coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange

«Забуте печиво»: історія та рецепт простого і дуже смачного десерту меренги (ВІДЕО)

«Поцілунок», «іспанський вітер», «французькі меренги», «безе кохання».. Як тільки не називають ніжний і повітряний десерт меренга. Його дуже полюбляють ті, хто переймаються за фігуру, чого тільки вартий десерт «Павлова», основою якого є меренга, та господині, які не хочуть витрачати багато часу та сил на приготування. Редакція Times.Zt  ділиться з вами перевіреним рецептом десерта меренги та кількома секретами.

Історія

Історія меренги не така проста, як власне приготування десерту. Історики досі не дійшли до єдиного висновку його походження. В одній з версій говориться про те, що вперше запік в печі збиті з цукром білки швейцарський кондитер Гаспаріні з міста Майринген. Ніжний десерт, який тане в роті назвали «меренгами» на честь міста.

В іншій версії йдеться про те, що вперше назву десерту було помічено в 1962 році в кулінарній книзі французького шеф-кухаря Франсуа Массіало. Повітряний десерт швидко набрав популярності в багатьох країнах, і спочатку його подавали до столу лише королівським особам. Але завдяки простоті у приготуванні та доступності інгредієнтів з часом меренги почали готувати та подавати у ресторанах та кафе. 

Також з історією виникнення десерту пов’язують французьку королеву Марію Антуанетту, вона обожнювала безе, і її слуги дуже часто готували його під назвою «Малий Тріанон». Проте деякі історики вважають, що меренги створили саме англійці, адже першу згадку про десерт «Збите яйце з білим цукром» знайшли в рецепті леді Елінор Феттіплейс, який вона записала у 1604 році в Оксфордширі. 

І хоча версій безліч, історики погоджуються лише з тим, що до початку 19 століття меренги мали форму ложки, а от форму, до якої ми всі так звикли, придумав французький кондитер Антуан Карим, який перший почав використовувати кондитерський шприц для оформлення випічки.

Рецепт

Меренги можуть бути, як самостійним десертом, так і покриттям чи прикрасою для тортів та іншої випічки. Вони є основою таких знаменитих десертів, як десерт Павлової, торт «Секрет акторки», «Графські руїни», «Арктика», лимонний пиріг з меренгами, французьке тістечко «Плаваючий острів», птіфури та інші.

Десерт має різні варіації приготування. В Італії безе готують на основі киплячого цукрового сиропу, в швейцарській версії білок з цукром збивають на водяній бані і запікають в нежаркій печі, а французи сильно пропікають десерт, тому в них меренги виходять хрусткими та ніжними в середині, саме за це меренги отримали назву «забуте печиво».

Редакція Times.ZT готувала саме за французьким рецептом. Для приготування меренги нам потрібно:

  • 4 білки
  • 240 гр. цукрової пудри
  • 1 ч. л. ванільного екстракту чи ванільного цукуру
  • 1 ст. л. винного оцету
  • дрібка солі

Білок з сіллю починаємо потихеньку збивати на невеличких обертах міксера для кращого насичення киснем. Додаємо обертів і збиваємо у суцільну піну. На цьому етапі додаємо ваніль, а слідом починаємо вводити цукрову пудру. Пудру засипаємо поступово, буквально по ложці, ретельно вмішуючи в масу. Після того, як приблизно половина пудри буде змішана з білками, додаємо оцет, продовжуємо збивати з додаванням пудри до стійких піків.

Духовку розігріваємо до 120 градусів, ставимо деко з меренгою в духовку і одразу знижуємо температуру до 100 градусів. Час випічки приблизно 2 години.

Вас може зацікавити: Як приготувати ідеальну каву: секрети та поради

Будьте першим, хто прокоментував "«Забуте печиво»: історія та рецепт простого і дуже смачного десерту меренги (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*