1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager

Вперше в історії: у військовому інституті в Житомирі на одній спеціальності одночасно навчатимуться син, батько і мати (ФОТО)

Андрій – найстарший із дітей у родині Володимира та Оксани Грибанів, має ще сестричку і чотирьох менших братів. Хлопець навчається у Поліському національному університеті, а нещодавно вступив і у Житомирський військовий інститут ім.С.Корольова за програмою підготовки офіцерів запасу. Обрав спеціальність «Управління безпілотними літальними апаратами».

Батьки розповідають, що з початку повномасштабної війни син разом із товаришем хотіли йти захищати Батьківщину. На той час Андрію лише виповнилося 18 років. Служити пішов батько і з лютого до серпня цього року перебував у лавах ЗСУ – у роті охорони стратегічних об’єктів в містечку Пулини, де й проживає сім’я.

«На війну я сина не відпустив, сказав, що служити буду я, а він лишається вдома за старшого. Коли я повідомив, що звільняюся із ЗСУ і йду навчатися на офіцера запасу, син також висловив таке бажання. Ми з дружиною підтримали його рішення, – розповідає Володимир Грибан. – Ще з перших днів повномасштабного вторгнення було зрозуміло, що з автоматами проти артилерії ти не встоїш. Потрібно щось більше, але тоді йшов ворог з білоруського напрямку і ми мали стояти на захисті України кожен на своїх позиціях. Після того як ЗСУ вибило ворога з північної частини країни і на наших теренах стало спокійніше, я з кожним днем переконувався, що потрібно іти навчатись, поки є час. Хочеться не тільки захищати території, але й знищувати ворога, який наче та саранча постійно суне на Україну».

Зважаючи на це, Володимир та Андрій обрали для себе перспективну спеціальність у військовому інституті – «Управління безпілотними літальними апаратами», адже за допомогою БПЛА можна наносити точкові удари по ворожих цілях. Чоловік уже має вищу освіту – магістр права «Антикорупційна діяльність» та «Менеджмент організації», теж магістерський ступень. Дружина Оксана закінчила бакалаврат спеціальності «Господарче та комерційне право», наразі вступила на навчання на магістерський ступінь «Антикорупційна діяльність». Подружжя – члени ВО «Свобода». А ще вони обоє навчатимуться на одній спеціальності разом із Андрієм.

Володимир згадує, що після того як подали з сином документи на вступ у Житомирський військовий інститут ім.С.Корольова, він на тиждень поїхав у Польщу. Коли повернувся, дружина приголомшила новиною – теж має бажання навчатися на офіцера запасу. На це відповів схвально: «Хочеш – ідемо». Спеціальність у всіх однакова. В історії навчального закладу таке вперше, що одразу троє представники однієї родини одночасно опановуватимуть ту саму спеціальність .

У родині зізнаються, що до вступу спеціально не готувалися, та й ніколи було. Життя саме їх підготувало, а війна – загартувала. Основна перевірка вступників – це тести на логіку та психотест.

За словами Грибана, у подальшому у сина заняття у військовому інституті проходитимуть раз на тиждень, а у них з дружиною – семестровий збір раз на півроку тривалістю три тижні. Наголошує, що жодних труднощів у зв’язку з цим виникати не має, адже з домашніми справами у цей період зможуть допомагати діти, а врешті і так завжди поєднували роботу, громадську та волонтерську діяльність із побутовими клопотами та вихованням дітей, спільно проходили усі життєві випробування.

«Ми ніколи не були осторонь процесів, які відбувалися в країні. Спочатку Майдан і «Революція Гідності», я був активним учасником, а діти з дружиною постійно моніторили новини, – продовжує Володимир. – Часто дружина і діти їздять зі мною на акції. Коли в 2014 році після Майдану почалась війна, я зайнявся волонтерством, у тому числі збирав та возив допомогу нашим захисникам на схід. Під час однієї з таких поїздок у липні 2014 року потрапив у полон, де пробув 61 день. Додому повернувся у вересні по обміну полоненими. З часом продовжив волонтерську діяльність. У Житомирський військовий госпіталь збирали і привозили продукти, купували та передавали праски, проводив дрібні ремонтні роботи там. Також привозили телевізори, лагодили їх, купували та встановлювали супутникові антени з тюнерами. Ремонтував автомобіль для 30-ї бригади – «капіталка» двигуна. У Донецьку область хлопцям з добровольчого батальйону «Правий Сектор» відправив двигун «УАЗ» зі свого автомобіля. Купував і відправляв на передову пральні машини. Допомагав військовим, внутрішньо переміщеним особам. Одним словом, що могли, те й робили. Шукав психологів і домовлявся з ними про проведення спільних тренінгів у нас по роботі з ПТСР, в школах влаштовували уроки патріотичного виховання. У школу в Пулинах придбав стенди для кабінету історії, сприяв закупівлі інтерактивної дошки сюди ж, подарував у освітні заклади району банера Героїв «Небесної сотні», які і на сьогоднішній день там розміщені. Щось таки за ці роки було зроблено, але ще багато чого не реалізованого. Бажань багато, та не на все вистачало сил».

Юлія Демусь

«Я свідомий того, яка це відповідальність і честь», – викладач Леонід Закалюжний про службу в ЗСУ (ФОТО)

Улюблена справа: Василь Остапчук створює картини у техніці об’ємного різьблення по дереву (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Вперше в історії: у військовому інституті в Житомирі на одній спеціальності одночасно навчатимуться син, батько і мати (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*