+225 хворих на «ковід» за добу і звільнення заступників В. Мазура: у Бердичеві сесія міської ради (ВІДЕО)

Востаннє старим складом у Бердичеві на 69-ту позачергову сесію зібрались міські депутати. 23 місцеві народні обранці прийняли рішення щодо медицини у місті, шефської допомоги військовим частинам, а також заслухали рішення стосовно заяв на звільнення трьох заступників міського голови Василя Мазура.

Директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова повідомила: у Бердичеві і районі за добу маємо нових 225 хворих на короновірус.

«Щоденно проводимо лабораторних заборів біологічних матеріалів близько у ста осіб. На сьогодні затримка з аналізами десь із суботи, ми ще не отримали результату. Останні 2 дні в інфекційному відділенні знаходилось 85 пацієнтів, тобто ті ліжка, які визначені для лікування «ковідних» хворих, були переповнені. На сьогодні на ранок у нас знаходиться 63 пацієнти: з підтвердженим діагнозом 32 і решта – підозри», – каже вона.

Зараз в лікарні наявні 5 кріоциліндрів, які заклад орендує, і 40 кисневих балонів. За добу використовують 17 балонів, точніше за ніч. Цього запасу, пояснює медик, мало.

«Є розпорядження, де Бердичівська міська лікарня має повністю бути перепрофільованою на «ковідну» лікарню. В одній інформації – це на 150 ліжок. Вчора в усній розмові з представниками управління охорони здоров’я вияснилось, що цих ліжок замало. На 150 ліжок ми повинні переобладнати очне і неврологічне відділення під лікування хворих уже з підтвердженим випадком «ковід», а дитяче відділення на 20 ліжок для підозри. В цілому матимемо 150 ліжок. Плюс терапія і гінекологія будуть доліковувати пацієнтів з від’ємними результатами, але які потребують і кисню, і мають проблеми з легенями. Ми маємо ще забезпечити кисневі точки у цих трьох відділеннях. На практиці є перебої з киснем, тому ми закупляємо кисневі концентратори. Але, на жаль, до 10 числа їх в Україні ніде немає», – продовжує Лариса Бабікова.

З її слів, персонал особливо інфекційного відділення 7 місяців працює у напруженому режимі. Наразі хворіє 5 медичних лікарів, 4-ро з середнього і 4-ро з молодшого  медперсоналу. Це крім первинної ланки.

«Якщо ми будемо «ковідною» лікарнею, то травмпункт працювати не буде. Вся ургентна допомога буде також надаватися в районній лікарні. Але якщо пацієнти поступатимуть з підозрою на «ковід» і в нього буде апендицит чи кровотеча, ми таких оперуватимемо. Центр жінки працюватиме в штатному режимі, районна лікарня поки працює як працює, госпіталь теж. Після 14 днів людина вже не заразна, згідно наказів не робиться повторний ПЛР-тест. Через 14 днів при потребі лікування будуть направляти в районну лікарню або в госпіталь», – додала директор КНП.

Керівник фінансового управління Бердичівської міської ради Олена Геденач розповіла про субвенцію з державного бюджету на забезпечення подачі кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я в сумі 1 млн. 295 тис. 669 грн. Частина з них піде на закупку кисневих концентраторів та ліків для дітей з інвалідністю. Також з міського бюджету виділили кошти військовій частині А 3091 на виконання програми шефської допомоги на суму 200 тис.  грн. І  військовій частині А 2927 – 70 тис. грн. в рамках цієї ж програми.

Наостанок Василь Мазур, який до отримання Сергієм Орлюком повноважень переможця виборів на посаду очільника міста  є чинним міським головою, повідомив про звільнення своїх трьох заступників. Так, 6-го числа цього місяця Роман Левицького йде за згодою сторін. А з 5-го листопада припиняться повноваження Валентини Адаменко і Таміли Павлішиної. Першу переводять на посаду начальника управління освіти і науки Бердичівської міськради, де вона працювали по закону до посади заступника «мера». Другу – на посаду начальника відділу комунальної власності, де та працювала до посади заступника міського голови. Усіх трьох замів також виключили зі складу виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Про ще одного свого заступника Сергія Онофрійчука  Василь Мазур нічого не повідомив: ні про заяву про звільнення, ні про виключення зі складу виконавчого комітету.

Будьте першим, хто прокоментував "+225 хворих на «ковід» за добу і звільнення заступників В. Мазура: у Бердичеві сесія міської ради (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*