Громадська мережа «ЛУН Місто AIR» безкоштовно надає станції для вимірювання якості повітря. Їх почали встановлювати і у Житомирі. За місяць роботи такої станції показники повітря в місті були в нормі:
«Ми тільки почали встановлювати станції в Житомирі, тому у нас поки немає якоїсь статистики за довгий період, але в цілому ми готові її надавати дослідникам, місцевим активістам і міській владі. Але одна станція у нас вже працює понад місяць і по ній ми бачимо, що за останній місяць повітря було більшу частину часу чистим або прийнятним – це нормальні показники. Було певне підвищення показників на початку грудня. Хочу наголосити, що станції ми місту надаємо безкоштовно, їх підтримка також за наші кошти. Це соціальна ініціатива, тому гроші з бюджету не виділяються», – зазначає кураторка «ЛУН Місто AIR» Анна Денисенко.
Корпус такої станції надрукований на 3D-принтері. Всередині є такий собі «носик» і «мізки». Все це в комплексі дозволяє ефективно вимірювати забрудненість повітря.
«Ця станція складається з двох частин: наш умовний “носик”, де безпосередньо знаходяться наші сенсори та “мізки”, які вже підключаються до WI-FI і далі передають дані. Щодо “носика”, у нас всередині встановлено датчик дрібнодисперсного пилу, він працює на явищі лазерного розсіювання, тобто ця маленька частинка потрапляє у вимірювальний канал, у нього лазер потрапляє під певним кутом, і таким чином ми вираховуємо кількість і концентрацію цього пилу. Також додатково ми встановили туди датчики температури і вологи. Всі ці частини надруковані на 3D-принтері, у комплект ми ще надаємо довгий кабель, щоб можна було підключит до розетки у квартирі. Ми відправляємо станцію користувачу, він самостійно встановлює її на вікно своєї квартири, потім під’єднується до WI-FI, ми перевіряємо отримані дані та додаємо їх на мапу», – пояснює співрозробник «ЛУН Місто AIR» Андрій Антоненко.
Отримати такі станції можуть і житомиряни. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті.
«У нас є сайт, на який потрібно перейти, далі треба заповнити гугл-форму: ваше ім’я, де плануєте встановити станцію, ваш номер телефону, чому хочете встановити станцію, вказати чим займаєтеся, або можливо у вас наукова робота з цим пов’язана», – додав фахівець.
Нагадаємо, у Житомирі планують створити коворкінг для жінок-підприємиць.
Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни можуть отримати станції контролю якості повітря "