coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

ЗНО-2020 у Бердичеві: що говорять діти і педагоги (ВІДЕО)

Вже завтра Олексій складатиме перше ЗНО з математики необхідне для омріяної професії програміста. На дистанційному навчанні, каже, до тестів готувався переважно сам.

«Не хватало трошки часу і дуже не пощастило з цим карантином, до репетиторів ходив, але почався карантин, всі закрились, ніхто не хотів брати до себе додому. Довелось самому це все готувати. Взагалі не переживаю, пробне здавав дуже чудово, думаю, все буде добре», – розповідає Олексій Богун, 11-класник.

Складатиме математику і Ірина. Навчатись дистанційно, говорить, допомагала поставлена ціль: дівчина мріє стати юристом.

«Завдяки нашим вчителям і деяким безкоштовним платформам ми готові здавати ЗНО і легко могли пройти потрібну нам інформацію. Хвилююся, бо здавалося так а далеко, а вже зовсім завтра», – каже Ірина Маслова, 11-класниця.

У Держпродспоживслужбі наголошують: цьогорічне ЗНО проходитиме на фоні загострення епідемії ковід-19. А тому пункти тестування перевірили на відповідність санітарним вимогам. Першого учня в заклад пустять о 9.50. Решту – до 11-ої ранку по черзі, щоб уникнути скупчення. На вході дітям мірятимуть температуру. Якщо вона вище за 37,2 –  всередину не потрапити.

«Ми ізолюємо цю дитину, щоб в неї не було контакту з іншими дітьми і з батьками дітей, бо діти будуть з батьками також приїжджати. По-друге – дивлячись, який стан, потрібно викликати «швидку» або порекомендувати батькам звернутися до свого сімейного лікаря», – каже  шкільна медсестра Світлана Харламенкова.

Якщо такі випадки у Бердичеві будуть, каже начальник міського управління освіти, згодом організують проходження додаткової сесії тестування за заявою.

Випускники, які не планують вступати до вищих навчальних закладів, можуть цьогоріч не складати ЗНО. Загалом у місті понад 300 11-класників, більшість з яких прийде на тестування. Приїдуть у Бердичів для цього і випускники Бердичівського, Любарського, Чуднівського і Ружинського районів.

«Виявили бажання здавати математику 710, українську мову і літературу 1546, англійську мову 376, історію України 1189, біологію 620, географію 482. Будуть корективи, бо є нормативний документ, який дозволяє здобувачам освіти не здавати ЗНО, якщо вони не бажають вступати до ВНЗ», – каже Світлана Басюк, начальник міського управління освіти.

У постанові головного санітарного лікаря України зазначено: умова допуску на тестування – наявність маски.

«Якщо у дитини масочки не буде – маски будуть у медсестри, вона буде видавати. Маску під час ЗНО знімати не можна і вона має накривати носик і ротик. Під час технологічної перерви помічник відповідального за пункт тестування буде пропонувати дітям змінити масочки», – каже Ірина Тонкошкура, директор спеціалізованої ЗОШ № 1 з поглибленим вивч.іноземних мов ім. Т. Г. Шевченка.

Для ЗНО у 1-ій школі є 1700 одноразових масок, тут забезпечені антисептиками і дезінфікуючими засобами для обробки рук та поверхонь. Використані маски діти покладуть на протилежний бік своєї парти. Після здачі тестування їх викинуть в спеціальну урну.

«На внутрішній поверхні маски накопичуються продукти дихання і збудники, в тому числі короновірус. Вона має бути утилізована, у кожній школі встановлено контейнери, мають там бути поліетиленовий пакет, куди маски скидаються, його зав’язують і вже в подальшому утилізують. Це роблять працівники школи», – пояснює начальник відділу держнагляду з а дотриманням санзаконодавства Бердичівського районного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Сергій Колубовський.

Перед початком зовнішнього незалежного оцінювання випускники пишуть заяви з проханням звільнити їх від державної підсумкової атестації.

«У Бердичеві підготовлено 6 пунктів тестування: школа №1, НВК №4 та №10, ЗОШ №12, ліцей №15 і вперше цьогоріч приймає своїх здобувачів спеціалізована ЗОШ № 17», – каже Світлана Басюк.

Якщо наступного навчального року теж буде дистанційна форма навчання, майбутнім випускникам 11-класники радять не розслаблятись.

«Мені перші дві неділі навіть сподобалось, бо не потрібно нікуди ходити, ти сидиш вдома. Але зрештою я стала сумувати за школою, за своїм класом, це спілкування і я без людей не можу. А перелаштуватися – головне режим для того, щоб ти міг систематично виконувати домашні завдання», – каже Альона Богун, 11-класниця.

На думку вчителів, не кожній дитині легко вчитись дистанційно. Батьки увесь час в цьому допомагали.

«9-10-11 класи, вважаю, що їм дистанційне навчання пішло на користь. Вчитель мав можливість використовувати різні ресурси. Але якщо говорити про дітей менших – були у мене цього року перші класи, то це було складно, незрозуміло, у них було дуже багато запитань», – говорить Олена Климчук, вчитель англійської мови, кл.керів.11 класу.

Як вчитель математики, Ірина Тонкошкура перед тестуванням дає пораду випускникам шкіл.

«Дітям рекомендую менше хвилювання, бо воно ніколи не допомагало. Навпаки, мозок треба зосередити», – говорить жінка.

Серед майбутніх абітурієнтів у Бердичеві є ті, хто вступатиме на навчання за кордон. Більшість із них від завтра теж складатимуть ЗНО.

Будьте першим, хто прокоментував "ЗНО-2020 у Бердичеві: що говорять діти і педагоги (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*