Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine

Зооволонтери Житомира: про проблеми тварин і людей (ФОТО)

Житомирські волонтерки громадської організації “Зоо-Дозор” розповіли про свою діяльність, підопічних  та поділились планами на майбутнє.

Пані Леся та Олександра – житомирянки, які не уявляють свого життя без волонтерства. Вони охоче діляться своїми досягненнями та пояснюють для чого була створена громадська організація “Зоо-Дозор”:

“Наша зоозахисна організація є неприбутковою, тому утримання, лікування і стерилізація безпритульних тварин відбувається за рахунок благодійних надходжень від небайдужих людей.

Завдяки тому, що організація оформлена офіційно, ми, з дозволу депутатів Житомирської міської ради, можемо щонеділі виходити з нашою акцією на Михайлівську і ставити бокс для збору коштів на потреби тварин.”

Також пані Леся пояснила, що зареєстрована громадська організація надає волонтерам змогу брати участь у грантових проєктах, і саме таким чином у них і з’явилася зелена палатка з впізнаваним логотипом:

“В палатці ми проводимо наші виїзні акції, на яких спілкуємося з житомирянами, розповідаємо про нашу діяльність і звісно, показуємо наших підопічних тварин, які потребують дбайливих господарів.”

Зооволонтерка Олександра розповідає, що зараз офіційно в членах громадської організації 14 людей, проте в Житомирі постійних волонтерів до півсотні:

“В нас чудовий колектив, ми часто разом проводимо час і, не дивлячись на те, що ми всі різні – різного віку, статусу і професії, конфліктів все рівно не буває.

Насправді волонтерство затягує – якщо ти один раз когось врятував, то наступного разу повз тваринку у біді ти не зможеш просто так пройти.”

Пані Леся нарікає, що дехто помилково вважає, що зооволонтери за свою діяльність отримують заробітну плату:

“В нас немає приміщення, де утримувати тварин, а у кожного з нас по 10-20 підопічних, половина з яких проживають разом з тобою у квартирі, а за іншу ти платиш за перетримки.

Кожного дня ми працюємо не з безхатніми тваринами – вони колись мали дім і були викинутими. 

Також цілими коробками викидають тварин продавчині з Житнього ринку. Довірливі люди платять їм за прилаштування кошенят і цуценят, а вони забирають гроші і викидають тварин біля найближчого провулку.”

Волонтерки розповідають, що багато людей вважає, що безпритульні тварини хворіють менше, ніж домашні. Вони хворіють ще більше, адже в спеку і в мороз, часто голодні та зневоднені вони знаходяться на вулиці, і їхні хвороби не так помітні людям.

Насправді коти та собаки можуть хворіти багатьма вірусними хворобами, та найстрашніша з них – ентерит (запалення слизової оболонки кишечника):

Ентерит спричиняє високий відсоток смертності у заражених тварин та і лікування надзвичайно дороговартісне – мінімум 5 тисяч грн. А територія, на якій знаходилась хвора тварина, несе в собі небезпеку, адже ще 3 роки вірус на тому ж місці буде заражати інших тварин.” – розповідає пані Леся.

Зооволонтерки зазначають, що значною мірою в стерилізації тварин допомагає спонсорка з Житомира та закордонні друзі з Польщі:

“Звісно, допомагають коштами і небайдужі люди, проте зараз цих надходжень кардинально не вистачає.”

Житомирські волонтери наголошують, що єдиним правильним рішенням щодо контролю кількості тварин на вулиці, є їх стерилізація. Стерилізують відловлених тварин волонтери за кошти, зібрані від небайдужих людей. 

Також житомирським волонтерам виділили один день в тиждень, коли вони можуть самі привозити собак на безкоштовну стерилізацію в КП “Центр захисту тварин”, так як раніше підприємство стерилізували лише тих тварин, яких відловлювали працівники підприємства.

“Цього місяці ми знову будемо звертатись до мера міста та депутатів Житомирської міської ради щодо виділення нам двох безкоштовних вольєрів на території КП “Центр захисту тварин”. Це надасть змогу організувати безкоштовну перетримку великих собак або тварин, які знаходяться на реабілітації. Зараз за перетримку однієї тварини в день потрібно в середньому 85 гривень, а такі вольєри стали б чудовою допомогою для нас.” – розповідає пані Леся.

Житомирські волонтерки діляться, що безмежно люблять допомагати тваринам і хоча інколи буває непросто, та у важкі часи опускати руки їм не дозволяють люди, що їх оточують:

“Звісно буває, що не вистачає грошей, немає перетримки, не можна знайти новий дім тваринці, і ти засмучуєшся. Проте волонтери дуже підтримують одне одного і щиро радіють за кожну безпритульну тварину, яка знайшла собі дім.”

Дізнатись більш детальніше про діяльність волонтерів, їх підопічних та реквізити для фінансової допомоги можна на сторінці організації “Зоо-Дозор” у Фейсбук.

Також зооволонтери Житомирщини організовують Всеукраїнський марш за права тварин, який відбудеться 5 вересня на Михайлівській. Така акція проходить щороку по всій території України.

Нагадаємо, як проходив марш за права тварин в Житомирі.

Будьте першим, хто прокоментував "Зооволонтери Житомира: про проблеми тварин і людей (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*