coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager

Житомирський будівельний бум-бум (4)

Ми продовжуємо огляд нових житлових комплексів Житомира, в яких городяни мають змогу придбати житло (дивіться також першу, другу та третю частини). Нас чекають новобудови так званої Нової-Старої Крошні: житловий комплекс «Домашній», «Мрія на Покровській», а також злощасна «Олвіта-Буд».

Стара Крошня – одна з небагатьох «білих плям» на мапі Житомира, яку активне будівництво невдовзі заштрихує у житловий колір. Зона пустирів стане жвавим мікрорайоном. Саме тому для цієї частини Старої Крошні ми вживаємо дещо парадоксальний топонім-неологізм: «Нова-Стара Крошня». Це місцевість між агротехнічним коледжем та проспектом Незалежності (колишня вул. Ватутіна). Якщо точніше – квартал, утворений вулицями Покровською, Героїв Чорнобиля, Народицькою та Євгена Рихліка (колишній 5-й провулок Щорса). Перевагами Нової-Старої Крошні є відносно невелика віддаленість від центру та зручна транспортна розв’язка під боком (вул. Покровська – проспект Незалежності). Існує і власне Нова Крошня, але вона значно далі на північ, за залізничною гілкою.

На порівняно невеликому клаптику землі – справжній будівельний бум. Тут будують одразу три ЖК: «Домашній», «Мрію на Покровській» та «Олімпійський» (його ми розглянемо у наступних частинах матеріалу). На вулиці Народицькій стоїть ще одна новобудова – «будинок прикордонників». А на Євгена Рихліка можна побачити «будинок-привид»: коробку житлового комплексу «Олвіта-Буд», зведену ще 8 років тому. Цей скандальний ЖК сьогодні чи то добудовують, чи то лише хочуть добудувати – але все робиться підпільно і з купою таємниць.

Корінним мешканцям Нової-Старої Крошні слід готуватися до великих змін: у кварталі житимуть понад 3 тисячі людей

«Домашній»: величезний будинок з двором-колодязем

Цей житловий комплекс (забудовник «Art House Group») вирізняється з-поміж конкурентів перш за все розмірами та формою. 13 секцій після завершення будівництва налічуватимуть 533 квартири. В плані ЖК виглядає, як замкнений квадрат з повністю ізольованим внутрішнім двором. Цегляні стіни зводяться без монолітного каркасу, після чого їх облицьовують зовнішньою штукатуркою. Фасади виконані у трьох кольорах: жовтувато-бежевий, шоколадно-коричневий та білий. «Домашній», за словами забудовника, це сертифікована червона цегла, базальтова теплоізоляція, двокамерні склопакети та автономне опалення.

На території «Домашнього» кипить будівництво

Зовнішні стіни житлового комплексу складають з червоної цегли, але без монолітного каркасу

Лоджії, як це часто буває у сучасних житлових комплексах, повністю засклені за проектом. Це є очевидним плюсом «Домашнього», оскільки виключає «творчу самодіяльність» мешканців – які, отримавши ключі, часто починають склити відкриті балкони та лоджії на власний смак, від чого страждає фасад. Висота стель 2,78 м. Водночас «Домашній» пропонує не лише одно- та двокімнатні, але й трикімнатні квартири, і це автоматично додає йому зайву «зірочку».

Планування трикімнатної квартири з внутрішнім холом (позначена блакитним кольором) – практично ідеальне: загальна площа 91,95 кв. м, житлова 58,34 кв. м

Кутова секція ЖК «Домашній»: односторонніми є лише однокімнатні квартири, всі інші – двосторонні

Планування раціональні і загалом добре продумані. У трикімнатних оселях одна з кімнат має площу 23,25 кв. м. Кімнати достатньо зручні, їх ширина може досягати 3 910 мм. Лише у деяких двокімнатних квартирах можна побачити спальні шириною менше 3 м (2 910 мм). Для власників пропонується безкоштовне перепланування квартири на стадії будівництва, що також є характерною ознакою багатьох сучасних ЖК. Вартість квадратного метру у «Домашньому» розпочинається від 9 200 грн.

Фасад «Домашнього»: три кольори, які гармонійно поєднуються

Облицювання закритих лоджій за формою нагадує зиґзаґ

Перед нами добротний житловий комплекс комфорт-класу з цегляними стінами, вдалими плануваннями і наявністю трикімнатних помешкань. Головним недоліком слід визнати загальну конфігурацію цього ЖК. Замкнений двір з обмеженою кількістю в’їздів-виїздів створює очевидні незручності для приватного автотранспорту. У тихі безвітряні дні в «колодязі» можуть бути проблеми з циркуляцією повітря. А через вікна внутрішнього периметру будинку мешканці не бачитимуть нічого, крім двору та… вікон сусідів.

