Здобутки та втрати Житомирщини за 26-й рік Незалежності

Здобутки та втрати Житомирщини за 26-й рік Незалежності
Здобутки та втрати Житомирщини за 26-й рік Незалежності

Цьогоріч Україна відзначає 26-ту річницю своєї Незалежності. Шлях до цієї свободи був довгим та нелегким, але українцям вдалося створити незалежну українську державу. За минулі роки країна зазнавала як перемог, так і поразок. Саме до цього святкового дня ми вирішили згадати, що ж здобуло або втратило місто Житомир та наша область впродовж останнього року?

Українців пустили в Європу

 Не секрет, що найважливішою подією 2017 року для України стало прийняття безвізового режиму. Адже тепер українці, в тому числі й житомиряни можуть вільно подорожувати країнами Європи. Але є декілька моментів, про які слід пам’ятати. Це, перш за все, наявність біометричного паспорту, а також те, що безвіз розповсюджується тільки на короткострокові поїздки, тобто офіційно працевлаштуватися людина не зможе. Більш детально ми про це писали у публікації “Як дістатися до Європи без візи?

Не слід розчаровуватися й власникам старих паспортів: можна так само їздити за кордон, тільки як і раніше звертатися в посольство по візи.

Безвіз у Європу  | TIMES.ZT

 

  Спортивна Житомирщина

 Наш Житомир рухається повільно, але впевнено. За попередній рік місто досягло деяких успіхів у спорті, культурі, медицині та розвитку інфраструктури. Важливо зазначити, що Житомир славиться своїми спортсменами. Житомирська спортсменка, Юлія Єлістратова в 2016 році стала срібною призеркою чемпіонату Європи з триатлону.

Юлія Єлістратова  | TIMES.ZT

Юлія Єлістратова – українська триатлоністка,учасниця Олімпійських ігор 2008, 2012 та 2016 року.

 Нещодавно Житомирські каратисти отримали на чемпіонаті України 8 нагород:3 срібних та 5 бронзових медалей. Чемпіонат проводився в Києві з 18 по 20 листопада 2016 року. Житомир мали змогу представити 16 спортсменів,вони є вихованцями спортивних клубів «Саторі» та «Додзе» Також на чемпіонаті у місті Варна(Болгарія),який проходив 28-30 квітня 2017 року,житомиряни Єгор Корягін та Віталій Єлізаров здобули бронзові нагороди з карате. Хлопці завоювали нагороди в категорії сере дорослих.

Єгор Корягін та Віталій Єлізаров  | TIMES.ZT

Житомирські каратисти: Єгор Корягін та Віталій Єлізаров.

Житомирські каратисти: Єгор Корягін та Віталій Єлізаров | TIMES.ZT

Житомирські каратисти:Єгор Корягін та Віталій Єлізаров

Наприкінці весни в місті проводилася акція під назвою «Велодень», в якій взяли участь більше двох тисяч велосипедистів. Метою акції є: залучення житомирян до здорового способу життя та популяризація велосипеду ,як одного з транспортів пересування Акція проводиться вже десятий рік поспіль.

Учасники акції «Велодень 2017  | TIMES.ZT

Учасники акції «Велодень 2017»

22 серпня 2017 року в Житомирі була створена громадська організація «Асоціація велосипедистів». Для учасників вже готуюся велосипедні заходи.

ГО «Асоціація велосипедистів»  | TIMES.ZT

ГО «Асоціація велосипедистів»

 Але у Реєстр громадських об’єднань, дане об’єднання не представлено… Будемо сподіватися, що громадські активісти даної організації все таки легітимізують свою діяльність та будуть працювати на розвиток велосипедного руху на Житомирщині

Реєстр громадських організацій Житомира  | TIMES.ZT

На цьогорічний День Незалежності в місті розпочався шаховим турніром – «Незалежність 2017», який тривав чотири дні. Організаторами турніру стали Житомирська шахова федерація та Житомирська міська рада. Житомиряни мали змогу зіграти із майстрами з шахів, а саме: Ігорем Випханюком та Андрієм Олішевським.

Шаховий турнір до Дня Незалежності 2017  | TIMES.ZT

Шаховий турнір до Дня Незалежності 2017

Культура

Слід також відзначити досягнення міста у галузі культури. До визначних культурних здобутків можна віднести неймовірний стріт-арт, який ми бачимо на вулицях міста. Автором цієї краси є житомирянин Дмитро Краб. Дмитро вже декілька років працює над проектом «Українська абетка міста». Проект досить цікавий та недешевий, адже для кожної літери автор використовує довговічні фарби. Вже декілька літер з української абетки прикрашають вулиці міста та радують очі житомирян.

Робота Дмитра Краба - графіті  | TIMES.ZT

Робота Дмитра Краба

  Ще одним цьогорічним здобутком для міста стало відкриття пам’ятника героям Небесної Сотні на майдані С. П. Корольова. До цього біля адмінбудівлі був тільки список імен героїв. На відкритті були присутні декілька сотень житомирян, представники міської влади, а також співачка Анастасія Приходько, яка висловила слова співчуття батькам, рідним та друзям полеглих героїв.

Пам’ятник героям Небесної Сотні  | TIMES.ZT

Пам’ятник героям Небесної Сотні

Комфортний Житомир

Загалом Житомир оновлюється, вулиці та сквери стають комфортнішими для городян та гостей міста.

Оновилася й єдина пішохідна вулиця – Михайлівська, на якій цього року з’явилися нові конструкції прикрашені вазонами та деревами.

Будівельний бум? Бум-бум!

