Такі коробки дарують молодим сім’ям у багатьох європейських країнах. А вже у вересні цю гарну звичку запровадять і у нас. Даний крок має сприяти зростанню народжуваності в Україні. Якщо скласти докупи ціни на товари з бебі-боксу, то вийде, що загальна вартість подарунка складає близько 5 тисяч гривень…
З першого вересня 2018 року кожен малюк буде отримувати приємний подарунок від держави. Хоча такому подарунку, мабуть, більше зрадіють батьки, які зможуть зекономити кілька тисяч гривень. В пакуночку батьки знайдуть все необхідне для догляду за своїм немовлям на перший час: підгузки, пелюшки, одяг, присипка, олійка, матрац, ковдра, термометр, пляшечка та соска. Також в комплекті йде інструкція для молодих матусь та татусів, з інформацією про те, як доглядати за дитиною.
Загалом у бебі-боксі будуть такі товари для дитини:
- підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5 кг, не менше 94 штук в упаковці
- серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, PH-нейтральні, без запаху, не менше 56 штук в упаковці
- пелюшка ситцева; розмір 80 x 95 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
- пелюшка фланелева; розмір 90 x 110 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
- пелюшка муслінова; розмір 70 x 70 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
- пелюшка багаторазова вологостійка; розмір 60 х 80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
- шапочка, стовідсоткова бавовна; розмір 0 – 3 місяці
- шапочка, стовідсоткова бавовна; розмір 3 – 6 місяців
- боді з коротким рукавом; розмір 50 – 56 см, 56 – 58 см
- боді з довгим рукавом, трикотаж, стовідсоткова бавовна; розмір 50 – 56 см, 56 – 58 см
- штани-повзунки із закритими носочками, стовідсоткова бавовна; розмір 50 – 56 см, 56 – 58 см
- чоловічки з довгим рукавом та штанцями; розмір 50 – 56 см; розмір 56 – 58 см
- шкарпетки, частка бавовни у виробі не менше 90 відсотків; розмір 0 – 3 місяці
- термометр для води
- термометр для тіла електронний, з гумовим наконечником
- ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками (безпечні), виготовлені з нержавіючої медичної сталі
- прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці
- ковдра тепла/демісезонна, наповнювач – стовідсоткова бавовна, зовнішня тканина – також стовідсоткова бавовна; розмір 90 x 120 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
- плед-ковдра, 100 % трикотаж, бавовна; розмір 60 x 80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)
- матрац, склад за міжнародними нормами; розмір 42 x 70. Розмір матрацу (периметр) має збігатися з розміром (периметром) дна коробки-колиски
- рушник махровий для купання з кутком; розмір 100 x 100 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %), вироблений з натурального матеріалу
- іграшка-брязкальце розвиваюча, виготовлена із пластику зі сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок, без дрібних деталей
- крем із вмістом ланоліну 100 %
- рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, універсальне, від 0 років, без парабенів, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл
- весь комплект має бути упакований в коробку-колиску з міцного картону, розмір 43×70×27 см. Зазначена коробка виготовляється з міцного гофрокартону з кашировкою та повнокольоровим друком на дно та кришку коробки. А для зміцнення конструкції в дно та бокові стінки мають бути додані окремі вставки.
Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною.
Ще одна деталь: коробку, в якій будуть знаходитися всі перераховані вище речі, можна використовувати як… ліжечко для дитинки. Остаточне наповнення бебі-боксу буде затверджено відповідною постановою Кабінету міністрів.
За статистикою в Україні на рік в середньому на світ з’являється близько 400 тисяч дітей. Враховуючи це, не складно підрахувати, в яку суму обійдеться програма бебі-боксів у 2019 році: вона сягне 2 мільярдів гривень.
Подарунок отримає кожна новонароджена дитина, незалежно від матеріального стану сім’ї, в якій вона народилася. Видавати його будуть в пологових будинках при виписці, цілком безкоштовно, разом зі свідоцтвом про народження. Єдиною умовою є те, що матері повинні стояти на медичному обліку.
Пакунки малюка будуть наповнюватися винятково якісними продуктами, а тендери для виробників проводитимуться через сервіс “Прозорро”. Наступного року держава планує оплачувати навіть послуги нянь! Тобто, тепер не буде виникати питання, з ким залишити малюка, поки батьки працюють. Однак няню держава буде оплачувати лише до 3 років дитини. На забезпечення няні для однієї дитини на місяць будуть виділяти 1500 грн.
Вперше такі бокси з’явилися в Фінляндії в 1938 році. Досвід Фінляндії згодом запозичили інші країни, серед яких цього року і Україна. Наприклад, в Південно-Африканській Республіці коробки виготовляють не з картону, а з пластику. Це робиться для того, щоб там можна було не тільки покласти спати дитину, а й викупати її.
В Індії в коробку кладуть сітку від комарів, ковдру, набір білизни та медикаментів для пологів і післяпологового періоду. В Лондонській лікарні «Queen Charlotte’s and Chelsea Hospital» вагітним жінкам дають бокси, виробником яких є американська компанія Baby Box Co. Лікарі цієї установи вважають, що головна ціль такої допомоги – навчити молодих матусь правильно поводитися з дітьми.
У канадській коробці разом з речами вкладений номер телефону консультанта, до котрого можна зателефонувати в будь який час. Цією послугою можна скористатися не більше 20 разів і лише до моменту, коли малюку виповниться шість місяців. Також у коробку додають спеціальну брошуру про те, як дбати про новонародженого. Певно, щось на кшталт цього буде і в українських коробках.
Тетяна ОВСІЄНКО
Дивіться також: Як самореалізуватися у декретній відпустці?
А для тех хто родить за кордоном ,буде надаватися бебі бокс?