Центр продажів, за традицією, стоїть одразу за парканом будівельного майданчика

Загальний план ЖК «Домашній»: «мій дім – моя фортеця»

+ розташування у мікрорайоні Нова-Стара Крошня, який динамічно розбудовується і має зручну транспортну розв’язку
+ вдалі планування, особливо це стосується 3-кімнатних квартир
+ всі 2-кімнатні та 3-кімнтатні помешкання – двосторонні
+ всі лоджії засклені за проектом

– новий мікрорайон поки що не має повноцінної інфраструктури
– замкнений двір-колодязь житлового комплексу має недоліки з точки зору побутової безпеки і може створювати для мешканців певні проблеми кліматичного та психологічного характеру

«Мрія на Покровській», яка може стати реальністю

Цей житловий комплекс (забудовник «Comfort Build Plus») – один з сусідів та конкурентів «Домашнього». Станом на серпень 2017 року будується перша секція, а усього за планом секцій має бути 5, що в сумі складе 310 квартир. Візуалізація фасадів «Мрії на Покровській» привертає увагу перш за все великими закритими лоджіями. Звичайно, це позитивний момент: я не втомлююсь повторювати, що таке рішення усуває серед новоселів рецидиви ССБ («синдрому скляної будки»), коли кожен намагається засклити лоджію по-своєму. У даному випадку скло вкриває лоджію практично від підлоги до стелі, створюючи панорамний ефект.

Фасад з характерними панорамними заскленими лоджіями

Зовнішні стіни «Мрії на Покровській» складають з білої цегли і без монолітного каркасу

Квартири лише одно- та двокімнатні. Це є однією з характерних ознак житлового комплексу економ-класу і в принципі не може розглядатися, як недолік. Але планування помешкань викликає ряд серйозних запитань. Наприклад, у двокімнатній квартирі площею 60,9 кв. обидві кімнати шириною значно менші за 3 м. А одна з кімнат цієї квартири (19,6 кв. м) карикатурно довга та вузька! З точки зору правильної організації життєвого простору, кімната 4х4 м – краща за кімнату 3х6 м, хай навіть вона і менша на 2 кв. м за площею. Кімната, яка вужча за 3 м – на думку деяких психологів, взагалі не придатна для тривалого повноцінного проживання людини. Тим не менш, такі «мишачі нори» можна часто зустріти у новобудовах Житомира.

Планування типової секції: загалом «жити можна» – але у правій нижній квартирі кімнати більше нагадують мишачі нори, ніж людське житло

Гримаси топоніміки: ЖК називається «Мрія на Покровській», фактично стоїть на вулиці Героїв Чорнобиля, а адресу має – вулиця Євгена Рихліка, 15…

Висота стель у помешканнях 2,78 м. Це, а також панорамні лоджії – трохи наближає «Мрію на Покровській» до бізнес-класу/комфорт-класу. Але лише трохи, оскільки за базовими характеристиками цей ЖК залишається типовим економ-класом. Сьогодні забудовник пропонує придбати тут квартири за цінами, що починаються від 8 290 грн. за квадратний метр. Це один з найнижчих показників на ринку нового житла у Житомирі. Хоча, як показує практика, з ходом будівництва ціни, швидше за все, зростатимуть.

Будують сьомий поверх…

Центр продажів ЖК «Мрія на Покровській»

+ розташування у мікрорайоні Нова-Стара Крошня, який активно забудовується
+ панорамні засклені лоджії
+ додаткові опції для мешканців: можна придбати ізольовану комору на своєму поверсі

– новий мікрорайон поки що не має повноцінної інфраструктури
– деякі квартири «Мрії на Покровській» мають вкрай невдале планування з критично вузькими кімнатами

«Олвіта-Буд»: будинок-привид на Новій-Старій Крошні

«Нелегальний житловий комплекс» – звучить трохи анекдотично. Тим не менш, саме це спадає на думку після особистого знайомства з об’єктом. 2006 року товариство з обмеженою відповідальністю «Олвіта-Буд» отримало в оренду земельну ділянку і розпочало будівництво. Земля юридично належить Оліївській сільській раді, хоч і знаходиться посеред міста. І ось 8 грудня 2008 року в журналі авторського нагляду з’являється запис: бетон з міцністю на стик В25, використаний при будівництві, не відповідає проектному бетону, який повинен мати міцність В30. Це означає, що будувати далі не можна.

