Протистояння петицій: житомиряни розділилися на тих, хто закликає відмовитися від контактних зоопарків та цирків з тваринами і тих, хто хоче їх повернути

Усе більше житомирян починають задумуватися про права тварин, усвідомлювати, що таке жорстоке поводження з ними та навіть робить свій посильний вклад у те, щоб цього уникнути. Проте лишаються й ті, які вважають, що пересувні цирки з тваринами та контактні зоопарки нашому місту таки потрібні. Але – без знущання з тварин.

Учора, 4 жовтня, петиція «Зачинити “контактний зоопарк” у ТРЦ “Глобал” який є одним із місць знущання над тваринами!» набрала 257 голосів з 250 потрібних для того, щоб її розглянули представники влади.

А доки житомиряни, які її підписали, очікують цього процесу – у місті сталося ще декілька важливих для зоозахисників подій.

Орієнтуючись на петицію «Прийняти рішення про заборону розміщення та функціонування пересувних цирків з тваринами», яка теж набрала необхідну для розгляду кількість голосів і попри те, що рішення по ній ще немає, члени міськвиконкому 3 жовтня під час засідання відмовили одному з пересувних цирків у розміщенні на території торговельно-розважального центру. Також перепоною стало те, що ділянка вже знаходиться в оренді, а суборенда, відповідно до договору, неможлива.

Реакції житомирян на це рішення чекати не довелося: вже наступного дня, 4 жовтня, на сайті Житомирської міської ради з’явилась петиція «Скасування заборони цирків з тваринами та зоопарків на території Житомира». За день її підписали лише дві людини, але варто пам’ятати, що є ще 89 днів для того, аби вона набрала необхідну кількість голосів.

Згадаємо, що вже третій рік поспіль в Україні борються за припинення тварин у цирках, однак на законодавчому рівні ця норма досі не зареєстрована. Усе, чого вдалося досягти – це локальна заборона таких цирків у деяких містах.

Варто додати, що 4 серпня, в Україні набув чинності закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Закон доповнив Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення статтею «жорстоке поводження з тваринами».

Відповідно до закону, жорстоке поводження визначається як «знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, що завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Також мова йде про нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

Покарання, передбачені цим законом, варіюються: від 3400 до 8500 гривень штрафу та конфіскації тварин до обмеження чи позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини – обмеження позбавлення волі строком 3-5 років.

Передбачають також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин).

А тут можна переглянути фото та почитати про те, як у Житомирі 22 вересня безпородні песики стали справжніми зірками, а їх породисті друзі – групою підтримки. А тут – як 30 вересня з плакатами та домашніми улюбленцями житомиряни вийшли відстоювати права тварин.

Олена ВАХОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Протистояння петицій: житомиряни розділилися на тих, хто закликає відмовитися від контактних зоопарків та цирків з тваринами і тих, хто хоче їх повернути"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*