Житомирська турагентка ошукала більше десятка бажаючих подорожувати

Ошукані 11 житомирян, які так нікуди і не поїхали на відпочинок через хитру турагентку, яка зібрала гроші й зникла, звернулися до поліції. 

Попри оформлені угоди, люди мусили відтерміновувати подорож, тому що турагентка спочатку переносила поїздки нібито через пандемію, потім обіцяла віддати гроші, а натомість взагалі зникла. До правоохоронних органів звернулося вже 11 ошуканих, проте слідчі вважають, що їх кількість може бути більшою. Про це повідомляє ТСН.

Подорож в теплу Домінікану мала бути подарунком на день народження Маргарити. Придбали тур в агента, завдяки якому восени літали до Туреччини. Заплатили аванс, отримали квитанцію. 

«Сума 33 500 проплачена – це 55 відсотків і залишалася ще зафіксована в доларах. Тисяча доларів. Друк є, сума оплати є », – розповіла Маргарита Совенко.

Попри те, що жінка вже заплатила аванс, турагентка не раз повідомляла про складнощі, які виникають через пандемію.

«Вона нас постійно готувала до того, що може не зібратися рейс, можуть захворіти люди, може ще щось, тільки” не хвилюйтеся все буде добре “», – додала Маргарита.

Тоді іменинниця в авіакомпанії дізналася, що в день подорожі навіть рейсу такого немає. 

Схожа історія трапилася і з Наталею, яка планувала поїхати з сім’єю в Єгипет. Спочатку подорож за 43000 грн перенесли, нібито через локдаун. А потім турагент взагалі перестала виходити на зв’язок.

Офіс турагентки знаходився в торговому центрі, але тепер приміщення порожнє. Шахрайка звільнила свою помічницю, не виплативши їй грошей, а потім з’їхала.

«Проводяться всі необхідні заходи для перевірки і зборів доказової бази. Згідно з цією статтею – шахрайство вчинене повторно, тягне за собою від штрафу в 68 тисяч гривень до позбавлення волі до 3 років », – розповіла прес-секретар Житомирського відділу поліції Марина Вітвіцька.

Поліція вже знайшла жінку, яка надавала такі послуги турагента, й тепер дізнається про всі деталі ошуканства. Адвокат Володимир Васильченко розповів, що довести в суді справу не так то й легко, тому що квитанції, які отримали туристи після оплати, не є юридичним документом. Тому радить документувати угоду інакше.

 «Самому клієнту платити гроші через банк, в якому вказати найменування платежу, і за які туристичні послуги. Тому що квитанції – вони нічим не передбачені, це довіра клієнта до турагента », – пояснив адвокат Володимир Васильчук.

Крім того варто перевіряти, чи переводив турагент ваші кошти туроператору. Зробити це можна за номером заявки, зазначеної в договорі.

«По цій заявці він може поцікавитися, чи проводилася оплата, чи ні», – додає адвокат.

Юристи радять бути уважними, адже схожі історії трапляються не вперше. Сім років тому в Житомирі турагент обдурила близько сотні туристів майже на мільйон доларів. Справу тоді довели до суду і жінку засудили до 6 років позбавлення волі. Гроші ошуканим вона повернула частково.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирська турагентка ошукала більше десятка бажаючих подорожувати"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*