 Було реалізовано багато інфраструктурних проектів,таких як: реконструкція підвісного мосту в Шодуарівському парку відпочинку та центрального стадіону «Полісся». За останній рік в місті було зведено декілька нових житлових комплексів. Сьогодні здані в експлуатацію або добудовуються житлові комплекси «Полісся», «Капучіно», «Фаворит». На черзі – «Тетерівський бульвар», «Просторий», «Преміум-Парк», «Княжий» та ін.

Житловий комплекс «Капучіно»  | TIMES.ZT

Житловий комплекс «Капучіно»

 В місті ще минулого року розпочали реконструювати тротуари на центральних вулицях міста, на які було виділено близько 15 млн. грн. Ці гроші є великою матеріальною втратою для Житомира. Ремонтні роботи розпочалися ще восени 2016, але до кінця ніяк не можуть завершитися. І ще до сьогоднішнього дня городяни змушені пробиратися крізь каміння, яке розкидане на самих тротуарах.

Тротуар на центральних вулицях міста  | TIMES.ZT

Тротуар на центральних вулицях міста

 Медицина

 З 1 квітня 2017 року в Україні стартувала програма «Доступні ліки», за допомогою якої громадяни можуть отримувати препарати безкоштовно, або з невеликою доплатою. Станом на 21 серпня вже більше 140 тисяч жителів Житомирської області отримали медичні препарати за цією програмою.  Хоча є й нарікання на цю програму: пацієнти нарікають, що часто препарати, які вони отримують за вище згаданою програмою менш дієві, ніж препарати, за які потрібно заплатити більшу ціну.

Програма Доступні ліки  | TIMES.ZT

Також у Житомирі стартував проект «Поліклініка без черг». Перший термінал, який поки що працює в тестовому режимі, було встановлено на вулиці Вітрука. За даними заступника міського голови Матвія Хренова, до кінця року термінали будуть встановлені у всіх поліклініках міста.

Освіта

 Приділяється увага й освітній системі, створюється нова українська школа. Вирішується питання з шкільним транспортом та шкільною інфраструктурою: За 2016-2017 навчальні роки Житомирська область отримала 58 нових шкільних автобусів. Також в міських школах проводяться капітальні ремонти. Так нещодавно мерія перевірила актові зали,їдальні та спортзали в декількох школах міста. На ремонт ЗОШ №36 з бюджету міста було витрачено 677 тис. грн. В школі оновили актовий зал, яким діти та вчителі дуже задоволені. У ЗОШ №7 відремонтували їдальню, на яку витратили 1 млн.257 тис. грн. А от в ЗОШ № 6 ще й досі займаються утепленням приміщення за програмою «NEFCO» Вже встигли провести ремонт спортзали, на яку витратили 1 млн. 379 тис. грн. У найближчий час планується провести ремонти не тільки в школах міста, але й в дитячих садках.

Шкільні автобуси-  Житомирщина  | TIMES.ZT

Шкільні автобуси,які отримала Житомирщина

Дороги…

 Ще одним з не менш важливих здобутків для міста та й області є ремонт дороги Житомир-Бердичів, яка навесні 2013 року потрапила до ТОП-10 найбільш розбитих доріг України. Адже вже декілька років поспіль дорожні робітники не можуть (чи не хочуть?) завершити справу до кінця. Але мрії багатьох автомобілістів про хорошу дорогу цьогоріч стали на 50% реальністю. Чому на 50? Тому що дорогу відремонтували тільки по праву сторону (від Житомира). Маємо надію, що до кінця 2017 року вже й інша сторона буде в хорошому стані, тим більше, що під Бердичевом працює асфальтовий завод, який має прискорити відновлення дороги на Житомир.

Дорога Житомир-Бердичів  | TIMES.ZT

Дорога Житомир-Бердичів

Втрати…

Серед багатьох здобутків місто зазнало й значних втрат. Вся Україна, в тому числі і Житомир вже четвертий рік живе в напруженні через АТО на Сході. Не секрет, що й для нашого міста та області цей конфлікт несе насамперед людські втрати. З моменту початку агресії, багато наших земляків, мужніх та сміливих хлопців загинули, захищаючи свою країну та свій народ від країни агресора. Ми спеціально не вказуємо кількість полеглих, оскільки серед військових це вважається поганою прикметою. Хочеться сподіватися на те, що в майбутньому часі антитерористична операція  припиниться і ми будемо вільно жити під мирним небом нашої держави. Цього року урочисті події, присвячені Дню Незалежності, включали і Всеукраїнську хвилину мовчання пам’яті загиблих під час проведення АТО.

Житомир, військове кладовище  | TIMES.ZT

Хвилина мовчання. Житомир, військове кладовище.

Є і на Житомирщині екологічні втрати. Щороку ,особливо в літній період ліси Житомирської області страждають від масштабних пожеж: нещодавно рятувальники зупиняли вогонь на території Поліського природного заповідника, який знаходиться біля с. Майдан-Копищенський в Олевському районі. Пожежа поширилася на площі в 120 га.

На Житомирщині горять ліси

На Житомирщині горять ліси

Резюмуємо

 Чесно кажучи, починаючи роботу над дослідженням проблематики, очікування були гірші, ніж це виявилося насправді…

Житомир стає більш сучасним та комфортнішим для своїх жителів, хоч і не скрізь, хоч і не відразу, хоч і не для всіх.

Але це лише маленька частинка здобутків нашого міста, на яких зовсім не треба зупинятися. Нам є чим пишатися і до чого прагнути!

Анна ЯСІНСЬКА

Матеріал по темі: Основні проблеми загальнодержавного, обласного та міського рівнів

Будьте першим, хто прокоментував "Здобутки та втрати Житомирщини за 26-й рік Незалежності"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*