  • Далі — визначте часові рамки. Після того, як визначилися з ціллю, варто встановити термін, за який ви можете зібрати необхідну суму. Тобто, маючи на меті, наприклад, зібрати гроші на новий телефон, встановіть собі часові рамки — кілька місяців. Інакше все це не буде працювати, якщо ви забуватимете щомісяця відкладати певну суму.
  • Розставляємо пріоритети. Що вам важливіше, нова зачіска чи нова кофтинка, яка грітиме вас взимку, або крута приставка чи холодильник.
  • Скорочуємо витрати. Якщо ви звикли ходити кожні вихідні в кінотеатр чи ресторан, знайдіть альтернативу, адже можна подивитися фільм чи приготувати смачну вечерю вдома, і заощадити гроші.
  • Плануємо бюджет та ведемо облік оригінально. Маючи список витрат на конкретну суму на день чи тиждень , ви не зможете з легкістю розпрощатися з сумою, яка в рази більша зазначеної. Є класне правило чотирьох конвертів. Припустимо ви проживаєте з чоловіком вдвох. Ваш дохід на двох складає 20 тис. грн на місяць. Що вам потрібно зробити?
  1. Відкласти 10 % з вашої доходу, це 2000 тисячі.
  2. Відрахуйте кошти на обов’язкові витрати — кредит та оренда будинку. Для прикладу, оренда складатиме 5000 грн, а кредит — 3000 грн, виходить 8000 грн на обов’язкові витрати. 
  3. Залишаємо ще кошти на комунальні послуги, витрати на пальне, і відкладаємо на відпустку: 1000 грн+500+500 = 2000 грн.
  4. В результаті залишається 8000 грн, які треба поділити на 4 конверти: по 2000 грн в кожний.Сюди входять витрати на їжу, гігієну, необхідний одяг чи чашка чаю в кав’ярні. Один конверт йде на один тиждень. 

Звичайно, спочатку буде складно вкластися в такий ліміт, але з часом ви побачите результат і це увійде в хорошу звичку. 

  • Купуйте економно. Уникайте покупок різних дрібниць дорогою додому чи на роботу. Краще запастись усім необіхдним на тиждень за раз чи два, але при цьому обов’язково складайте список, порівнюйте ціни в різних магазинах, не довіряйте акціям і не ходіть в магазин голодними.
  • Краще використовуйте готівкові гроші. Маючи в руках шматок пластику, з’являється бажання витратити більше, ніж було заплановано. Готівкові гроші краще дають уявлення про свою вартість.

Такі прості, і водночас складні без звички правила допоможуть вам трохи заощадити на омріяну відпустку, нову техніку чи хоча б пережити зиму через вартість на опалення.

Будьте першим, хто прокоментував "Як заощаджувати гроші? Просто про складне"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*