Житомиряни мітингували під ОДА за навчання школярів у класах (ФОТО)

Сьогодні, 22 липня, в Житомирі відбувся Всеукраїнський мирний мітинг на підтримку навчання дітей з 1 вересня у школі.  Батьки школярів, а також вчителі, студенти та самі школярі зібралися біля головного входу в Житомирську обласну адміністрацію з плакатами та листівками з гаслами “За школу” та “Дистанція – це вибір”. 

“Сьогодні ми підтримуємо традиційну освіту й хочемо, щоб діти з 1 вересня вийшли на заняття в школу. Ми не проти дистанційної форми навчання, але вона не має повністю переходити в режим сімейного навчання. Для дистанційного навчання мають бути підготовлені всі технології”, – розповів голова громадської організації “Центр громадських ініціатив “Наш дім”, вчитель та батько двох дітей Анатолій Каблов.

Учасники мітингу підписалися під зверненням до голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка, де зазначають, що під час дистанційного навчання весною діти не отримували вичерпних знань, тому якість навчання знизилась. До того ж не всі мали рівні можливості доступу до такого навчання через якість інтернету чи відсутність гаджетів. 

Для багатьох сімей освіта стала не безкоштовною, бо випускники, які не впевнені у своїх знаннях, змушені сплачувати за послуги репетиторів, а батьки учнів молодших та середніх класів взагалі мали  залишити роботу, щоб разом з дітьми навчатись дистанційно. Крім того, фізична й психологічна напруга вчителів, дітей та батьків постійно зростала. 

“Сама дитина вчитись вдома не буде. Я залишала роботу і була з нею вдома. Також дитина стала незібраною й не могла концентрувати увагу. Коли навчання було в шкільному колективі, то вона дивилась на приклад і повторювала. Якби я з дитиною крім онлайн уроків додатково не займалась, то знання погіршились би”, – розповіла мама другокласниці Людмила.

“З 1 вересня ми всі підемо до школи. В області всього 627 шкіл, з яких у 430 навчаються до 100 дітей. В них ми точно можемо гарантувати безпеку та розсадити їх на відповідну дистанцію. Проте близько 200 шкіл сьогодні переповнені та навіть працюють у дві зміни. Система навчання у школах буде змішаною, на випадок пандемії, але початкова школа вчитиметься в класах. В області також є 15 шкіл, які не могли підключити до інтернету через відсутність мережі в селі, але гроші вже віднайшли й до 1 вересня ми плануємо забезпечити доступ для всіх школярів”, – пояснила заступниця голови ОДА Віра Рогова. 

Вона також додала, що за два тижні до початку навчального року робоча група збиратиме інформацію у батьків, чи хворів хтось у сім’ї та чи приїжджав з-за кордону. 

“Сім’я, в якій 4 дітей і є лише  один телефон з доступом в інтернет. Як можна вчитись, якщо один вчиться, а інші мусять сидіти в кухні, щоб не заважати”, – обурювалася житомирянка.

 

“Я не проти дистанційного навчання, але треба щоб батьки самі обирали. Якщо батьки вважають, що дитинні потрібно вчитись саме в школі –  це правильно. Але якщо батьки переживають, що дитина може захворіти в колективі і хочуть аби вона вчилась дистанційно, то це їх право”, – зазначила представниця всеукраїнського громадського об’єднання “Студгенез життя та всесвіту” Ольга.

 

“Через рік моя донька піде до першого класу. Дистанційне навчання для школярів молодших класів – це неприпустимо. Інколи діти навіть плачуть біля комп’ютерів, у них починаються неврози. Діти повинні ходити до школи”, – сказала житомирянка Олена.

 

“Моя сестра ще вчиться в школі, а я цьогоріч вступатиму на вищу освіту. Але якої якості може бути навчання дистанційне – це ж не серйозно. Часто відеозвязок був поганим і не всі діти можуть самостійно працювати, вони навіть втрачають бажання вчитись”, – розповів житомирянин Володимир.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни мітингували під ОДА за навчання школярів у класах (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*