Сьогодні в аеропорт Житомира прибув чартерний рейс, який привіз бізнесменів, землемірів, лижних інструкторів та журналістів зі Швейцарії. Всі вони працюватимуть над грандіозним проектом «Житомирські Альпи», а наше місто отримає сучасний гірськолижний курорт – який функціонуватиме не лише взимку, але й влітку!
Нагадаємо, днями сталися дві прикметні події. Перша: швейцарська авіакомпанія «Swiss» відновила польоти в Україну. Друга: мер Житомира Сергій Сухомлин презентував ідею спорудження гірськолижного курорту у Житомирі. Багато хто не помітив зв’язку між цими подіями і поставився до ініціативи міського голови з іронією та скепсисом. І дарма! Швейцарські туристичні компанії вже відчули величезні прибутки – і готові вкладати сотні мільйонів франків у розвиток туристичної сфери Житомира.
«Ми повинні облаштувати це місце з таких міркувань. По-перше, створимо для житомирян гарне місце для відпочинку і занять спортом. По-друге, наш пішохідний міст стане мостом між Житомиром і новими Альпами!» – заявив С. Сухомлин, який зустрічав делегацію поважних гостей. Прямо в аеропорту мер підписав угоду зі швейцарською делегацією на зведення сучасного гірськолижного центру у Житомирі.
Сьогодні багато хто з житомирян замислюється над питанням: куди поїхати відпочити за розумною ціною? Гірськолижний відпочинок – один з найпопулярніших у Європі. Але що робити, коли нема можливості поїхати у дорогий Буковель чи навіть більш дешевий Куршавель? Тоді гірськолижний курорт прийде до вас сам!
«Житомирські Альпи». Як це працюватиме
Деякі гори над річкою у Зарічанах будуть досипані спеціальним ґрунтом. У планах є, наприклад, зробити одну гору висотою до 4 000 м над рівнем моря. Це дасть можливість перетворити «Житомирські Альпи» на гірськолижний курорт, що працює цілий рік – адже сніг на такій висоті не розтане навіть у липні!
Фантастика? Ні, практичний швейцарський розрахунок. «У нашій країні підйомники та пункти прокату лиж працюють круглий рік. То чому у вашій країні має бути якось по-іншому? Уявіть: літо, внизу всі підсмажуються на пляжі. А ви вдягаєте шолом з окулярами – і стаєте лижами на хрусткий сніг…» – каже Отто Ліндт, швейцарський бізнесмен.
Якщо ви хочете вперше стати на лижі або борд, є кілька причин, чому Житомир – один з найкращих варіантів:
- траси для початківців – довгі, нестрімкі та широкі;
- працюватимуть досвідчені інструктори;
- невелике завантаження трас – їхати можна вільно, не боячись наштовхнутися на іншого лижника чи бордиста.
Цікаво провести час можна буде і в околицях курорту. Наприклад, у сприятливу погоду можна замовити політ над містом на повітряній кулі. Буде декілька десятків туристичних маршрутів та еко-стежок на один-два дні. Можна прогулятись, подихати свіжим повітрям – та просто насолодитися новим казковим виглядом.
15 видів відпочинку на усі пори року
Літо:
- Велосипед: траса МТБ, даунхіл, велодром, велодоріжка.
- Ролики, скейтборд.
- Скеледром, мотузковий парк.
- Майданчик тренажерів.
- Пляжний волейбол і футбол.
- Теніс, волейбол, міні-футбол, баскетбол, бадмінтон.
Відпочинок на воді:
- Водні велосипеди, каяк.
- Пляж: купання, атракціони на воді (гірки, батути).
- Міні-аквапарк.
Всесезонні:
- Пейнтбол.
- Квадроцикли.
Зима:
- Гірські лижі, сноуборд-траси, навчальний схил.
- Бігові лижі (траса освітлена).
- Санки: санна траса освітлена.
- Каток зі штучним льодом.
Де смачно поїсти та як зігрітися?
На вас чекатимуть різноманітні кафе у вигляді будиночків-шале, де ви знайдете зігріваючі напої та сучасний «street food» зі стравами швейцарської, індонезійської та мадагаскарської кухні. Якщо ви звикли до більш традиційного харчування – до ваших послуг будуть і кафе з українським меню.
Олеся ЛАВРЕНЮК
Деякі страви можуть поєднувати національні традиції різних країн. Наприклад. Вареники з м’ясом варана з острова Комодо. Або гігантські мадагаскарські таргани, тушені в українській сметані з кропом та часником.
Бред. Не верю.
1 квітня – брехня всесвітня.
Деякі гори над річкою у Зарічанах будуть досипані спеціальним ґрунтом. У планах є, наприклад, зробити одну гору висотою до 4 000 м над рівнем моря. Це дасть можливість перетворити «Житомирські Альпи» на гірськолижний курорт, що працює цілий рік – адже сніг на такій висоті не розтане навіть у липні!
Ми (ІПТ)розробили концепт-проєкт “Літаюча тарілка” в Зарічанах, але насипні гори на 4 км. – цікаво познайомитись з технологією.
Не ынакше, як 1 квітня.
1 квітня.4000 м. Може, нуль лишній один. Ви уявляєте, що таке 4000м. Половина Евересту!Точно, 1 квітня. Можу додати, що індивідуальні лінії на пальцях кожної людини зберігають інформацію, яку можна легко зчитати з допомогою компютера. Але варто клацнути пальцями, як це роблять деякі народи в танцях – і вся інформація може витертись. Таким чином природа подбала про те, щоб інформація була недоступна постороннім. Це також була така публікація в одному серйозному журналі в радянські часи саме в квітневому номері.