2 млн грн стягнув суд з Рівненської агрофірми за незаконне користування землею на Звягельщині

Понад 2 млн грн стягнуто за рішенням суду з агрофірми за незаконний обробіток землі агроколеджу на Звягельщині. Про це повідомила Житомирська обласна прокуратура.

Згідно з матеріалами справи, рівненська агрофірма протягом двох років, нібито на підставі договору про спільний обробіток землі, засівала гречкою 106 га землі. Попри те, що постійним користувачем даної земельної ділянки є Новочорторийський технолого-економічний коледж. Більше того, зібраний урожай товариство реалізовувало та одержувало прибуток для власних потреб.

Однак, за законом, земля державної власності, яка перебуває у користуванні навчального закладу, може використовуватися виключно для дослідницьких та навчальних цілей. Тож її незаконним користуванням зацікавилася прокуратура.

Фактично договором про спільний обробіток, укладеним у квітні 2021 року, приховано інший правочин – договір про оренду землі. Це, у свою чергу, порушує Земельний та Цивільний кодекси України.

Звягельська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду Житомирської області, який визнав договір недійсним (серпень 2022 р),”

– зазначили у прокуратурі.

Окрім того, аби повернути державі отриманий підприємством незаконно в результаті обробки вказаної земельної ділянки прибуток у сумі понад 2 млн грн, прокуратура звернулася до суду. Позов прокуратури суд визнав обґрунтованим та задовольнив.

Нагадаємо також, що на Бердичівщині прокуратура домоглася повернення громаді 224 га незаконно орендованих сільгоспугідь.

Будьте першим, хто прокоментував "2 млн грн стягнув суд з Рівненської агрофірми за незаконне користування землею на Звягельщині"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*