Житомиряни в’яжуть одяг та іграшки для «поспішайок» з перинатального центру (ФОТО)

У Житомирі в 2020 році народилося 13 малюків із вагою до одного кілограма, а в 2021-му – 25. Саме для таких передчасно народжених дітей  – «поспішайок», в’яжуть одяг, пледи та іграшки учасники житомирського клубу «28 петель».

Така ініціатива виникла 10 років тому в Казахстані і швидко поширилася по всьому світі.  Доєднатися до неї віднедавна можуть і житомиряни – підтримати проект фінансово,  придбати нитки або ж самостійно зв’язати речі.

Координує все Світлана Світельська.  Необхідну інформацію про  матеріали, розмірні таблиці, відео-інструкції по в’язанню  можна  знайти у спільноті «28 петель Житомир».

«Ми в’яжемо іграшки та речі для передчасно народжених діток  – шапочки, носочки, пледики і жилетки,  які безкоштовно передаємо у Житомирський обласний перинатальний центр.  Для одягу і пледів використовуємо  нитки зі 100% вовни 26 визначених виробників, –  пояснює Світельська. – Потрібні саме натуральні матеріали без синтетичних добавок, щоб зігрівати маленькі тіла з недосконалим теплообміном і стимулювати кровообіг. Крім того, колючість вовни не дає дітям зануритися в глибокий сон.  Всі речі в’яжемо виключно спицями  без накидів. Використовуємо  лицьові та виворотні петлі. Для пледика підходять спиці № 4,5 або 5, а для одягу –  № 3 або 4. Коли в’яжемо шкарпеточки,  орієнтуємося на  найменші розміри. Шкарпеточки  мають бути височенькі, ніби гольфики, щоб вони не  падали з ніжки, а шапочки –  глибоченькі, тому що дітки-головастики.  Для   іграшок-комфортерів  (восьминіжок) використовується тільки 100% бавовна,  яка добре витримує багаторозове прання,  тримає форму і не викликає алергію. Наповнення –  синтепон або холофайбер.  Ці іграшки з щупальцями роблять м’якими,  аби  нагадували малюку про пуповину, яка з’єднувала його з мамою. Усі готові вироби підлягають волого-тепловій обробці».

Координаторка «28 петель Житомир» демонструє яскраві набори одягу, які вже отримали для передчасно народжених за місяць діяльності клубу. Відгукуються не лише місцеві майстрині, але й мешканці інших регіонів. Можна надсилати одяг та іграшки, зв’язані із дотриманням усіх вимог, а також пряжу або ж переказувати кошти на придбання матеріалів, якими потім забезпечують бажаючих в’язати.

Приблизні витрати вовни – пряжі на один комплект для поспішайок:

 –  плед 100 – 150г,

 – жилеточка близько 40г,

– шапочка і шкарпеточки до 20г.

Виходить до 250г при метражі пряжі 250-300м/100г.

текст    Юлія ДЕМУСЬ

 фото «28 петель Житомир»

Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни в’яжуть одяг та іграшки для «поспішайок» з перинатального центру (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*