Житомирські пенсіонери судяться, бо хочуть їздити безплатно вранці і ввечері

Проїзд у маршрутках для пенсіонерів Житомира

Від жовтня 2017 року почало діяти рішення виконкому міської ради, згідно з яким пенсіонери можуть користуватись  правом безоплатного проїзду лише від 10:00 до 16:00 год. Ще тоді таким рішенням були невдоволені багато городян. Депутат Богунської районної ради та позивач Микола Череднік оскаржував дані часові обмеження та досяг свого. Та у зв’язку з тим, що відтоді вступило в дію вже нове рішення виконавчого комітету, вирішив позиватися знову.

«На мій погляд, виконавчий комітет двічі порушив закон. Він ввів часові обмеження для деяких пільгових категорій, найбільша група з яких пенсіонери. Спочатку своїм рішенням дозволив всім, потім обмежив. Виконавчий комітет та міська рада не можуть порушувати закон. Є закони, які гарантують людям пільги. І в цих законах чітко написано, що люди мають право пільгового проїзду в громадському транспорті. Там не сказано, що вони мають право пільгового проїзду з 5 до 6 чи з 3 до 8. Міська рада сама казала, що це незаконно!» – пояснює свою позицію М. Череднік. З цього приводу він надсилав запит до міської ради та отримав відповідь, що всі пільгові категорії відповідно до чинного законодавства не мають обмежень у часі.

Рішення міської ради  також обурило житомирського пенсіонера В’ячеслава Вітвіцького, який разом зі своєю сестрою також позивається. «Пенсіонери ще недавно мали мінімальну пенсію 949 грн,  а зараз 1376. І якщо їх обмежити ще в переміщенні в місті, то це дискримінація просто людських прав. І те, що відбувається зараз в Житомирі – це сегрегація і дискримінація в одному флаконі!» – зазначив В. Вітвіцький.

Окрім того, житомиряни неодноразово були свідками некоректного та навіть хамського поводження з пенсіонерами з боку водіїв маршруток.

 «Водії протиставляють пенсіонерів молодшому населенню. Я можу навести десятки випадків, коли маршрутники зупиняють свій транспорт та кажуть, що далі не поїдуть. Пенсіонеру потрібно платити, або виходити. На моїх очах 80-річного дідуся біля ринку «Хмільники» водій просто виштовхнув з маршрутки і поїхав,  ніхто не заступився.  Якщо виходиш на зупинку і стоїш один і водій бачить, що пенсіонер, то водії не зупиняються.  Я за цих 2 тижні побував в 5 обласних центрах. Всюди маршрутки безкоштовні для пенсіонерів.  У мене у Львові, Тернополі, Чернігові не брали навіть посвідчення. Глянули на обличчя і все, я навіть не діставав посвідчення. А в нас мало того, що є обмеження, які поза Конституцією та поза законом – ще й водії, беручи пенсійне посвідчення його ледь не обнюхують!» – розповідає В. Вітвіцький.

16 січня 2018 року у приміщенні Корольовського районного суду відбулося перше засідання. Представники міської ради, які є відповідачами по даній справі, на суд не з’явилися. В судовому засіданні оголошено перерву у зв’язку з неявкою відповідача та прийняттям заяви про зміну позовних вимог. Наступне слухання відбудеться 12 лютого о 16:00 год.

Вимоги пенсіонерів зрозумілі. Проте можна зрозуміти і резони міської влади, якими вона керувалася, встановлюючи обмеження на проїзд в години пік. Вранці школярі поспішають до шкіл, студенти до вишів, дорослі працездатні люди – на роботу. А люди пенсійного віку у більшості випадків не мають нагальної необхідності їздити містом саме у ці години, вважають у міськраді. Детальніше з причинами та мотивами встановлення часових обмежень на пільговий проїзд можна ознайомитися тут.  

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські пенсіонери судяться, бо хочуть їздити безплатно вранці і ввечері"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*