Європейські нотатки Олесі: Краків, Ополе, Дрезден

…Сидячи в автобусному кріслі – ви ніколи не виспитеся. Простий лайфхак, як можна це зробити в автобусі з нічними переїздами. Постеліть щось на підлогу, візьміть плед, маленьку подушку і лягайте прямо у проході. Можливо, хтось у кріслі кепкуватиме з вас. Але ви виспитеся! А отой хтось – ні…

Побачити світ – мрія кожної людини. Завжди цікаво відкрити щось нове, побачити інший спосіб життя, зустріти різних людей, спробувати різну їжу, послухати різні музичні ритми і зробити багато фотографій. Ці перспективи стали більше реальними із введенням безвізового сполучення з країнами ЄС. Перед поїздкою я сіла за комп’ютер і в Інтернеті знайшла цікаві місця, які змогла б відвідати за запланованим маршрутом. Потім дивилася фотографії тих місць і уявляла собі, як це виглядатиме насправді…

Я люблю подорожувати автомобілем, адже це комфортно та швидко. Але не завжди виходить так, як любиш. Тому цього разу – автобус.

Сидячи в автобусному кріслі – ви ніколи не виспитеся. Простий лайфхак, як можна це зробити в автобусі з нічними переїздами. Постеліть щось на підлогу, візьміть плед, маленьку подушку і лягайте прямо у проході. Можливо, хтось у кріслі кепкуватиме з вас. Але ви виспитеся! А отой хтось – ні.

Краків: Вавель, голуби-агресори та кавалери-вимагачі

Польща – дивовижна країна, яка гордиться своїми пам’ятками історії та культури. Грошовою одиницею Польщі досі є злотий, а не євро. Головні вулиці великих міст, пішохідні зони та площі всіяні антикварними магазинами, ринками, супермаркетами. Якість продуктів відповідає ціні. Можна купити багато смачної та якісної їжі за доступними цінами. А також, ви зможете спробувати морозиво, без сумніву, воно вам сподобається. Польське морозиво дуже відрізняється він нашого.

Краків найбільше запам’ятався… нахабними голубами! Якщо, прогулюючись житомирськими вулицями, ви зустрінете голуба, він буде відразу втікати від вас. У Кракові – ні. Сотня голубів летить тобі прямо в обличчя, і ти змушена прикриватись сумочкою.

Я відвідала один із найпрестижніших вишів Польщі – Ягелонський університет. Як зазначила екскурсовод, у польських  вишах здобувають освіту 8 тисяч іноземців, з них 6 тисяч – українці.

Вартий до уваги, звичайно, готичний кафедральний собор, який є частиною Вавельського замку. У храмі стоять саркофаги багатьох королів та королев Польщі: Владислава, Ягайла, Ядвіги, Сигізмунда, Августа тощо.

На центральній площі Кракова завжди лунає незавершена мелодія. Виконує її реальна людина вдень та вночі.

Слід бути обережними на головних вулицях міста! По місту сновигають винахідливі вимагачі, у яких дуже цікава тактика. Наведу приклад: стоїть дівчина, до неї підходить чоловік і дарує їй троянду. Звичайно, будь-яка дівчина буде рада такій увазі та прийме подарунок. Але в цей момент ваш «кавалер» почне вимагати від вас гроші за троянду. Виявляється, він вам її продав, а не подарував! Отож, жодних подарунків від вуличних «кавалерів». Як кажуть у Польщі: «безкоштовно можна тільки у морду отримати».

Ополе: кулька від AVON і магазин без пакетів

Ополе маленьке та комфортне європейське місто. Прогулюючись містом, іноді можна відчути себе у Львові. Вулички вузенькі та викладені бруківкою. Місто нас зустріло не найкращою погодою, але ми сильно не засмутились і прогулювались під літнім дощем. А прикриттям від дощу була кулька, яку я випросила у промоутерів AVON. Так, тут теж є AVON!

Дивним був такий факт: коли ми скуплялись у місцевому магазині, нам не запропонували пакета. Я словами та мовою жестів намагалась пояснити продавщиці, що нам потрібен пакет. Як з’ясувалося, у них пакетиків не було. Можливо, ми натрапили лише на один такий магазин, де їх не пропонують. Чи у Польщі так скрізь?

Дрезден: розконсервована Фрауенкірхе та «німці» з Молдови

Дрезден – історична столиця німецької Саксонії і найстаріше її місто, яке століттями служило резиденцією курфюрстів та королів. Дрезден славиться на всю Європу своєю архітектурою, багатими мистецькими та історичними скарбами. Крім того, завдяки вдалому розташуванню на річці Ельбі місто придбало славу «саксонської Флоренції» і вважається одним з найгарніших у Німеччині.

Що ви знаєте про Німеччину? Напевно, кожному із нас ще з дитинства розповідали, що у Німеччині панує цілковитий порядок. І якщо ви кудись викинули папірець на вулиці, то прийде суворий дядько поліцейський і випише штраф. Так? На жаль, це лише казки. Насправді, тут як і скрізь: є місця, де панує чистота, а є місця, де повний безлад.

Ми мали змогу відвідати палац Цвінгер: комплекс із чотирьох будівель був збудований між зовнішнім і внутрішнім фортечним муром міста, звідси походить і назва.

Фрауенкірхe – найвища церква у Німеччині (91м). Під час бомбардування міста англо-американською авіацією 1945 року церква дуже постраждала. Її руїни законсервували, і тільки після об’єднання Німеччини церкву відбудували, використовуючи усі вцілілі фрагменти. Саме через різний вік піщаника, з якого зараз збудовані стіни, Фрауенкірхe виглядає дуже своєрідно.

Прогулявшись вулицями Дрездена, ви побачите незліченну кількість бутиків, від яких у вас розбіжаться очі. А ще ви завжди зможете знайти нові знайомства. Коли я гуляла, зі мною познайомилися двоє хлопців. Думаєте, німці? Найдивніше було те, що вони заговорили до мене українсько-російським суржиком. І були родом із Молдови.

Що було мінусом – платні і лише платні вбиральні на кожному кроці. Які відчутно били по кишенях небагатих молодих туристів з України.

(далі буде)

Олеся ЛАВРЕНЮК

Читайте інструкцію: Як швидко отримати закордонний паспорт в 2018

Будьте першим, хто прокоментував "Європейські нотатки Олесі: Краків, Ополе, Дрезден"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*