Інтерактивна карта, розробка додатку до смартфону, проведення еко-фестивалів та озеленення Житомирщини, – саме так, по-сучасному та з залученням ІТ діяльності планують рятувати ліси Житомирської області ініціатори створення нової ГО «Захисники лісу Житомирщини».
30 листопада у конференц-залі Житомирського готелю «Гермес»відбулась презентація ГО «Захисники лісу Житомирщини». Ініціатором створення такого проекту став житомирський громадський діяч та підприємець Денис Білий.
Необхідність у створенні такої організації, за словами її представників, виникла через те, що в даний час Україна зіштовхнулась зі страшною проблемою масової вирубки лісів. Це помітно в Карпатах, на Поділлі та Поліссі. Не оминула вона і Житомирщину.За офіційними даними державного агентства лісових ресурсів України, за 2017 рік ліси Житомирщини посіли 3 місце в рейтингу наймасовіших вирубок в Україні.
Під час заходу відбувалось визначення основних напрямків діяльності ГО, обговорення існуючих проблем та шляхів їх вирішення.
Тож представники громадської організації окреслили свої основні цілі:
- захист лісу Житомирщини;
- відновлення лісового фонду Житомирської області;
- виявлення осіб причетних до знищення лісу з повідомленням про це компетентних органів;
- просвітницька діяльність;
- висвітлення інформації в ЗМІ та соціальних мережах.
Презентуючи проект, представники ГО «Захисники лісу Житомирщини» окреслили три блоки, в межах яких вони будуть здійснювати свою діяльність:
- Юридична діяльність.
- Інформаційна та IT діяльність.
- NATURE діяльність.
Юридичний блок діяльності складається з:
- замовлення експертиз;
- направлення скарг до уповноважених органів;
- забезпечення юридичного супроводу у справах знищення лісу в суді.
Блок інформаційної та ІТ діяльності передбачає:
- створення інтерактивної on-line мапи лісу Житомирщини;
- «фото-полювання» за фактами розкрадання лісу;
- створення додатку для смартфонів для фіксації виявлених порушень;
- просвітництво.
NATURE діяльність за словами представників організації буде передбачати:
- фіксацію та документування фактів знищення лісу Житомирщини;
- організацію еко-експедицій;
- проведення волонтерських заходів з очищення засмічених територій лісу;
- закупку та висадку лісових саджанців;
- озеленення Житомирської області;
- організація благодійних фестивалів.
Представники руху шляхом реалізації своїх планів хочуть створити на території Житомирщини унікальні парки природи Полісся.
«Приїхавши до Житомиру з іншого міста чи країни, людина має відчути вау-ефект. Доглянуті парки, ліси, лісосмуги – все це реально. Для цього ми маємо всі необхідні природні ресурси. Все що залишилось – захистити, примножити і доглянути», – таке пояснення щодо глобальної мети прозвучало під час презентації.
Присутні під час заходу житомиряни виявили високу зацікавленість у створенні даної ГО та можливості співпраці з нею. Люди ділились своїм баченням та розповідали про відомі їм факти варварського відношення до лісу та псування природи Житомирського краю.
Денис Білий, ініціатор створення організації, розповів про свій попередній досвід боротьби з зазначеною проблемою. Він розповідав, що намагався зупинити вирубування Зарічанського лісу самотужки, однак без команди однодумців цей тягар виявився непід’ємним.
Вкінці заходу відбулись установчі збори ГО «Захисники лісу Житомирщини». Охочі вступили в ГО.
Головою організації обрали ініціатора даного руху – Дениса Білого. Як повідомив голова ГО «Захисники лісу Житомирщини», офіційна реєстрація відбудеться 5 грудня, після чого одразу ж відбудуться збори всіх учасників, де приймуть покроковий план дій на найближчий період часу.
Реальні зміни можна побачити, зробивши для цього щось своїми руками: висадивши нові дерева, очистивши водойми, долучившись до толоки, провівши розслідування по факту «екологічних злочинів».
Тетяна ОВСІЄНКО
Будьте першим, хто прокоментував "Житомиряни захищатимуть ліс через ІТ-діяльність"