Житомирянин Вадим Жалюк працює в соціальній сфері, а саме займається дітьми, які зростають в кризових сім’ях, дітьми, які вчинили злочини чи схильні до правопорушень. Робота подекуди виснажлива в психологічному плані. Але чоловік знайшов для себе так звану «віддушину»: творчість. Вадим пише книжки.
«З огляду на специфіку моєї роботи, творчість для мене – це хобі, яке надихає, дає силу жити, без творчості своє життя я не уявляю. Пишу про молодь, про дітей, які потребують допомоги дорослих, про дітей, які вчинили злочини та схильні до правопорушень, які зростають в кризових сім’ях чи опинились в складних життєвих обставинах. Це тематика перших моїх двох книг. Третя моя книга – «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник». Сама назва містить у собі підтекст. Це нотатник з моїх подорожей Україною за останні 10 років. Здебільшого мова про відвідини літературних фестивалів по всій Україні, просто про подорожі і спілкування з людьми, які на сьогодні творять літературний процес України, спілкування з творчою молоддю», – розповідає TIMES.ZT Вадим Жалюк, житомирянин, нині – голова літературного об’єднання Житомира «Шодуарівська альтанка».
Часто нотатки під час подорожей чоловік записує у «дорожній» записничок. Вони допомагають потім згадати пережиті відчуття і написати вірш. Вадим показує списані сторінки блокнота: така звичка, каже, допомагає втримати і не загубити враження та емоції. Він не раз був на літературних фестах в Херсоні, Миколаєві, Одесі, Коростені. Третя книга «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник», каже, покликана спонукати українців пізнавати свою країну.
«Вірші, нотатки, які тяжіють до есе, відображують мої погляди на різні життєві ситуації, погляд на літфести за лаштунками. Я ділюсь з людьми своїми переживаннями, тим самим налаштовую: лишайте все, збирайте необхідне і рушайте в путь. Коли робиш перший крок – дорога починається сама собою. Україна варта того, щоб знаходити можливість хоча б раз на місяць десь побувати там, де ще досі не були. Особливо я дотримуюсь думки, що де б ви не були, проходить певний час і треба туди повертатись, щоб поновити попередні враження і відкрити щось нове. Визначальне, чому я полюбляю їздити на фестивалі, це відчуття присутності. Ти відчуваєш, що ти є присутній в цьому дійстві. Можливо, це важко пояснити, але саме відчуття присутності мене приваблює в подорожах», – розповідає Вадим.
Видання «ДОЩ. Дорогою омріяний щоденник», говорить автор, вийшло в рамках проекту соціально значущої літератури, який відбувається за підтримки Житомирської ОДА. Цьогоріч там також стартував прийом заявок і чоловік планую знову брати участь у проекті. Каже, має що сказати людям через книги. І не заради заробітку, примірники видань не продаються. Книги доступні читачам у бібліотеках Житомирщини.
Окрім прози і віршів Вадим Жалюк захоплюється фотографією. Інколи фотознімки розміщує у своїх книгах, де віршує, пише невеличкі нотатки на літературознавчі теми, та все ж більше тяжіє до прози.
Разом з сестрою по творчості Ларисою Паламарчук Вадим втілив у життя проект-дітище – Всеукраїнський Літературний Фестиваль «Шодуарівська Альтанка». Міська рада Житомира підтримала ініціативу, дійство проходитиме вже вчетверте 27-28 червня у дворику обласного літературного музею. До участі заявлено 25 віршових і 25 прозових творів від авторів з різних міст України.
«Стартуємо об 11 годині 27 червня. Хто не зможе приїхати через карантинні обмеження, надішле відео з зачитаним твором, яке ми розмістимо на різних інтернет-платформах. Там і визначиться приз глядацьких симпатій. Житомир вже має свої літературні традиції і не поступається у проведенні такого тематичного фестивалю іншим містам. У нас прискіпливий відбір конкурсантів і великі вимоги. Відвідувачі відчувають це, ми вже маємо схвальні відгуки з усієї України від прозаїків і поетів», – каже Вадим Жалюк.
Літературний фестиваль, говорить чоловік, дає можливість Житомирщині на рівні з іншими областями розвивати творчих людей, а Житомиру не поступатись у культурному житті іншим містам.
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянин, який рятує чужих дітей, пише книги (ВІДЕО)"