Днями у Житомирі стартував традиційний ялинковий базар. Від 5-10 грн за гілочки з сосен, до 100-250 грн за різноманітні ялинкові екібани, ялинки з гілок та навіть до 800 грн за справжні новорічні красуні – саме такий асортимент хвойних можна побачити на ринках.
Як доглядати за новорічним деревом, щоб воно стояло довго й не осипалося
Новорічна ялинка не тільки створює яскравий святковий інтер’єр, але й наповнює ароматом всю оселю, що неймовірно приємно напередодні новорічно-різдвяних свят.
А от щоб подовжити насолоду новорічною красунею в оселі, варто скористатися кількома хитрощами й правильно доглядати за зрубаним деревом. Ні для кого не секрет, що головна проблема, будь то ялина чи сосна, це осипання голок. Як тільки хвойне потрапляє в тепле приміщення, уникнути голочок по всьому дому практично неможливо. Проте існує кілька доступних, простих та дієвих порад, як уповільнити процес “облисіння” новорічних красунь.
Вік новорічних зелених красунь недовгий:
- ялина починає скидати хвою максимум на 10-й день;
- сосна – близько 12-14 днів;
- ялиця є рекордсменом серед “вічнозелених” – 14 днів.
Чому у ялинки жовтіють і облітають голки
Запобігти цьому можна ще на етапі покупки: попросіть продавця обрізати стовбур дерева, або зробіть це вдома самостійно.
Це як з підрізуванням стебел у квітів: свіжозрізаний стовбур краще вбиратиме вологу а, відповідно, саме дерево довше залишатиметься свіжим і зеленим.
- Не заносьте дерево до теплого приміщення одразу, залиште його на кілька годин в коридорі, на балконі або в підвалі.
- В жодному разі не підливайте ялинку гарячою водою. Найкраще використовувати воду кімнатної температури.
- Дерево не варто ставити поряд з батареєю: найкраще хвойне зберігатиметься в приміщенні, з температурою не вище 20-22 С°.
- Обирайте світодіодні прикраси для новорічного дерева замість гірлянд зі звичайними ліхтариками, адже вони виділяють менше тепла.
Що додавати у воду, щоб ялина чи сосна стояли довше
Можна самому приготувати розчин – так зване добриво.
Пропорції на відро такі:
- Сіль – на кінчику ножа або одна третина чайної ложки (одна щіпка),
- Столова ложка цукру;
- Одна пігулка аспірину.
Іноді ще додають кілька мідних монет.
Також можна додати готову суміш – стимулятори “Циркон”, “Органік баланс”, “Епіна” чи “Рібав-Екстра”. Дотримуйтеся інструкції, готуючи пропорції розчину.
Найкращою основою для встановлення новорічної красуні вважається пісок. Він повинен бути вологим, тому потрібно регулярно поливати його. Крім піску як наповнювач годиться й гравій чи звичайна земля.
Відео: Ярослав ХОРКІНС
Будьте першим, хто прокоментував "Ялинковий базар в Житомирі: скільки заплатити та як вберегти живе дерево на всі свята (ВІДЕО)"