coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models

За які кошти колишній чиновник Гундич два дні «фестивалив» на Михайлівській? (ФОТО, ВІДЕО)

«Гундич викупив Михайлівську!» Цю фразу я чув 13 липня декілька разів. І від звичайних перехожих, і від агітаторів інших кандидатів, намети яких стояли на площі Корольова. «Чому ви не на Михайлівській? Сьогодні ж ніби свято вулиці!» – запитав я. «Там все викупив Гундич! Нас звідти проженуть, мабуть…» – відповіла жінка-агітатор. Що ж це за загадковий олігарх, який на два дні «викупив» вільний громадський простір Житомира під назвою вулиця Михайлівська? Де і коли він так казково розбагатів?

Біографія Гундича показує нам людину з карколомною і місцями трохи дивною кар’єрою.

У березні 2003 – лютому 2004 р. – завідувач кормового двору приватного підприємства «Південне» у селі Буряки Бердичівського району Житомирської області.

У липні 2005 – травні 2006 р. – керівник виконавчого комітету Житомирської міської організації Політичної партії Народний Союз «Наша Україна».

У травні 2006 – листопаді 2010 р. – заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

У жовтні 2012 – квітні 2016 р. –  директор товариства з обмеженою відповідальністю «Елітне» у селі Буряки Бердичівського району Житомирської області.

29 квітня 2016 – жовтень 2016 р. – заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації.

1 вересня – 27 жовтня 2016 р. – тимчасово виконувач обов’язків голови Житомирської обласної державної адміністрації.

27 жовтня 2016 – 24 червня 2019 р. – голова Житомирської обласної державної адміністрації.

Тобто, ще 2004 року 29-річний Гундич скромно завідує кормовим двором у селі Бердичівського району. А вже через два роки він заступник міського голови Житомира! Від 2012 до 2016 року обіймає посаду директора ТОВ «Елітне» у тому ж селі Буряки. Це весь досвід Гундича як бізнесмена. Після цього він знову виринає нагору, наче субмарина – і раптово стає заступником голови, а потім і головою ЖОДА. 

Так, це саме той Ігор Гундич, який три останні роки був «хазяїном області». Той Гундич, який за три роки не зупинив «бурштинову лихоманку» і не припинив варварське вирубування лісів на Житомирщині. Це той Гундич, який довго-довго ремонтував стадіон «Полісся». 24 червня президент Зеленський звільнив Гундича з посади – а стадіон (який, до речі, досі «прикрашає» комуністична символіка) так і не здано в експлуатацію…

І ось цей «геній» менеджменту та маркетингу вирішує йти в народні депутати України від Житомира. Від початку виборчої кампанії Ігоря Гундича активно підтримує Сергій Сухомлин. Саме так, ви не помилилися: головний чиновник міста вболіває не за «атошника» Герасименка і не за «атошника» Артьомова, не за бізнесмена Грамотенка і не за лікаря Борщівського – а за вчорашнього чиновника Гундича. Це можна було б списати на особисті смаки Сухомлина – і забути про це. Якби не вакханалія 13-14 липня, яка розігралася у центрі Житомира.

Хто вигадав «Дні Михайлівської»? Раніше ніхто й ніколи не чув про таке «свято». Може, це креатив якогось міського чиновника? Зараз перевіримо. Відкриваємо сторінку анонсів міської ради. І – о, диво! – про «Дні Михайлівської» там нема жодної згадки!

Отже, Сухомлин і Ко офіційно відхрестилися від «Днів Михайлівської». Ще раз, щоб було зрозуміліше: мерія старанно робить вигляд, що не має жодного відношення до події, яка два дні вирувала під стінами мерії – і яку без допомоги мерії провести просто неможливо. Не вірите? Ну, спробуйте тоді самостійно, без узгодження з комунальними структурами, влаштувати якесь власне свято на Михайлівській! І не абияке, а щоб там було дитяче містечко і гастрономічний дворик. Щоб стрункими рядами стояли ятки з вишиванками, сувенірами та солодощами. Причому поставили їх так щільно, наскільки можна – щоб агітаційні намети кандидатів-конкурентів  просто не було де втулити. І ви так зможете?

А ви можете, наприклад, зробити так, щоб ваше приватне свято у центрі міста охороняла міська поліція? Ні, не можете. А Гундич зміг.

За Гундича агітував навіть кінотеатр «Жовтень», який перебуває у комунальній власності. А скільки коштує поставити сцену на площі Корольова і запросити відому групу – уявляєте?..

А ще хтось виготовив і поставив інсталяції на Михайлівській. Хтось запросив (і оплатив роботу) акторів та музикантів. Хтось роздав тисячі повітряних кульок з прізвищем Гундича.

І тут виникає цікава дилема. Якщо все це Гундич оплатив з власної кишені – то звідки у чиновника, який ніколи не займався серйозним бізнесом, така глибока кишеня? Адже кандидат Гундич наочно довів у ці вихідні , що він багатший за всіх інших житомирських кандидатів по округу №62, разом узятих!

Другий варіант. А якщо припустити, що частину коштів Гундичу виділило… місто? На перший погляд ця думка здається божевільною. Як, подумаєте ви, – невже міські чиновники можуть опуститися до такого свинства, щоб фінансувати кампанію колишнього обласного чиновника за гроші городян? Але є дані, які так чи інакше натякають на це.

Наприклад, 5 липня в авральному порядку зібрався виконком. Ось повідомлення з офіційного сайту міської ради.

Сьогодні, 5 липня, на позачерговому засіданні виконавчого комітету члени ухвалили рішення щодо проведення культурно-масового заходу, у рамках якого до Житомира завітає гурт «BEZ ОБМЕЖЕНЬ».

Концерт відбудеться на майдані імені С.П. Корольова 13 липня 2019 року з 19.00 години до 22.00 години. Організатор заходу ФОП Пономарьова Н.М.

Якщо перекласти з чиновницької мови – людською, то виходить: 5 липня виконком ухвалив рішення провести концерт, який прямо агітував за Гундича. Все це складається у дуже негарний пазл. Городяни природно хочуть знати, за які кошти Ігор Гундич два дні нестримно «фестивалив» у центрі Житомира. І тому ставлять дуже прості запитання до кандидата Гундича та міського голови Сухомлина.

Пане І. Гундич! Скажіть, будь-ласка, які саме кошти використав Ваш передвиборчий штаб для фінансування «Днів Михайлівської»: Ваші особисті, спонсорські чи якісь інші? Якщо спонсорські – то хто саме виступив спонсором і на яких умовах? І який загальний кошторис усього того, що відбувалося 13 та 14 липня у центрі міста під Вашим іменем?

Пане С. Сухомлин! Поясніть, будь-ласка, чи відповідає дійсності інформація про те, що у святкуванні «Днів Михайлівської» брали участь структурні підрозділи Житомирської міської ради? Чи виділялися кошти з міського бюджету на святкування «Днів Михайлівської»? Якщо виділялися – то скільки і на які саме потреби? 

P. S. Коли матеріал вже був готовий до друку, мені вдалося записати на відео короткий коментар міського голови на цю тему.

Отже, Сергій Сухомлин публічно заперечив будь-яке фінансування «Днів Михайлівської» з боку міського бюджету. Відповідь приймається.

Тепер черга за Ігорем Гундичем. Сподіваємося, власник «прозорого офісу» дасть прозорі, вичерпні і переконливі відповіді на запитання, наведені вище.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "За які кошти колишній чиновник Гундич два дні «фестивалив» на Михайлівській? (ФОТО, ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*