1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Залежні раби: на Житомирщині у фіктивних реабілітаційних центрах примусово утримували близько ста людей

Реабілітація у вигляді тюремного ув’язнення – таке  ноу-хау у лікуванні алкогольної та наркотичної залежності розробила група псевдомедиків Житомирщини та Вінниці.  Під вивіскою реабілітаційних центрів для алко- та наркозалежних осіб ділки незаконно утримували майже сотню людей. 23 травня у результаті спецоперації правоохоронних органів діяльність чотирьох таких закладів у Житомирській області та м. Вінниці була припинена. Затримані п’ятеро чоловіків, які обґрунтовано підозрюються в організації злочинної діяльності. Триває слідство. 

За інформацією ГУНП Житомирщини, протиправне функціонування так званих «центрів реабілітації» для алко- та наркозалежних осіб поліцейські документували кілька місяців. Наразі зібрано достатньо доказів злочинної діяльності.

«Йдеться про ідентичні заклади, які розміщувались у приватних будинках на території Житомирського району, в обласному центрі та у м. Вінниці. Керуючі цими «реабілітаційними центрами» не мали жодних дозвільних документів на зайняття таким видом діяльності і жодного відношення – до медичної сфери. Хоча позиціонували себе саме таким чином», – розповів керівник поліції Житомирщини В’ячеслав Печененко.

Також полковник зауважив, що завдяки спільним зусиллям оперативників відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми та карного розшуку ГУНП Житомирщини за участі спецпризначенців КОРДу, роти поліції особливого призначення ГУНП та ТОРу Управління патрульної поліції  протягом одного дня – 23 травня – вдалося припинити діяльність усієї мережі псевдоцентрів.  

«Звільнили» з них майже 90 людей з усіх куточків України і затримали п’ятьох фігурантів за обґрунтованою підозрою у причетності до злочинів», – додав В’ячеслав Печененко.

Зокрема, у м. Житомирі у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) ККУ затримані п’ятеро чоловіків віком від 30 до 40 років. Усі “реабілітологи” родом з Луганської та Донецької областей. Їм інкримінують утримання місць незаконного позбавлення волі людей, які, за попередніми даними, страждають від алко- та наркозалежності.

Наразі правоохоронці встановили схему, за якою ділки полонили людей у рабство. Тривають подальші заходи щодо встановлення інших осіб, причетних до вказаної незаконної діяльності.

«По Україні у публічних місцях розповсюджувались оголошення про надання реабілітаційним центром допомоги у подоланні згубної залежності. Звісно, до них звертались люди, родичі яких мали такі проблеми. У телефонній розмові обговорювались подальші деталі. Волонтери центрів, як вони себе називали, за окрему доплату виїжджали до будь-якого регіону і, застосовуючи як фізичний, так і психологічний вплив, або навіть обманом, потенційного «пацієнта» забирали до одного із псевдозакладів – чи то у Житомирському районі, чи то до Вінниці», – начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Олексій Рубан.

За словами Олексія Рубана, «лікування» хворого вартувало від 8 до 15 тисяч на місяць. Термін його реабілітації напряму залежав від платоспроможності родичів. Однак фактично залежна людина опинялася у неволі, а все лікування зводилося до постіного прийому препаратів седативної дії без будь-яких лікарських призначень.

Більшу частину часу утримувані перебували у приміщенні. Проживали у палатах казарменного типу по кілька осіб. Перебували під постійним наглядом. Допуск на двір був розкішшю. Всі документи у “пацієнтів” вилучалися. Розмови по телефону та їх тривалість суворо контролювались. Порушників так званого розпорядку карали.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Триває встановлення усі обставин та інших осіб, причетних до протиправної діяльності особи.

У разі доведення провини “реабілітологам” загрожує тюремне ув’язнення на строк від 5 до 10 років.

Будьте першим, хто прокоментував "Залежні раби: на Житомирщині у фіктивних реабілітаційних центрах примусово утримували близько ста людей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*