В результаті здійснених перевірок укриттів на Житомирщині було виявлено, що 28% з 3 тисячі 429 захисних споруд – непридатні. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу начальник відділу організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС у Житомирській області Дмитро Гаврилюк.
“За результатами обстежень встановлено, що 72 відсотки всіх захисних споруд придатні для укриття населення, до них забезпечений цілодобовий доступ. Водночас 28% виявилися непридатними для прийому населення, а вісім відсотків були зачинені без можливості потрапити до них“,
– зазначив Гаврилюк.
Рятувальники разом з поліцією та представниками місцевої влади обстежили сховища, протирадіаційні укриття та найпростіші укриття, включно з підвальними та цокольними приміщеннями будинків, у всіх громадах області. До більшості захисних споруд є зауваження: десь чималі, десь незначні. Частина укриттів нині підтоплена ґрунтовими водами, частина не доступна для людей з інвалідністю.
“В окремих укриттях потрібно провести косметичний ремонт, навести елементарний порядок, налагодити там вентиляцію, водопостачання, каналізування, електропостачання, створити запас харчів, збільшити кількість місць для сидіння або лежання, влаштувати інтернет-мережі з використанням Wi-Fi“,
– наголосив Дмитро Гаврилюк.
Окрім того, за словами представника ДСНС, чимало укриттів не мають табличок із адресами розташованих поруч захисних споруд та контактами особи, у якої зберігаються ключі від укриття.
А з тим, що думають житомиряни про стан укриттів і реакцію на повітряну тривогу ви можете ознайомитись за посиланням.
Будьте першим, хто прокоментував "28% укриттів Житомирщини непридатні для використання "