У Житомирі презентували дві програми енергонезалежності. Обидві програми реалізуються за сприяння «Ощадбанку». Перша програма – державна, друга є ініціативою самого банку.
Сьогодні, 10 вересня, під час круглого столу заступник начальника обласного управління «Ощадбанку» Микола Шульга розповів детальніше про умови та особливості такого кредитування.
Перш за все йшлося про державну програму. За його словам, такий кредит видається на термін від 1-10 років під відсоткову ставку 0% річних:
«Сама державна програма передбачає кредитування в розмірі від 100 000 до 480 000 грн на термін від 1-10 років під відсоткову ставку 0% річних. Погашення кредиту здійснюється щомісяця рівними частинами. Тут є вимоги до самого товару: потрібно придбати та встановити комплект гібридної системи електропостачання – це сонячні панелі, гібридний інвертор, установки зберігання енергії. Крім цих трьох складових ми кредитуємо і роботи по встановленню самої системи. Є виключення – дана програма не поширюється на використання за зеленим тарифом. Крім того інвертори, які не можуть працювати як у автономному режимі, так і в повному режимі – не кредитуються».
Він також додав, що є чимало вимог до самого позичальника та його житла. Мовиться зокрема про вік, рівень доходу та площу будинку:
«Є вимоги до позичальника: вік позичальника від 21-65 років. Ми кредитуємо осіб, які офіційно працевлаштовані, ФОП, пенсіонери, будь-кого, хто є власником або співвласником будинку. Є обмеження по доходу сім’ї – максимальний дохід сім’ї – 154 000 грн на місяць, якщо хтось отримує більше, то ми по цій програмі прокредитувати не зможемо. А сам будинок не повинен перевищувати по площі 250 кв.м».
Друга програма – власна ініціатива «Ощадбанку», яка дозволяє отримати кредит на придбання енергонезалежного обладнання як для приватних будинків, так і для квартир.
«Сума кредиту становить від 50 000 до 400 000 грн, термін – до 60 місяців, без застави та поручителів. За цією програмою можна придбати широкий спектр обладнання: зарядні станції, комплекти енергонезалежності, теплові котли, сонячні електростанції та панелі, вітрогенератори, а також оплатити роботи з їх встановлення», – пояснює Микола Шульга.
Якщо говорити про державну програму, то в ній не передбачено кредитування власників квартир.
«Інші державні банки теж дають кредити на аналогічних умовах. Усього в Україні за серпень було видано близько 50-ти кредитів на суму майже 20 млн. грн, з них більше половини видав “Ощадбанк”. У Житомирі від “Ощадбанку” вже видали 3 кредити, – додав фахівець. Що стосується квартир, то в державній програмі є умови визначені урядом, і там не передбачено кредитування власників квартир».
Умови отримання даного кредиту доволі стандартні – паспорт, інформація про дохід, відсутність судимості та свідотство про шлюб:
«Щоб отримати такий кредит, потрібно звернутися до “Ощадбанку”, надати паспорт, ідентифікаційний код, документи, які підтверджують доходи за останні 6 місяців, документи, які підтверджують відсутність судимості, а також свідотство про шлюб. Також потрібен документ по будинку – право власності та документи з зазначеним номером особового рахунку за сплату електроенергії».
Заступник міського голови Сергій Кондратюк зазначив, що бізнес та об’єкти критичної інфраструктури також оснащено сонячними панелями:
«Сьогодні в Житомирі бізнес також долучається до енергонезалежності. Наші об’єкти критичної інфраструктури – там вже на трьох об’єктах встановлені сонячні панелі, і вони вже працюють. Зараз відбувається робота ще на шести об’єктах по сонячним панелям. Ми розуміємо, що енергонезалежність у Житомирі важлива в тих умовах, у яких ми сьогодні живемо».
Нагадаємо, у «Дії» з’явилися три нових документи.
Будьте першим, хто прокоментував "Як житомирянам отримати кредит під 0% на встановлення сонячних панелей "