«Допущені відхилення від норми та якість виконання робіт представляють загрозу несучій здатності конструктивних елементів каркасу та об’єкту в цілому»

Журнал авторського нагляду, розпочатий 2006 року…

…та запис 2008 року, що призупинив будівництво

2009 року у ЖК «Олвіта-Буд» мали отримати житло люди, які вклали сюди власні кошти через «Західінкомбанк». 2010 року роботи вже остаточно зупинилися. При цьому, за оцінками експертів, невідомо куди зникли майже 20 мільйонів гривень… Обдурені городяни розпочали боротьбу за свої права та гроші. Інвестори неодноразово збирали мітинги, на яких називали директора «Олвіти-Буд» Дмитра Рогожина – аферистом, шахраєм та брехуном. З’ясувалося, що ТОВ «Олвіта-Буд» тишком-нишком привласнило собі об’єкт незавершеного будівництва. 2015 року інвестори через суд домоглися скасування реєстрації цього права.

Так виглядає ЖК «Олвіта-Буд» у серпні 2017 року

Будівельний майданчик «прикрашають» нерухомі крани

«Моя фірма брала участь безпосередньо у будівництві цього комплексу. За виконані роботи «Олвіта-Буд» запропонувала розрахуватися не грошима, а квадратним метрами. Я погодився. Грошей я так і не побачив. І ця «контора» винна мені 21 квартиру…» – розповів житомирський підприємець Віктор Борисенко.

За його словами, «Олвітою-Буд» сьогодні керує Олександр Броницький. Шанси отримати своє майно у інвесторів примарні: а) коробка залишається аварійною; б) Оліївська сільрада не продовжила оренду ділянки.

Будинок монолітно-каркасний, зовнішні стіни – з газобетону

Оголені металеві елементи каркасу давно вкрилися іржею…

Зараз «будинок-привид» оточено парканом, за яким, як мені повідомили – «дуже сувора охорона». Вона настільки сувора, що абсолютно не реагує навіть на сильний грюкіт у двері – хоча охоронники ходять прямо за дверима і їх добре видно у вікно. Побутове приміщення «прикрашене» зовні вицвілими розтяжками з рекламою і номерами телефонів: тут був колись центр продажів. Набравши один з номерів, я вийшов на слід чоловіка, який у телефонній розмові пообіцяв, що «узгодить питання з керівництвом», і через півгодини мене пропустять на будівельний майданчик. Але цього так і не сталося. Охоронці й далі вдавали із себе глухих та сліпих.

Дмитро Рогожин: нікчемний менеджер чи хитрий аферист? На посаді директора «Житомиртеплокомуненерго» він бере участь у нарадах, дає інтерв’ю та зображає перед пресою інтенсивну розумову діяльність

До речі, Дмитро Рогожин почувається вельми добре: незважаючи на скандал з «Олвітою-Буд», він багато років спокійно обіймає посаду директора підприємства «Житомиртеплокомуненерго». «Ефективний менеджер», який протягом 10 років (!) не може добудувати ЖК і розрахуватися з інвесторами – відповідає за теплопостачання усього міста… У квітні 2016 року мер Житомира Сергій Сухомлин заявив, що хоче завершити житловий комплекс. І що є дві компанії, які готові зайти на об’єкт. Одразу ж виникають запитання, продиктовані законом збереження матерії. На яких умовах вони готові зайти? Хто і як «матеріалізує» 20 мільйонів гривень, які «розчинилися»? І який «факір» здатен перетворити аварійну коробку на неаварійну?..

«Схема така. Сухомлин, Дмитрук і Рогожин (який до «Олвіти-Буд» формально вже не має відношення, ага) хочуть звести «з нуля» третю, четверту та наступні секції ЖК. А на виручені кошти нібито планують завершити першу та другу секцію, які ми сьогодні бачимо. І розрахуватися з інвесторами. Але треба розуміти реалії: жодна компанія не компенсуватиме кошти, вкрадені іншою компанією!» – каже Віктор Борисенко.

На майданчику нібито ведуться якісь роботи, але роздивитися їх неможливо навіть через об’єктив фотокамери

Мені вдалося поспілкуватися з виконробом за зовнішнім периметром паркану. Він повідомив, що якісь роботи справді ведуться, але… проекту при цьому немає! Хто забудовник? як зараз називається цей ЖК? коли його планують здати в експлуатацію? де і як можна придбати тут житло? хто і як компенсує інвесторам їхні матеріальні та моральні збитки? – на всі ці запитання відповідей теж нема. Станом на серпень 2017 року «Олвіта-Буд» виглядає, як нелегальне будівництво, на території якого невідомо хто проводить невідомо які роботи. З невідомо якою метою.

– житловий комплекс, за яким тягнеться шлейф житлової афери «Олвіта-Буд» – не має центру продажів, не надає жодних даних про хід будівництва та терміни здачі в експлуатацію, не допускає пресу на будівельний майданчик; категорично не рекомендується розглядати цей ЖК в якості партнера для придбання житла! звичайно, ця рекомендація не стосується інвесторів, які вже вклали сюди власні кошти або власну працю – їм можна побажати лише витримки та твердості у боротьбі за свої законні права

Тарас СТРІЛЬЧИК

(далі буде)

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський будівельний бум-бум (4)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*