Stay with Ukraine
1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

10 порад тим, хто вступає до ВНЗ за кордоном Р

10 порад тим, хто вступає до ВНЗ за кордоном

У Європі вступна кампанія починається набагато раніше, ніж в Україні, тому якщо ви розглядаєте варіант надходження до іншої країни, то ухвалювати рішення потрібно вже зараз. Наприклад у тій же Словаччині прийом на творчі спеціальності у 2023 році закривається вже наприкінці листопада 2022 року, бо вже взимку/навесні на абітурієнтів чекають вступні іспити. Якщо говорити про інші напрямки, то перше коло надходження закривається наприкінці квітня. Незважаючи на те, що може здатися, що часу ще багато, це не так. Потрібно підготувати всі документи, почати вивчати мову, а якщо ви обрали спеціальність, де необхідно складати іспити, то потрібен час і для того, щоб до них підготуватися. Сьогодні ми дамо 10 порад, які допоможуть вам краще зрозуміти процес вступу за кордоном.

  1. Розглядайте не тільки університети а й країни\міста, де вони знаходяться. Ви повинні заздалегідь розуміти, що являє собою місце для переїзду, які фінансові витрати на вас чекають, який там клімат, менталітет людей, ставлення до іноземців і так далі.
  2. Зверніть увагу на фірми, які допомагають із надходженням. Як варіант можна подивитися на наступний варіант освіта в Словаччині з Free Student, тому що вони гарантують 100% вступ і допомагають на всіх етапах: від подання документів до самого університету до отримання ВНЖ.
  3. Поступити за кордон – це частина завдання. Потрібно ще закінчити університет, щоб усі зусилля та вкладені фінанси були витрачені не дарма. Тому ми рекомендуємо обирати спеціальність так, щоб вона відповідала інтересам, здібностям та оцінкам абітурієнта.
  4. Починайте вивчати мову заздалегідь. Це необхідно, щоб на початку навчання не виникали проблеми через нерозуміння як викладачів, так і одногрупників.
  5. Вступ до університету 2023 року в Словаччині в основному здійснюється без складання вступних іспитів. Але якщо ви все ж таки вибрали спеціальність, де це необхідно, не варто відмовлятися від мрії. Час на підготовку ще є, та й іспити найчастіше не такі складні, як це може здатися.
  6. Звертайте увагу не лише на найбільші та найвідоміші університети. У Європейському Союзі часто можна зустріти невеликі виші, але якість освіти там буде високою і нічим не відрізнятиметься від головних навчальних закладів країни.
  7. Якщо ви розглядаєте для вступу до Словаччини, то можемо запропонувати Університет Павла Йозефа Шафарика, який вважається одним із найстаріших вищих навчальних закладів країни, де бережуть традиції класичної освіти. Загалом обов’язково перегляньте весь список університетів, тим більше, що на багатьох сайтах можна знайти інформацію українською або російською мовою.
  8. При виборі університету обов’язково звертайте увагу на те, він державний чи приватний. Важливий момент: варто обирати саме державні вищі навчальні заклади. Це пов’язано з тим, що вони точно матимуть усі необхідні акредитації та визначатимуться як у тій країні, де знаходяться, так і в інших. Це важливо, тому що щороку іноземні студенти трапляються на хитрощі сумнівних агентств, платять за свою освіту гроші, а потім з отриманим дипломом не можуть влаштуватися на роботу, бо він не має жодної значущості.
  9. Налаштуватись на переїзд теж потрібно заздалегідь. Продумайте, що потрібно буде докупити та взяти із собою, проконсультуйтеся зі знайомими студентами, які вже навчаються за кордоном. Це допоможе вам краще зорієнтуватися, зрозуміти, що і як там влаштовано, на що потрібно звернути увагу насамперед. Комунікація перед вступом і заселення до гуртожитку найважливіша. Не бійтеся запитувати, бо всі пам’ятають, як робили свого часу самі і обов’язково допоможуть порадами.
  10. І останнє – не бійтеся! Так, навчання в іншій країні може лякати, але з іншого боку подумайте про те, як перспективи на вас чекають попереду. Кілька років життя за кордоном допоможуть вам стати сміливішими, активнішими і самостійнішими.

Вступ до ВНЗ 2023 року Європи вже в самому розпалі, тому якщо хочете вступити на наступний навчальний рік, то прийняти рішення потрібно вже фактично сьогодні. Але ми впевнені, що ви не пошкодуєте про своє рішення.


Будьте першим, хто прокоментував "10 порад тим, хто вступає до ВНЗ за кордоном"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*