1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Житомирщина першою реформуватиме інтернати

Житомирщина першою починає реформування інтернатних закладів. Наразі на соцпрацівників покладено завдання оцінити потреби сімей вихованців інтернатів з метою визначення можливості повернення кожної конкретної дитини до родини чи влаштування її до сімейних форм виховання.

«Зрозуміло, що питання реформування інтернатних закладів та деінституалізації досить непросте. Проте ця реформа є і буде. У жодній країні в світі, у жодному суспільстві не придумали ще кращого варіанту для розвитку дитини, ніж сімейне виховання», – наголосив заступник голови ОДА Ярослав Лагута під час наради щодо  створення соціальних послуг та проведення оцінки потреб дітей в сім’ях сьогодні, 20 березня.

Наразі  у Житомирі проходить тренінг з комплексного оцінювання інтернатних закладів за участі тренерів фонду Lumos з Молдови та Болгарії. По його завершенню в області розпочнеться практичне втілення реформи деінституалізації. Першочергові зміни торкнуться трьох інтернатних закладів: Романівського дитячого будинку-інтернату, Довбиської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, Ушомирської загально-освітньої школи-інтернату.

Під час наради було вирішено, що кожна об’єднана територіальна громада відтепер матиме свого соціального фахівця, котрий буде опікуватися дітьми, знати їх родини, допомагати в подоланні складних життєвих обставин, випереджати ці складнощі.

«До того, як оптимізувати роботу якогось закладу, реформувати його, потрібно створити певну соціальну послугу, передбачити, куди підуть ці діти, хто буде ними опікуватись. Тому в кожній громаді має бути соціальний працівник, який буде відповідати за долі дітей. Немає жодної країни в світі, яка б систему інтернатних закладів удосконалила так, що можна перейняти досвід і продовжувати», – сказав заступник голови ОДА.

На сьогодні, за інформацією Житомирської ОДА, із 2,6 тис. дітей, які перебувають в інтернатних закладах області, лише 160 дітей не мають батьків чи піклувальників.

«Діти, які не мають своїх батьків, і перебувають в інтернатах,  складаю приблизно 6% від загальної кількості. Переконаний, що діти мають бути в родинах. Якщо ж трапляється так, що батьки віддають дитину державі чи області, тобто влаштовують її в інтернат, то мають втрачати на неї права», – запевняє заступник голови ОДА.

Начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук наголосила, що в ОТГ визначений соціальний працівник має провести оцінку потреб сімей кожного конкретного вихованця інтернатного закладу, подивитися на умови проживання, поспілкуватися з дітьми. Особливо це зручно зробити вже найближчим часом, адже з понеділка вихованці підуть на весняні канікули.

В ОДА наголосили, що висновок щодо можливості повернення дитини до виховання у сім’ї надзвичайно важливий. Соціальні працівники мають докласти максимальних зусиль, щоб допомогти сім’ям в скрутних ситуаціях і діти залишилися з батьками.

Передбачена реформа зробить неможливими ситуації незаконної експлуатації дітей, як у випадку з дітьми-інвалідами Тетерівського інтернату.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина першою реформуватиме інтернати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*