Відбулася чергова зустріч з мешканцями та громадськими активістами міста з приводу подальшого розвитку проекту «Бюджет участі». Мер Сергій Сухомлин, а також голова координаційної ради з питань бюджету участі Андрій Шелестюк назвали точну суму, яку виділила міська рада з місцевого бюджету, аби створити нові перспективи для життя людей.
«Бюджет участі» це досить молодий проект. За три роки його існування в місті відбулося багато корисних та неординарних зрушень як в розбудові інфраструктури, так і в спортивному та культурному житті житомирян. Цього року бюджет проекту передбачає на 4 мільйони гривень більше порівняно з 2017 роком.
15219100 грн. – про таку суму повідомив Андрій Шелестюк, голова ОСББ Корольова 46а. Звідки з’явились такі гроші і хто ними розпоряджатиметься? Третя програма бюджету участі стартує уже з 7 травня 2018. Отож, кожен небайдужий житель може розробити та подати свій проект на громадське голосування.
Саме таку активну позицію займає Ольга Яковлева, голова ОСББ ім. Шолом-Алейхема. У місті жінка мріє втілити два проекти: «Фестиваль тлумачення снобачень» та електронні ваги для сміття, дані яких будуть загальнодоступними і громадяни зможуть контролювати ситуацію. Адже зараз люди стикнулися з питанням про підняття цін на вивіз сміття через неоднозначні дані щодо кубометрів вивезеного мотлоху.
Гори сміття розкидані навколо переповнених сміттєвих контейнерів, а навіть якщо і прибирають, то тільки після того, коли частина непотребу розлетиться околицям міста, або її порозтягають бродячі собаки чи особи без постійного місця проживання. Ольга Яковлева припускає, що кошторис проектів складатиме 200 тис. і 1 млн. грн. відповідно.
«Теоретично, за кошти демократичного проекту «Бюджет участі» можна втілити в життя міста від 7 великих проектів вартістю 1,5 млн. та від 9 малих проектів загальною вартістю близько 30% від загальної суми виділених коштів,» – зазначив Андрій Шелестюк.
Тетяна МОНЬКО
1 млн.грн. на Фестиваль снобачень?? Це безглуздя!
Лучше бы водопровод в городе обновили, дороги сделали Хорошими, садики и школы новые построили, и городской транспорт заменили ( и увеличили в колличестве ) полностью на новый