На сьогодні заяви на умовно-дострокове звільнення для служби в ЗСУ за контрактом вже подали понад 3000 засуджених. Про це повідомила заступниця голови Мінʼюсту Олена Висоцька.
Водночас чиновниця наголосила, що контракт буде підписано не з усіма бажаючими, адже дехто з претендентів може отримати відмову з боку військово-лікарських комісій через суспільно-небезпечні хвороби, такі як ВІЛ, туберкульоз, гепатити.
“І тому коли ми говоримо великі цифри – про 20 тисяч, це дуже теоретичний потенціал. Реально це 4-5 тисяч. Але ми зрозуміли, що і 4-5 тисяч замотивованих людей, у яких є бажання умовно-достроково звільнитися за умови укладення контракту – це допомога для Збройних сил. Тому ми пішли на цей крок і зараз реалізовуємо відповідний закон”,
-зазначила Висоцька.
Водночас, за словами чиновниці, втекти з в`язниці під приводом служби у ЗСУ нікому не вдасться. Тим, хто вийде з тюрми, але відмовиться служити, загрожують додаткові 5-10 років ув’язнення.
Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо мобілізації ув`язнених.
Будьте першим, хто прокоментував "Заяви на умовно-дострокове звільнення для служби в ЗСУ вже подали понад 3 тисячі засуджених"