Житомир новорічний: як вберегтися від покупки токсичної ялинки

Українці вже готуються до новорічних свят, а разом з тим активізувалися й продавці тематичних прикрас та атрибутів. 

Зазвичай бум новорічних покупок очікується ближче до 19 грудня, дня Святого Миколая, проте в Житомирі вже ледь не всюди пропонують прикраси та самі ялинки – штучні поки найбільш популярні на прилавках. Проте є й відсоток споживачів, які надають перевагу живому дереву в горщику, зрубаній новорічній красуні чи лише гілочці ялинки для святкового аромату в будинку. Цьогоріч новорічний ринок у Житомирі стартував ще з листопада.

Якщо порівнювати ціни 2020 та 2021 року на живу зрубану ялину чи сосну, то вони зросли майже на 10%. А от щодо штучних красунь, то тут ситуація неоднозначна – в одних торгових точках ціна зросла ледь не у два рази, в інших – навпаки впала на 20-30 %. Все залежить від вигляду самої ялинки, кількості і щільності гілок, голочок тощо.

Новорічні тренди

Експерт із захисту прав споживачів Ольга Котехова розповіда, що попри те, що українці все частіше надають перевагу штучним ялинкам через можливість їх багаторазового використання. Проте набирають популярності й дерева в горшках.  Покупці керуються, зокрема, ідеєю обмеження використання пластику, адже після святкувань ялинку можна буде висадити в парку чи лісі, не турбуватися про утилізацію, зберігання чи опавші від тепла в приміщенні голочки.

Тож економічно вигідніше купувати пластикову ялинку й користуватися нею багато років. Неекономічний варіант – придбати зрубану новорічну красуню, алене факт, що вона доживе до нового року, а тим паче, до Різдва і на осипеться. Найекологічніший варіант – ялинка в горщику. Вартість такого дерева близько 350-700 грн.  А от за невисоку голубу ялинку доведеться заплатити вже 900-1 500 грн.

Будьте особливо уважними до штучних ялинок.  Чим дешевші, тим більша вірогідність вмісту токсичних речовин в такій прикрасі. Штучні дерева краще купувати в спеціалізованих магазинах, або в тих місцях, де споживачі готові надати документи та чек на товар. Без чека про покупку ви не можете оскаржити покупку, якщо товар був неякісним. 

Трапляється й таке, що через неякісний новорічний декор та випари пластику діти, і навіть дорослі, отримують отруєння.

Тому, купуючи штучну ялинку, звертайте увагу на запах – він не повинен бути різким та надто неприємним й “різати” нюх. Проте однозначно визначити, чи є пластик токсичним, зможуть тільки експерти.

Крім випаровувань, ялинки з неякісної пластмаси легко загоряються. Тому, якщо в проводці станеться замикання, така прикраса одразу може зайнятися й почнеться пожежа. 

Тоді як сертифікований і більш якісний пластик, якщо і загориться, то спочатку буде плавитися, текти і видавати запах, тому небезпечну ситуацію можна буде помітити і швидко усунути.

 Якщо ж ви вирішили придбати ялину на ринку, то спочатку дізнайтеся у продавця, звідки постачають дерева, а також перевірте маркування, чіпи чи штрихкоди (QR-код) на ялинці або в упакуванні.

Також продавець зобов’язаний надати відповідні документи, що товар пройшов контроль і є безпечним. Виробниками неякісних та небезпечних ялинок можуть бути не лише китайські фірми, а й організації будь-якого іншого походження, навіть українського, Часто продавці самі можуть не знати, що продають.  

Справжні ялинки від приватників заполонили ринок

Серед асортименту природних ялинок все більшою популярністю користуються деревця приватних фірм. На відміну від  державних чи комунальних, “приватні” новорічні   дерева переважно привабливіший. Інколи приватні постачальники навіть організовують екскурсії на підприємство, куди можна   приїхати та самому вибрати ялинку. Дерево рубають при покупцеві, пакують та везуть додому. Проте варто розуміти, що ціна такого задоволення майже вдвічі-втричі вища, ніж у державних постачальників ялинок.

Цього року жива ялинка висотою 150-175 см коштуватиме приблизно 1000-1100 грн.  За двометрове дерево доведеться заплатити вже 1900-2000 грн.

За елітні варіанти, які стоять по 6-7 днів і не осипаються,  попросять від 3700 до 5000 грн.

Нагадуємо, що у Житомирі оприлюднили дату відкриття ялинкових базарів.

Також, якою цьогоріч буде головна новорічна ялинка в Житомирі – читайте тут. 

Скільки відпочиватимуть українці у грудні та січні.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир новорічний: як вберегтися від покупки токсичної ялинки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*