Житомирський художник створює 3D-шедеври із соломи

На Житомирщині колишній вчитель фізкультури створює об’ємні картини із соломи. Власну техніку художник відточував більше двадцяти років. Він самостійно заготовлює всі матеріали для полотен і створює авторські рами. Про це повідомляє канал 24.

Викладач фізкультури за освітою і митець за покликанням. Уже 20 років Микола Климович створює унікальні 3D картини.

А робити їх не так просто – потрібна спеціальна солома, яку необхідно підготувати для роботи. Каже: найкраще для картин підходить житня або пшенична солома. Її художник спочатку спеціально розрізає на шматки, варить і лише потім робить основу майбутніх картин.

«Ця солома вже придатна до того, щоб її розчеплювати за допомогою праски. Я розщеплюю її на смужки, розглажую, тоді приклеюю одну до одної, і виходить таке собі солом’яне поле», – розповів художник Микола Климович.

Більше за все митець любить історичну тематику, особливо періоду Київської Русі. Образи шукає у «Повісті минулих літ» Нестора-літописця. На виготовлення однієї об’ємної композиції художник витрачає не менше, ніж півтора року.

«Деталі настільки маленькі, що я використовую звичайний медичний шприц, тому що навіть скальпелем не можна взяти такі маленькі деталі. Буває таке, що я можу два тижні над нею працювати, наприклад, головою козака», – пояснив художник.

Але вчительське минуле не дає про себе забути. Щоправда, викладає він уже не спортивні нормативи, а мистецтво. У місцевій академії навчає творити шедеври аж 40 дітей.

Усі картини майстра об’ємні – мають декілька планів. Зараз художник працює над композицією, яка символізує сучасний час – військовий конфлікт між Україною та Росією.

«Чому двоголовий змій? Тому що герб Росії – це двоголовий орел. Сів на її територію України, яка в великому розпачі, і знищує її. Але ось є український воїн, який веде боротьбу», – розповів Климович.

Загалом, у творчому доробку пана Миколи 100 унікальних робіт.

Довідково: Климович Микола Іванович, народився 17 червня 1953 року в с. Покалів Овруцького району Житомирської області.

У 1974 році Микола Климович закінчив Єрмаківський технікум фізичної культури (Казахстан), після чого деякий час працював вчителем в загальноосвітній школі. Захопившись народною творчістю, юнак самотужки оволодів техніками образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, згодом став працювати художником-оформлювачем в організаціях Житомирської області. У 1999 році Микола Іванович вирішує поєднати свій педагогічний дар з неймовірним захопленням народним мистецтвом і він засновує та очолює Овруцьку малу академію народного мистецтва і ремесел. Навчальний процес здійснюється за його авторськими програмами.

Разом з тим майстер невпинно відшліфовує майстерність, за своєю авторською технікою «аплікація із художньо обробленої соломки» створює об’ємно-панорамні квіткові композиції з птахами. Його багатофігурні картини на етнографічно-історичну та духовну тематику стають прикрасами виставкових експозицій обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок і фестивалів народної творчості.

За подвижницьку діяльність та високий виконавських рівень своїх робіт Микола Климович удостоюється честі стати членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2006 р.) та отримує почесне звання «Заслужений художник України»(2009 р.).

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський художник створює 3D-шедеври із соломи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*