Ялинки і не тільки: під Бердичевом чоловік вирощує хвойні у горщиках (ВІДЕО)

У ялинкове царство Андрія Богатирчука зі Скраглівки важко не закохатись з першого погляду. У дворі господаря – розмаїття хвойних. Розповідає: вони вже 4 роки є улюбленою справою. Кіт Марко ні дорослих дерев, ні саджанців не зачіпає. Чоловік каже: з маленьких хвойних відсотків сорок не приживається і це нормально. Їх починають вирощувати одразу у горщиках, влітку затіняють спеціальною сіткою. Ніяких теплиць, усе надворі. Землю використовують з городу, з часом докуповують ґрунт і торф.

«Наші рослини – вони всі загартовані, які вижили, вони загартовані і до ультрафіолету, і до сонця, і до морозів. Вони ж отак і зимувати будуть на відкритій площадці», – розповідає Андрій Богатирчук, вирощує хвойні.

Зараз у пана Андрія ростуть різні види туй і ялівцю, є сосни, піхти. Серед ялинок – сербські, срібні, голубі і канадська. Поряд прекрасно почуваються барбариси, гортензії та кизильники. У піхт шишки виростають доверху, у ялин – донизу. В рослин, каже, закрита коренева система. Тобто, при пересадженні їх з горщика в більший горщик корінь лишається цілим. Такі деревця будь-якої пори року можна садити в ґрунт і вони обов’язково приживуться. Для росту і розвитку хвойних потрібні комплексні добрива, рівномірний полив і підкормка. А ще – обробка від шкідників і хвороб.

«І хвою поїдають, і кору поїдають шкідники, і коріння теж. Може корінням хворіти, наприклад, зайва волога. В повітрі може бути лишня волога і зверху може рослина захворіти – хвоя сама. Так само від поїдання шкідників кора може захворіти», – говорить чоловік.

Улюблениця господаря серед хвойних росте біля воріт. Це так звана голуба ялина сорту «Хупсі». Такі ж, але менші, неподалік у горщиках.

«В рік може по сантиметрів 80 приростати, росте висока – метрів 10-12. Коли молодий приріст дає, дуже гарна, в неї колір аж не голубий, а бірюзовий і хвоя м’якенька така як резинова робиться», – розповідає він.

Чоловік каже: фактично усі хвойні можна і навіть не завадить підстригати звичайними садовими ножицями. Це, мовляв, корисно, вони краще ростимуть. А ще – так естетичніше і вишуканіше зі сторони.

«Якщо ви побалуєте її водичкою по хвої, особливо холодною, то вона вам за це тільки віддячить. Вона любить холодний полив дощуванням», – це пан Андрій розповідає про красуню-жовту сосну. Вона у нього з 2015-го року. Виросте до двох метрів. Любить сонце. Вологу допомагає затримати прикопане агроволокно. Теплої пори року, каже чоловік, вона яскравіша, як і всі хвойні. Зараз вони у своєрідній «сплячці», тому за кольором не такі насичені.

Захоплення Андрія Богатирчука односельці схвалюють. Кажуть, якраз до свят вже краще ялинки у горщику, ніж зрізані.

«Професійно цим займається, любить цю справу. Це естетично, гарно, корисно для зовнішнього середовища через те, що дерева – це життя, це те, чим ми дихаємо», – говорить Ольга Мельник, староста сіл Скраглівка і Підгороднє.

Але купують хвойні у горщиках мало, бо це недешево, каже чоловік.

«Вона в квартирі не буде рости. Вона недовгий період поживе і пропаде. Їй треба сонце. На балконі десь, отак, щоб було світло, в горщику на балконі буде рости», – розповідає Андрій Богатирчук.

Вирощування хвойних господарю стає у копійку: тільки горщики нещодавно обійшлись у 9 тисяч гривень. Зате, каже, протягом року за вікном  завжди красиві дерева. А улюблена справа приносить задоволення.

Будьте першим, хто прокоментував "Ялинки і не тільки: під Бердичевом чоловік вирощує хвойні у горщиках (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*