Загубити гроші, ключі чи телефон не менш неприємно, проте все ж не так небезпечно, як паспорт. Як відновити паспорт? Адже це не лише документ, який засвідчує вашу особу, що особливо необхідно через карантинні обмеження, згідно постанови Кабміну про заборону перебувати на вулицях без документів.
Без паспорта ви не матимете доступу до своїх банківських рахунків, майна, укладання різноманітних угод, тобто будь-які юридичні чи фінансові дії неможливі без наявності цього документу. Крім цього, шахраї можуть скористатися вашим документом й оформити без вашого відома кредит чи іншу угоду, тому варто знати, як відновити загублений паспорт. Будьте готові заплатити штраф за загублений паспорт.
Зразок заяви про втрату паспорта
Вам також потрібно взяти витяг з Єдиного реєстру і принести у відділення міграційної служби за місцем вашої реєстрації (прописки), якщо ви загубили паспорт старого зразка.
Зразок заяви на митницю

Вам доведеться заплатити штраф за втрату паспорта.
Відповідно до статті 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення за умисне псування чи недбайливе зберігання паспорта, що спричинило його втрату, тягне за собою попередження або накладання штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму від від 17 до 51 грн.
Нетерміновий паспорт вам виготовлять за 20 робочих днів. Це коштуватиме 363 грн. А от вартість термінового паспорта (виготовляється за 10 робочих днів) становить 489 грн.
Якщо ж ви не втратили паспорт, а просто хочете обміняти пошкоджений документ, то потрібно буде сплатити держмито у розмірі два неоподаткованих мінімуми доходів громадян — 34 грн.
Зразок паспорта громадянина україни

Проте, якщо загубив паспорт нового зразка – ID-картку, то для відновлення можна звернутись у будь-яке найближче відділення міграційної служби у вашому регіоні.
Що потрібно для відновлення паспорта:
- заява про втрату паспорта
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України;
- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
- платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;
- свідоцтво про народження свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);
- довідка з ЖЕКу (ЦНАПу) про реєстрацію (прописку)/посвідчення про взяття на облік бездомних осіб/довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- копія постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням у поліції про крадіжку паспорта.
Будьте готові, що для видачі паспорта нового зразка у формі ID-картки вам запропонують одразу сфотографуватись.
Після цього ви отримаєте тимчасовий документ, що посвідчує особу. Зауважимо, що після відновлення паспорта ви отримаєте новий зразок документа у будь-якому випадку.
Якщо протягом місяця від моменту подачі заяви на виготовлення нового паспорту старий документ знайшовся, тоді процес виготовлення нового припиняється.

Ви знайшли паспорт і не знаєте, що з ним робити?
Якщо ви добросовісна та порядна людина і хочете віддати знайдений паспорт його власнику, повідомте про знайдену річ або залиште інформацію про знахідку, скориставшись онлайн сервісом бюро знахідок Luckfind. Або зателефонуйте за номером (044) 2057337 у контакт центр Києва та залиште повідомлення. Загублений паспорт також можна здати до Державної міграційної служби України, там швидко знайдуть власника втраченого паспорта.
Дивіться також:
Як швидко отримати закордонний паспорт.
Лайфхак: як обрати освітню програму студентам та науковцям для навчання у Європі
Будьте першим, хто прокоментував "Відновлення паспорта у 2021 (оновлено)"