18 лютого – День пам’яті загиблих під Дебальцевим

У четвер, 18 лютого, в Україні відзначають День пам’яті загиблих під Дебальцевим. 

Шість років тому, 18  лютого 2015 року, українські військові завершили оборону Донецького аеропорту та битву під Дебальцевим – одного з найбільших зіткнень на Донбасі. Військовослужбовці дев’ять місяців ізолювали кризовий район на сході України та не допускали його поширення на решту території держави. 

Найзапекліша фаза боїв під Дебальцевим тривала з 25 січня по 18 лютого 2015 року, яка супроводжувалася масовими артилерійськими обстрілами, перестрілкою на коротких дистанціях стрілецькою зброєю і, навіть, танковими протистояннями. 

Результатом завершення оборони Донецького аеропорту стало укладення других Мінських угод та перехід війни в позиційну фазу, яка триває досі.

За даними Генерального штабу Збройних Сил України, у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 — взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцевого загинуло 136 військовослужбовців ЗСУ та поранено 331 захисників. Близько 30% техніки було знищено або пошкоджено.

За ведення бойових дій в районі Дебальцевого державними нагородами України нагороджено 379 військовослужбовців (у тому числі 136 — посмертно), а відзнаками Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ — 450 осіб.

Будьте першим, хто прокоментував "18 лютого – День пам’яті загиблих під Дебальцевим"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*