25 грудня чи 7 січня: коли житомиряни святкуватимуть Різдво (ВІДЕО)

Війна змінила життя українців у всіх сферах. Цього року постало питання дати святкування Різдва. Насправді і православні, і католики святкують Різдво за григоріанським календарем – 25 грудня. Лише в росії, Грузії, Сербії та Україні святкували за юліанським календарем – 7 січня. 

Журналісти «Times.ZT» вирішили поцікавитися у житомирня, коли вони святкуватимуть Різдво, що готуватимуть до свята, а також з ким святкуватимуть. 

Коли святкуватимете Різдво? 

Перехід до святкування Різдва 25 грудня зрозумілий не всім. Тому частина містян святкуватиме Різдво за старим стилем – 7 січня. Більшість святкуватиме двічі – 25 грудня і 7 січня. Проте серед опитаних були і ті, хто перейшов на святкування 25 грудня, або ж святкує в цей день вже декілька років поспіль. 

Були і ті, хто пояснював святкування Різдва 7 січня місячним календарем, або простим «ми так звикли». 

З ким святкуватимете? 

Майже всі житомиряни наголосили, що Різдво – сімейне свято, а тому святкуватимуть в сімейному колі. Проте через війну не всі сім’ї зможуть відсвяткувати в повному складі: дехто на війні, дехто за кордоном, декого вже немає з нами…

Проте були і ті, хто також запрошує на святкування Різдва друзів та вважає це дуже гарною можливістю провести час з дорогими людьми. 

Що готуватимуть до свята? 

Майже всі опитані зазначили, що готуватимуть традиційні страви на Різдво. Молоде покоління хоче додати в це свято щось нове, тому крім традиційних страв на їх різдвяному столі буде індичка та пудинг. Великих застіль цього року житомиряни не планують, проте відпочити в скромній святковій атмосфері – хочуть.

Настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Отець Богдан Бойко наголосив, що насправді питання «Коли святкувати Різдво?» – не стоїть, адже Ісус Христос народився саме 25 грудня, і так святкує весь світ. 

Нагадаємо, анонси новорічних заходів для маленьких житомирян.

Будьте першим, хто прокоментував "25 грудня чи 7 січня: коли житомиряни святкуватимуть Різдво (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*