Засновник світової соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг приніс вибачення за «збої» в соціальних мережах, які тривали майже чверть доби. Більше 3,5 млрд користувачів зі всього світу протягом шести годин не могли нормально користуватися соцмережами Facebook, Messenger, Instagram та WhatsApp.
Згідно слів мільярдера, через внутрішні технічні проблеми соцмережі відключили ще о 16:00 за Гринвічем в понеділок, 4 жовтня.
Й вже близько 22:00 спроба “підняти” мережі виявилася успішною. Про це інформує BBS.
Через такий масовий збій мільярди людей залишилися не тільки без зв’язку з друзями та родиною, без розваг чи звичайної можливості марнування часу – деякі користувачі, чия робота та бізнес пов’язані з соцмережами, втратили купу грошей.
Це був несподіваний фінансовий удар для малих підприємств зі всього світу, які зв’язуються з клієнтами завдяки соціальним мережам.
Згідно даних бізнес-сайту Fortune, сам Цукерберг втратив близько 6 мільярдів доларів (4,4 мільярда фунтів стерлінгів) зі свого особистого статку в момент, коли акції Facebook різко впали.
Downdetector, відслідковуючий збої, повідомив, що по всьому світу було зареєстровано близько 10,6 мільйона проблем – це найбільше число, яке він коли-небудь реєстрував.
Пізніше Facebook перевели в автономний режим через неправильні зміни конфігурацій, які вплинули не тільки на веб-сайти і додатки, але і на внутрішні інструменти компанії (електронну пошту Facebook та навіть робочі документи співробітників).
Серед причин такого глобального збою є припущення, що штаб-квартира Facebook «обрушилася». Як повідомляло BBS, ніхто не міг отримати доступ до будівлі.
У виданні The New York Times йшлося, що проблему вирішили після того, як групі вдалося проникнути в центр обробки даних в Каліфорнії і перезавантажити сервери. Компанія Facebook такі дані не підтвердила.
Facebook заявив, що працює над тим, щоб зрозуміти, що сталося, щоб «зробити нашу інфраструктуру більш стійкою». Технічні експерти пояснюють, що соціальна мережа на певний час зникла з карти інтернету, тому знайти її “падіння” не вдалося.
Компанія Цукерберг ж заявила, що «доказів того, що дані користувача були скомпрометовані, немає».
У неділю, 3 жовтня, колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген повідомляла CBS News, що компанія віддала пріоритет «зростанню, а не безпеці».
Сьогодні вона має виступитити перед підкомітетом Сенату на слуханнях під назвою «Захист дітей в Інтернеті» з приводу дослідження компанії про вплив Instagram на психічне здоров’я молодих користувачів.
Будьте першим, хто прокоментував "Засновник Facebook Цукерберг просить вибачення за шестигодинний збій соцмереж"