coin24 crypto exchange
1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange

Замість дронів – шахрайство: Нацполіція знешкодила групу, яка завдала збитків на 11 млн грн

Замість дронів – шахрайство: Нацполіція знешкодила групу, яка завдала збитків на 11 млн грн

Організована група шахраїв зареєструвала фіктивного підприємця та почала продавати дрони за привабливою ціною. Спершу зловмисники пропонували клієнтам невеликі пробні партії по 3–5 одиниць із частковою передоплатою. Після цього переконували покупців оформити великі замовлення за ще нижчою вартістю, однак уже з повною передоплатою. Як тільки кошти надходили – шахраї зникали, блокуючи всі канали зв’язку з клієнтами.

У межах розслідування правоохоронці провели 15 санкціонованих обшуків, під час яких вилучили 53 дрони марки Mavic, 152 злитки срібла та майже 740 тисяч доларів у різних валютах.

Отримані злочинним шляхом кошти миттєво переводилися на так звані «холодні» криптогаманці або на рахунки підставних компаній, звідки потім виводились у готівку та розподілялися між учасниками схеми.

Окрім покупців, зловмисники ошукували і продавців дронів. Спочатку вони купували у них невеликі партії товару з відстрочкою платежу, який потім повністю сплачували, завойовуючи довіру. Згодом оформлювали значно більші замовлення, після чого повністю припиняли будь-який контакт із продавцями. За дев’ять місяців таким чином вдалося ошукати щонайменше дев’ять осіб, завдавши збитків на суму понад 10,7 мільйона гривень.

Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції спільно з кіберполіцейськими Києва встановили особи всіх трьох учасників організованої групи. Це мешканці Києва та Тернополя, які діяли під керівництвом 31-річного організатора. Вони шукали потенційних жертв, створювали криптогаманці та фіктивні банківські рахунки, через які відмивали гроші, переводили їх на особисті картки та обготівковували. Усі транзакції правоохоронці зафіксували й задокументували.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора всім трьом учасникам, включно з організатором, повідомлено про підозру у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190 КК України). За цією статтею передбачено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На цей момент встановлено дев’ять постраждалих, однак їх кількість може бути значно більшою. Поліція також встановлює можливих спільників підозрюваних. Усіх, хто постраждав від подібних шахрайських схем під час купівлі або продажу дронів, закликають звертатися до Головного слідчого управління поліції за телефоном: +380630505558.

Нагадаємо, на Житомирщині правоохоронці припинили діяльність телеграм-спільнот, в яких булили та шантажували підлітків.

Будьте першим, хто прокоментував "Замість дронів – шахрайство: Нацполіція знешкодила групу, яка завдала збитків на 11 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*