На засіданні міської комісії ТЕБ та НС керівник відділу охорони здоров’я Бердичівської ОТГ Валентина Остапюк розповіла: хороших новин мало. За попередній тиждень немає покращення, хоча і зменшилось навантаження на лікарню. Але це лише тому, що хворих приймали в Житомирі і Любарі, позаяк Бердичівська лікарня була майже заповнена.
«На сьогодні у нас 107 хворих на «ковід» в лікарні, завантаженість складає 62%. Із них на кисневій дотації 82 особи. На вчорашній день по Бердичівському району підтверджено 136 нових випадків, 115 – з Бердичева, серед них 5 дітей. Щодня 160-170 зразків відправляється на дослідження, з них відсотків 70 підтверджуються. Позитивних хворих на вчорашній день є 1196, вони знаходяться на спостереженні як в ЦПМСД, так і в приватних лікарів та в міській лікарні», – каже вона.
Хворіють, звичайно, і лікарі, середній та молодший медперсонал, інші робітники лікарні. Одна лікар в реанімації у стабільно важкому стані, розповідає директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова. «Кількість виявлених випадків збільшується і кількість одужань набагато менша, ніж це ми спостерігали осінню, весною минулого року. Вірус досить агресивний, швидко поширюється. Основна характеристика – він молодіє, адже хворіють молоді люди і діти», – говорить вона.
За словами керівника ЦПМСД Наталії Хорошун, у місті наразі 837 людей на амбулаторному лікуванні з підтвердженим «ковідом», з них 42 дитини і 27 медичних працівників. «На даний момент маємо 5 пунктів забору біологічного матеріалу у різних мікрорайонах. Прийшло розпорядження, ми отримаємо тисячу експрес-тестів на визначення антигену до «ковід-19», це державні поставки. Працюємо ми в режимі 7 днів на тиждень. Хворіє зараз 7 лікарів, у 4 – коронавірус. На ранок зроблено 170 щеплень від «ковіду». З понеділка в плані щеплень починаємо працювати з військовими бердичівських частин. Буде дозвіл – відкриємо кабінет щеплень, куди будуть запрошуватися пацієнти 80+, до лежачих виїжджатимуть додому», – розповіла медик.
Деякі зміни торкнуться і освітнього процесу у Бердичеві, каже начальник профільного управління Валентина Адаменко: «Якщо 15 березня хворих на «ковід» дітей було 10 чоловік, то 18 березня їх уже 16 осіб. 144 дитини знаходиться на самоізоляції. Ще 35 педагогічних працівників на лікарняному через коронавірус. 2 класи ми закрили на самоізоляцію. Це у 2 гімназії і у 15 ліцеї, бо там похворіли учні. Ми пропонуємо залишити на очній формі або за заявами батьків на дистанційній учнів 1-2 класів, бо саме вони отримують в початковій школі ту базу, яка необхідна їм далі. А учнів 3-4 класів, як і 5-11, продовжать дистанційне навчання до 5-го квітня».
«Просив би закрити їдальні в школах, бо це місце, де збираються діти. Батьків би просив дати дітям перекус з собою. Бо коли захворіють працівники їдальні – школу закриють зовсім. Садочки ми підтримуємо, діти там ізольовані в межах 1 групи, їх там не так уже і багато, – 5-10 в 1 групі», – додає голова Бердичівської ОТГ Сергій Орлюк.
Начальник управління ЖКГ Бердичівської громади Руслан Квятківський розповів: «На погодженні з поліцією перевезення здійснюються з 7 до 9, з 12 до 14 і з 16 до 19 години. Перевізники всі ті самі залишилися, вийшло 9, не вийшло 8. Вони погодилися робити на кінцевих зупинках робити санітарну обробку. Повпливати на них, чи роблять це, чи ні, ми не можемо».
Близько 10-ти правоохоронців у місті теж захворіли на коронавірус, повідомив на комісії Олег Остріцький, заступник начальника відділу превенції Бердичівського районного відділку поліції. «Щоденно працівники відпрацьовують ринки Бердичева. Є результати, з 1 березня і до сьогодні у нас складено близько 110 адміністративних протоколів. Сюди потрапили як перевізники, так і підприємці, фізичні особи, які порушили постанову кабміну».
Завідувач Бердичівського районного відділу ДУ «ЖОЛЦ МОЗУ» Олександр Запаринюк вважає: головна проблема захворювання – відсутність сезонності. «Тому вірус серед населення міста буде циркулювати протягом року, поки не сформується колективний імунітет. А для цього треба не менше 70% щоб або перехворіло, або щепилося. У Бердичеві перехворіло лише 7% населення, тобто вони здобули нестійкий імунітет. А тому спостерігається повторне захворювання», – пояснює він.
На ринках, розповідають члени комісії ТЕБ та НС, кількість відвідувачів зменшилась. Щодо супермаркетів, то скупчення людей спостерігається біля кас чи окремих прилавків. Поточні заходи дезінфекції там, кажуть, проводить спеціально навчений персонал. Є проблема з банківськими установами, де черги за пенсією чималі. Те ж саме стосується поштових відділень. З адміністрацією цих закладів ще треба працювати.
Разом з тим у Бердичеві, розповіли на комісії, зменшилась кількість стихійної торгівлі. Загалом відвідувачів поменшало на всіх базарах. Представники 4-ьох ринків переконують: зробили усі належні для роботи в умовах «червоної зони».
«Все, що написано в постанові згідно «червоної зони», все в силі. Ми не маємо права щось відміняти. Освітній процес проводити з 22.03 по 5.04 у 1-2 класах за очною і за змішаною формою здобуття освіти. Ми не заставляємо дітей вести в школу: хто хоче – лишається на дистанційному навчання, у кого не виходить через роботу батьків – забезпечити, щоб 1-2 клас вчився в школі. Решта на дистанційній формі навчання. У садочках освітній процес проводимо в звичайному режимі з виконанням профілактичних заходів. Позашкільна освіта тільки дистанційна», – підсумовує Сергій Орлюк.
Разом з тим він рекомендує керівникам усіх ринків припинити роботу ринків. «Я не забороняю, я рекомендую. Я за те, щоб люди працювали, але я й за те, щоб люди жили», – додає очільник Бердичівської громади.
Будьте першим, хто прокоментував "Знову карантинні зміни: що чекає на Бердичів (ВІДЕО)"